Підліткова вагітність — повсюдна проблема
БРАЗИЛІЯ. За певними даними, «у 1998 році в державних медичних установах Бразилії 698 439 дівчат віком до 19 років народили дитину... 31 857 з цих дівчат були у віці 10—14 років, а це, безперечно, надто юний вік, аби стати мамою» («Фолья ді Сан-Паулу» за 25 серпня 1999 року).
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. «Серед країн Західної Європи у Великобританії найбільша кількість матерів-підлітків... В Англії 1997 року завагітніло майже 90 000 підлітків. Приблизно 60 відсотків з цих дівчат (56 000) народили дитину, і 90 відсотків таких дітей (близько 50 000) народжені незаміжніми матерями» («Неповні сім’ї», 2002 рік).
МАЛАЙЗІЯ. «З 1998 року у країні зросла кількість нешлюбних дітей. Більшість з них народжені дівчатами старшого підліткового віку» («Нью стрейтс таймс. Менеджмент таймс» за 1 квітня 2002 року).
РОСІЯ. « За статистичними даними, минулого року майже третина дітей (удвічі більше ніж 10 років тому) були народжені незаміжніми матерями. Такого не було з часів Другої світової війни. Більше 40 відсотків цих дітей народжені підлітками» («Москов таймс» за 29 листопада 2001 року).
США. «Хоча в загальному рівень підліткової вагітності нещодавно знизився, все ж до 20-літнього віку 40 відсотків дівчат вагітніють щонайменше один раз» («Що відбувається з дітьми? Проблема підліткової вагітності у США», 1997 рік).
Якщо батьки дівчини розлучаються, це збільшує ймовірність того, що вона завагітніє у підліткові роки.
Дехто з підлітків, здається, зовсім не розуміє зв’язку між статевими зносинами і вагітністю.
Через вагітність у житті дівчини відбуваються докорінні зміни, які позначаються також на рідних і друзях. Понад 3,5 тисячі українок віком від 15 до 17 років штучно перервали вагітність протягом одного лише 2008 року. За той самий час 101 аборт зробили дівчата, яким не виповнилося й 14 років, повідомила головний дитячий акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Татарчук. Лікарі стверджують, що Україна є одним із лідерів в Європі за кількістю абортів, у тому числі підліткових. Які причини цього? Які соціально-економічні наслідки для України мають ранні аборти серед молоді? Як можна запобігти цьому явищу?
4 0% українських жінок дітородного віку бодай раз у житті штучно переривали вагітність. Кожен десятий такий випадок стався, коли дівчині ще не виповнилося 19 років. В Європі на тисячу жінок дітородного віку припадає у середньому 5 абортів, а в Україні – 16. І хоча в останнє десятиліття кількість абортів в Україні зменшується, але це не стосується числа підліткових абортів, повідомила головний дитячий акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров’я Тетяна Татарчук.
«Погано, якщо аборт робить жінка в сорок років – це також може мати ускладнення. Але вона до цього часу в більшості випадків усе-таки виконала свою репродуктивну функцію. Підлітки у 2008 році зробили понад 3,5 тисячі абортів у віці 15-17 років. Ця цифра протягом останніх п’яти років практично стоїть на місці. Складається враження, що свій медичний резерв у даній цифрі ми вичерпали. Це – проблема розуміння, стосунків, виховання на рівні сім’ї, школи, колективу тощо», - сказала головний дитячий акушер-гінеколог МОЗ.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 469 | Нарушение авторских прав
|