АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Деякі причини підліткової вагітності
Підліткова вагітність. Всесвітня трагедія
ПІДЛІТКОВУ вагітність називають епідемією. Серйозність цієї проблеми видно з того, якими трагічними наслідками обертається вагітність для дівчини-підлітка. Окрім усього іншого, в її житті відбуваються докорінні зміни, які позначаються також на рідних і друзях.
Біблія називає підліткові роки «розквітом молодості». У цей час статевий потяг дуже сильний. Ті, хто вважає, що вагітності серед підлітків можна запобігти за допомогою контрацепції, надто спрощують цю проблему. Факти свідчать, що підліткова вагітність пов’язана з багатьма соціальними й емоційними питаннями.
Деякі причини підліткової вагітності
Дослідження показують, що чимало неповнолітніх матерів походять з розбитих сімей. Часто від таких дівчат можна почути: «Усе своє життя я мріяла про справжню родину». Отже, проблеми в сім’ї можуть стати причиною вагітності у підлітковому віці. Вивчення, проведене у рамках соціальної програми допомоги матерям-підліткам, виявило, що більшість з них не мають «близьких взаємин з матір’ю, а також жодних стосунків з батьком». Аніта, яка народила у 18 років, розповідає, що мама важко працювала, аби забезпечити її усім необхідним. Проте дівчина все одно відчувала емоційну порожнечу через те, що в неї не було батька.
Ще одна причина підліткової вагітності — зґвалтування. Згодом емоційний біль, завданий такою наругою, може вилитися у бунтівну поведінку. Наприклад, Ярина стала жертвою зґвалтування у 15 років. Вона пригадує: «Після цього я свідомо почала наражати себе на небезпеку. У 19 років я завагітніла». У жертв статевої наруги може виникнути почуття нікчемності. «Я завжди почувала себе нічого не вартою»,— скаржиться Ярина. Аніта теж пережила щось подібне. Вона розповіла: «З 7 до 11 років я зазнавала статевої наруги від одного підлітка. Я просто ненавиділа себе. Мені здавалося, що я сама винна у цьому». У 17 років Аніта завагітніла.
Однак інші дівчата постраждали через власну цікавість і самовпевненість. Ніколь, про яку йшлося у попередній статті, визнала: «Я вважала, що все знаю і все можу. Що ж, я «змогла» і завагітніти». Софія, яка теж стала одинокою матір’ю в юному віці, почала статеве життя лише через цікавість. Ось що вона розповідає: «Я думала, ніби без цього щось втрачу».
Ще однією причиною цієї проблеми є те, що підлітки не усвідомлюють можливих наслідків статевих стосунків. За словами соціологів Карен Роулінгсон і Стівена Мак-Коя, деякі молоді люди у Великобританії «не знають точно... до чого призводять статеві зносини і внаслідок чого настає вагітність». Дехто з них, здається, зовсім не розуміє зв’язку між статевими зносинами і вагітністю. Згідно з одним опитуванням, чимало дівчат, «які не використовували протизаплідних засобів, були приголомшені і здивовані, коли завагітніли».
Проте головна причина підліткової вагітності — зміни в поглядах суспільства на статеву мораль. Ми живемо у час, коли люди «більше люблять розкоші [задоволення, НС ], аніж люблять Бога». Австралійські дослідниці Ейлса Бернс і Кет Скотт стверджують, що «стало менше соціальних, релігійних і економічних бар’єрів, які раніше стримували людей від статевого життя до шлюбу». Сьогодні незаміжню вагітну жінку вже так не осуджують, як у минулому. Подекуди серед підлітків навіть панує думка, що мати позашлюбну дитину — це престижно.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 513 | Нарушение авторских прав
|