АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Ситуаційні задачі 5 страница

Прочитайте:
  1. B)новокаинмен жансыздандыру 1 страница
  2. B)новокаинмен жансыздандыру 2 страница
  3. B)новокаинмен жансыздандыру 3 страница
  4. B)новокаинмен жансыздандыру 4 страница
  5. B)новокаинмен жансыздандыру 5 страница
  6. B)новокаинмен жансыздандыру 6 страница
  7. B)новокаинмен жансыздандыру 7 страница
  8. D. Латеральна огинаюча стегно і стегнова 1 страница
  9. D. Латеральна огинаюча стегно і стегнова 10 страница
  10. D. Латеральна огинаюча стегно і стегнова 2 страница

A * Паратиреоїдин.

B Тироксин.

C Iнсулін.

D Соматотропін.

E Преднізолон.

1456 У хворого після видалення щитовидної залози виникли напади судом. Який препарат треба призначити в даному випадку?

A * Паратиреоїдин

B Тироксин

C Iнсулін

D Соматотропін

E Предуктал

1457 У хворого після операції на щитовидній залозі почалися судоми тетанічного характеру. Який з перерахованих препаратів необхідно призначити папдєнту?

A * кальцію хлорид

B мерказоліл

C преднізолон

D дезоксикортикостеро на ацетат

E кортикотропін

1458 У хворого скарги на вялість, апатію, утруднене дихання. Обєктивно: свідомість спутана, шкіра і слизові бліді, сухі, риси обличчя загострені, очі запавші. АТ 100/60 мм рт. ст., пульс слабий, частий запах ацетона з рота, явища гіперглікемічної коми. Що необхідно ввести для купування даного стану?

A * Інсулін

B Манініл

C Протамін-цинк-інсулін

D Бутамід

E Глібенкламід

1459 У хворого цукровим діабетом після ін’єкції інсуліну знизився артеріальний тиск, виступив холодний піт, хворий втратив свідомість. Який препарат необхідно призначити для усунення цього явища?

A * Глюкозу.

B Преднізолон.

C Кордіамін.

D Мезатон.

E Бутамід.

1460 У хворого цукровим діабетом, ускладненим гіперглікемічною комою необхідно усунути кетоацидоз. Розчин якого препарату, що є внутрішньоклітинним буфером, слід застосувати?

A * Трисамін.

B Розчин натрію гідрокарбонату.

C Розчин натрію лактату.

D Hеогемодез.

E Розчин Рінгера.

1461 У хворого, що тривалий час приймав глюкокортикоїди, в результаті відміни препарату виникло загострення наявного захворювання, зниження артеріального тиску, слабість. Чим можна пояснити ці явища?

A * Виникненням недостатності надниркових залоз.

B Сенсибілізацією.

C Гіперпродукцією АКТГ.

D Кумуляцією.

E Звиканням до препарату.

1462 У хворого, який тривалий час приймав глюкокортикоїди, у результаті відміни препарату виникло загострення захворювання, знизився артеріальний тиск. Чим зумовлені ці явища?

A * Недостатністю надниркових залоз.

B Звиканням до препарату.

C Сенсибілізацією.

D Гіперпродукцією АКТГ.

E Кумуляцією.

1463 У хворої 52 років невдовзі після операції видалення щитовидної залози з’явились оніміння кінцівок, парестезії, лабораторно діагностовано гіпокальціємію. Який гормональний препарат слід призначити?

A * Паратиреоїдин.

B Тиреоїдин.

C АКТГ.

D Тироксин

E Трийодтиронін

1464 У хворої 54 років невдовзі після операції видалення щитовидної залози з’явились оніміння кінцівок, парестезії, лабораторно діагностовано гіпокальціємію. Який гормональний препарат слід призначити?

A * Паратиреоідин

B Тиреоідин

C Мерказоліл

D Тироксин

E Трийодтиронін

1465 У хворої на 3-й день після тотальної тиреоїдектомії виникли судоми. Які лікарські засоби слід призначити?

A * Препарати кальцію.

B Седативні засоби.

C Нейролептики.

D Протисудомні засоби.

E Препарати калію.

1466 Хвора 60 років перенесла мастектомію. Після курсу променевої терапії лікар призначив синтетичний препарат нестероїдної структури, що усуває стимулювальний вплив естрогенів на пухлинний ріст. Який препарат був призначений?

A * Тамоксифен.

B Діетилстильбестрол.

C Фосфестрол.

D Рубоміцин.

E Цисплатин.

1467 Хвора Е., 63 роки., діагноз: інсуліннезалежний цукровий діабет. Ендокринолог почав лікування з призначення бутаміду. Укажіть механізм діі цього засобу.

A * Активує бета-клітини островків Лангерганса

B Зменшує всмоктування глюкози в кишечнику

C Гальмує транспорт глюкози в клітини

D Підсилює руйнуванню білків

E Стимулює гіпоталамічні центри

1468 Хвора на бронхіальну астму приймала протягом 2 місяців преднізолон у таблетках. Внаслідок значного покращання стану раптово припинила його приймання. Розвиток якого ускладнення найбільш імовірний у цьому випадку?

A * Синдром відміни.

B Синдром Іценко-Кушинга.

C Ожиріння верхньої половини тулуба.

D Гіпотонія.

E Шлункова кровотеча.

1469 Хвора на бронхіальну астму приймала протягом 2-х місяців преднізолон у таблетках (по 1 табл. 3 рази на день). Внаслідок значного покращання стану раптово припинила його прийом Розвиток якого ускладнення високо ймовірний у цьому

A * Синдрому відміни

B Синдрому Іценко-Кушінга

C Шлункової кровотечі

D Ожиріння верхньої половини тулуба

E Гіпотонії

1470 Хвора на цукровий діабет ввела собі 30 ОД інсуліну, після чого у неї виникла слабкість. Хвора зайшла в аптеку і звернулась за допомогою. В аптеці втратила свідомість, виникли судоми. Яку медикаментозну допомогу слід надати хворій?

A * Глюкозу

B Інсулін

C Бутамід

D Глібенкламід

E Ізодибут

1471 Хворий з діагнозом цукровий діабет скаржиться на в`ялість, апатію, утруднене дихання. Об`єктивно: свідомість сплутана, шкірні покриви і слизові оболонки бліді, сухі, риси обличчя загострені, очі запали. АТ 100/60 мм рт. ст., пульс слабкий і частий, запах ацетону з рота. Діагноз -гіперглікемічна кома. Який препарат необхідно ввести для купірування даного стану?

A * Інсулін.

B Манініл.

C Протамін-цинк-інсулін.

D Бутамід.

E Глібенкламід.

1472 Хворий поступив у клініку зіскаргами на в`ялість, апатію, утруднення дихання. У анамнезі у хворого цукровий діабет. Об`єктивно: свідомість сплутана, шкірні покриви і слизові оболонки бліді, сухі, запах ацетону з рота. Поставлений діагноз гіперглікемічна кома. Який препарат необхідно ввести у даній ситуації?

A * Інсулін.

B Інсулін-семіленте.

C Інсулін-ультраленте.

D Глібенкламід.

E Букарбан.

1473 Хворий 45 років скаржиться на постійну спрагу, виражену поліурію. Рівень глюкози в плазмі крові 5 ммоль/л, у сечі вона відсутня. Діагноз - нецукровий діабет. Який із названих засобів слід призначити для його лікування?

A * Адіурекрин.

B Інсулін.

C Дезоксикортикостерон.

D Гідрокортизон.

E Преднізолон.

1474 Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови призначення анаприліна?

A * Пригнічення глікогенолізу

B Зменшення виділення г періоду напіввиведення глюкагону

C Збільшення періоду напіввиведення інсуліну–семіленте

D Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте

E Зменшення всмоктування глюкози

1475 Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату (бета-адреноблокатору), хворий відчув слабкість, запаморочення, знизився артеріальний тиск і через кілька хвилин хворий знепритомнів. Виберіть необхідний засіб терапії даного патологічного стану.

A * Глюкоза

B Інсулін

C Норадреналін

D Натрію гідрокарбонат

E Бемегрид

1476 Хворий був доставлений до лікарні в коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет. При огляді: дихання Кусмауля, зниження АТ, у видихуваному повітрі запах ацетону. Після проведеної невідкладної терапії стан покращився. Який препарат було введено хворому?

A * Інсулін.

B Адреналін.

C Ізадрин.

D Букаркан.

E Глібенкламід.

1477 Хворий був доставлений до лікарні в коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет. При огляді: дихання Кусмауля, зниження АТ, у видихуваному повітрі запах ацетону. Після проведеної невідкладної терапії стан покращився. Який препарат було введено хворому?

A * Інсулін

B Адреналін

C Ізодрин

D Букаркам

E Глібєнкламід

1478 Хворий з інфекційним мононуклеозом на протязі 2-х тижнів приймав глюкокортикостероїдні препарати. Наступила ремісія, проте в нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії глюкокортикостероїдів є дане ускладнення?

A * Імунодепресивної

B Протизапальної

C Протишокової

D Антиалергічної

E Антитоксичної

1479 Хворий з інфекційним мононуклеозом протягом 2 тижнів приймав глюкокортикоїди. Настала ремісія, але у нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії кортикостероїдів є дане ускладнення?

A * Імунодепресивної.

B Антиалергічної.

C Антитоксичної.

D Протишокової.

E Протизапальної.

1480 Хворий з інфекційним мононуклеозом протягом 2 тижнів приймав глюкокортикостероїдні препарати. Настала ремісія, проте в нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії глюкокортикостероїдів є дане ускладнення?

A * Імунодепресивної.

B Протизапальної.

C Протишокової.

D Антиалергічної.

E Антитоксичної.

1481 Хворий з нейродермітом на протязі тривалого часу використовував дексаметазон. При обстеженні в нього виявили підвищення рівня цукру в крові. Вплив глюкокортикостероїдів на яку ланку обміну вуглеводів призводить до виникнення

A * Активація глюконеогенезу

B Активація глікогеносинтезу

C Посилення всмоктування глюкози в кишечнику

D Пригнічення синтезу глікогену

E Активація розщеплення інсуліну

1482 Хворий з нейродермітом протягом тривалого часу використовував дексаметазон. При обстеженні в нього виявили підвищення рівня цукру в крові. Вплив глюкокортикостероїдів на яку ланку обміну вуглеводів призводить до виникнення гіперглікемії?

A * Активацію глюконеогенезу.

B Активацію глікогеносинтезу.

C Посилення всмоктування глюкози в кишечнику.

D Пригнічення синтезу глікогену.

E Усі відповіді правильні.

1483 Хворий з ревматоїдним артритом протягом декількох тижнів приймав препарати глюкокортикостероїдів, потім раптово припинив їх приймання. Яке ускладнення може виникнути в цьому випадку?

A * Синдром відміни.

B Підвищення артеріального тиску.

C Гіперглікемія.

D Загострення хронічних інфекційних процесів.

E Виразки слизової оболонки шлунка і 12-палої кишки.

1484 Хворий колагенозом протягом тривалого часу приймав преднізолон у дозі 30 мг на добу. Останнім часом у нього з`явилися хворобливі спазми скелетних м`язів кінцівок. Що можна використати для їх послаблення?

A * Панангін.

B Ергокальциферол.

C Тирокальцитонін.

D Діазепам.

E Аміназин.

1485 Хворий на інсулінозалежний цукровий діабет приймає інсулін тривалої дії (20-30 годин). Назвіть засіб, який має таку тривалу дію?

A * Суспензія інсулін-ультраленте.

B Хумулін.

C Хоморап.

D Б-інсулін.

E Суспензія інсулін-семіленте.

1486 Хворий на інсулінозалежний цукровий діабет приймає інсулін тривалої дії (20-30 годин). Назвіть засіб, який має таку тривалу дію?

A * Суспензія-інсулін-ультраленте

B Хумулін

C Хоморап

D Б-інсулін

E Суспензія інсулін-семіленте

1487 Хворий на цукровий діабет вчасно не отримав ін`єкцію інсуліну, що призвело до розвитку гіперглікемічної коми (вміст глюкози в крові - 50 ммоль/л). Який механізм є головним у розвитку цієї коми?

A * Гіперосмія.

B Гіпонатріємія.

C Ацидоз.

D Гіпокаліємія.

E Гіпоксія.

1488 Хворий самовільно припинив приймати глюкокортикоїди, що призвело до виникнення синдрому відміни. Це можна пояснити:

A * Виникненням недостатності наднирників

B Звиканням до препарату

C Сенсибілізацією

D Гіперпродукцією АКТГ

E Кумуляцією

1489 Хворий тривалий час приймав глюкокортикоїди. Після різкої відміни препарату він почав скаржитися на міалгію, підвищену втомлюваність, емоційну нестабільність, головний біль, безсоння, втрату апетиту, нудоту. У хворого розвинувся синдром відміни глюкокортикоїдів. Які препарати необхідно призначити для корекції даного стану? АКТГ.

A * Глюкокортикоїди.

B Мінералокортикоїди.

C Кортикостероїди.

D Адреналін.

1490 Хворий тривало приймав глюкокортикоїди. Після різкої відміни препарату скаржиться на міалгію, підвищену стомлюваність, емоційну нестабільність, головний біль, безсоння, втрату апетиту, нудоту. Розвинувся синдром відміни глюкокортикоїдів. Призначення яких препаратів показане для корекції даного синдрому?

A * АКТГ.

B Глюкокортикоїдів.

C Мінералокортикоїдів.

D Адреналіну.

E Кортикостероїдів.

1491 Хворий тривало приймав глюкокортикоїди. Після різкої відміни препарату скаржиться на міалгію, підвищену стомлюваність, емоційну нестабільність, головний біль, безсоння, втрату апетиту, нудоту. Розвинувся синдром відміни глюкокортикоїдів. Призначення яких препаратів показане для корекції даного

A * АКТГ

B Глюкокортикоїди

C Мінералокортикоїди

D Адреналін

E Кортикостероїди

1492 Хворий цукровим діабетом ранком натщесерце отримав призначену дозу інсуліну пролонгованої дії. Пропустив чергове приймання їжі і невдовзі відчув ознаки гіпоглікемії. Застосування глюкози не покращило стан. Який препарат необхідно ввести для купірування даного стану?

A * Адреналін.

B Гідрокортизон.

C Преднізолон.

D Норадреналін.

E Тріамцинолон..

1493 Хворій 64-років, що страждає на інсулінонезалежний цукровий діабет, призначили всередину глібенкламід. Назвіть механізм гіпоглікемічної дії цього препарату.

A * Стимулює виділення ендогенного інсуліну бета-літинами.

B Пригнічує глюконеогенез у печінці.

C Посилює утилізацію глюкози периферичними тканинами.

D Пригнічує всмоктування глюкози у кишечнику.

E Пригнічує альфа-глюкозидазу і розпад полісахаридів.

1494 Хворій 65-ти років, що страждає на інсуліннезалежний цукровий діабет призначили всередину глібенкламід. Вкажіть механізм гіпоглікемічної дії цього препарату.

A * Стимулює виділення ендогенного інсуліну бета-клітинами

B Пригнічує глюконеогенез у печінці

C Посилює утилізацію глюкози периферичними тканинами

D Пригнічує всмоктування глюкози у кишківнику

E Пригнічує альфа-глюкозидазу і розпад полісахаридів

1495 Хворому 56 років із скаргами на спрагу, часте сечовиділення після обстеження у ендокринолога було встановлено діагноз цукровий діабет та призначено глібенкламід. Назвіть механізм дії цього препарату?

A * Стимулює бета-клітини острівців Лангерганса.

B Сприяє засвоєнню глюкози клітинами тканин організму.

C Полегшує транспорт глюкози через клітинні мембрани.

D Пригнічує альфа-клітини острівців Лангерганса.

E Пригнічує всмоктування глюкози в кишечнику.

1496 Хворому 56 років із скаргами на спрагу, часте сечовиділення, після обстеження у ендокринолога було встановлено діагноз цукровий діабет та призначено бутамід. Вкажіть механізм дії цього препарату?

A * Стимулює бета-клітини острівців Лангерганса

B Сприяє засвоєнню глюкози клітинами тканин організму

C Полегшує транспорт глюкози через клітинні мембрани

D Пригнічує альфа-клітини острівців Лангерганса

E Усі відповіді правильні

1497 Хворому А. з гострою недостатністю надниркових залоз був призначений лікарський препарат, після якого у хворого з’явилися скарги на біль в кістках (двічі були переломи), часті простудні хвороби, набряки, повільне загоювання ран. Який препарат міг спричинити такі явища?

A * Преднізолон.

B Ретаболіл.

C Спіронолактон.

D Естріол.

E Тестостерон.

1498 Хворому А., з гострою недостатністю надниркових залоз був призначений лікарський препарат після якого у хворого з’явилися скарги на біль в кістках (двічі були переломи), часті простудні хвороби, набряки, повільне загоювання ран. Який препарат міг спричинити такі явища?

A * преднізолон

B ретаболіл

C спіронолактон

D естріол

E тестостерон

1499 Хворому з діагнозом базедова хвороба лікар призначив препарат, механізм дії якого пов’язаний із пригніченням синтезу тиреоїдних гормонів у щитовидній залозі. Який із перелічених препаратів призначив лікар?

A * Мерказоліл.

B Кальцитонін.

C Тиреоїдин.

D Тироксин.

E Трийодтиронін.

1500 Хворому з діагнозом Базедова хвороба лікар призначив препарат, механізм дії якого пов’язан з пригніченням синтезу тиреоїдних гормонів в щитовидній залозі. Який із перелічених препаратів призначив лікар?

A * Мерказоліл

B Кальцитонін

C Тиреоїдин

D Тироксин

E Усі відповіді правильні

1501 Хворому з діагнозом цукровий діабет II типу ендокринолог призначив глібенкламід. Назвіть основний механізм дії цього засобу.

A * Стимулює секрецію інсуліну бета-клітинами острівців Лангерганса.

B Пригнічує глюконеогенез.

C Підсилює метаболізм глюкози.

D Підсилює захоплення глюкози периферичними тканинами.

E Активує транспорт глюкози в клітину.

1502 Хворому з діагнозом цукровий діабет II типу ендокринолог призначив глібенкламід. Вкажіть основний механізм дії цього засобу.

A * Стимулює секрецію інсуліну бета-клітинами острівців Лангерганса

B Пригнічує глюконеогенез

C Підсилює метаболізм глюкози

D Підсилює захоплення глюкози периферичноми тканинами

E Усі відповіді правильні

1503 Хворому на ревматоїдний артрит призначено преднізолон. Який механізм його протизапальної дії?

A * Зниження активності фосфоліпази А2 та синтезу арахідонової кислоти.

B Блокада фосфодіестерази й накопичення цАМФ.

C Звуження судин у вогнищі запалення.

D Покращання нервової трофіки у вогнищі запалення.

E Пригнічення синтезу простагландинів за рахунок зниження активності ЦОГ.

1504 Хворому на ревматоїдний артрит призначено преднізолон. Який механізм його протизапальної дії?

A * Зниження активності фосфоліпази А2 та синтезу арахідонової кислоти

B Блокада фосфодіестерази й накопичення цАМФ

C Звуження судин у вогнищі запалення

D Покращення нервової трофіки у вогнищі запалення

E Усі відповіді правильні

1505 Хворому на тиреотоксикоз було призначено препарат, який пригнічує ферментні системи, що беруть участь у синтезі гормонів щитовидної залози. Назвіть цей препарат.

A * Мерказоліл.

B Дийодтирозин.

C Калію йодид.

D Тиреоїдин.

E Радіоактивний йод.

1506 Хворому на тиреотоксикоз для його лікування був призначений мерказоліл. Що лежить в основі антитиреоїдної активності препарату?

A * Зниження продукції тиреоїдних гормонів

B Активація катаболічних процесів у щитовидній залозі

C Зниження поглинання йоду щитовидною залозою

D Деструкція клітин щитовидної залози

E Пригнічення процесу обміну речовин

1507 Хворому на тиреотоксикоз для лікування був призначений мерказоліл. Що покладено в основу антитиреоїдної активності препарату?

A * Зниження продукції тиреоїдних гормонів.

B Збільшення продукції тиреотропного гормону.

C Зниження поглинання йоду щитовидною залозою.

D Деструкція щитовидної залози.

E Усі відповіді правильні

1508 Хворому на тиреотоксикоз, було призначено препарат, який пригнічує ферментні системи, що приймають участь в синтезі гормонів щитовидної залози. Вкажіть цей препарат.

A * Мерказоліл

B Дийодтирозин

C Калію йодид

D Тиреоідин

E Радіоактивний йод

1509 Хворому на цукровий діабет медсестра помилково ввела майже подвійну дозу інсуліну, що призвело до гіпоглікемічної коми. Який лікарський засіб необхідно ввести хворому для її усунення?

A * Глюкозу.

B Лідазу.

C Інсулін.

D Соматотропін.

E Норадреналін.

1510 Хворому на цукровий діабет медсестра помилково ввела майже подвійну дозу інсулину, що призвело до гіпоглікемичної коми.Який лікарський засіб необхідно ввести хворому для

A * Глюкозу

B Лідазу

C Інсулін

D Соматотропін

E Наком

1511 Хворому показано приймання глюкокортикоїдів всередину. Як доцільно їх призначати з урахуванням фізіологічних коливань вмісту гормонів кори надниркових залоз у крові?

A * 2/3 вранці, залишок дози вдень.

B Всю дозу вранці.

C Всю дозу увечері.

D Рівномірно протягом дня.

E 2/3 увечері, залишок вранці.

1512 Хворому цукровим діабетом у стані гіпоглікемічної коми в результаті передозування інсуліну тривалої дії був введений препарат, що є гормоном підшлункової залози і антагоністом інсуліну. Назвіть цей препарат.

A * Глюкагон.

B Адреналін.

C Гідрокортизон.

D Дезоксикортикостерон.

E Норадреналін.

1513 Чоловік 52 років, що страждає на екзему, звернувся до дерматолога за консультацією з приводу застосування нового гормонального засобу із групи глюкокортикоїдів. Лікар звернув увагу на наявність фтору в молекулі цього препарату і пояснив хворому приблизну різницю між новим засобом і преднізолоном. Чим відрізняється новий препарат?

A * Діє сильніше.

B Діє слабше.

C Порушує обмін калію.

D Не викликає зниження рівня кортикотропіну.

E Не збільшує концентрацію глюкози в крові.

1514 Чоловік 52 років, що страждає на екзему, звернувся до дерматолога за консультацією з приводу застосування нового гормонального засобу із групи глюкокортикоїдів. Лікар звернув увагу на наявність фтору в молекулі цього препарату і вказав хворому приблизну різницю між новим засобом і преднізолоном. Чим відрізняється новий препарат?

A * Діє сильніше

B Діє слабше

C Порушує обмін калію

D Не викликає зниження рівня кортикотропіну

E Не збільшує концентрацію глюкози в крові

1515 Чоловік 52 років, який страждає екземою, звернувся до дерматолога за консультацією з приводу нового гормонального препарату із групи глюкокортикоїдів. Лікар звернув увагу на наявність фтору у молекулі цього препарату і назвав хворому різницю між новим препаратом і преднізолоном. У чому полягає різниця?

A * Дія препарату сильніша.

B Не збільшує концентрацію глюкози в крові.

C Не впливає на рівень кортикотропіну.

D Порушує обмін калію.

E Дія препарату слабкіша.

1516 Юнак 16 років, що страждає на цукровий діабет з 10 років, почув про можливість замінити ін'єкції інсуліну таблетками глібенкламіду. Проте лікар, до якого він звернувся, категорично йому відмовив. Чому глібенкламід не можна призначити у даному випадку?

A * Не стимулює бета-клітини.

B Швидко деградує в печінці.

C Стимулює альфа-клітини.

D Викликає гіперпродукцію гідрокортизону.

E Посилює виділення адреналіну.

1517 Юнак 16 років, що страждає на цукровий діабет з 10 років, почув про можливість замінити ін'єкції інсуліну таблетками глібенкламіду. Проте лікар, до якого він звернувся, категорично йому відмовив. Чому глібенкламід не можна призначити у

A * Не стимулює бета-клітини

B Швидко деградує в печінці

C Стимулює альфа-клітини

D Викликає гіперпродукцію гідрокортизону

E Усі відповіді правильні

1518 В ендокринологічне відділення поступив хлопець зі скаргами на адинамію, погане загальне самопочуття. Звертає увагу бронзове забарвлення шкіри (взимку), АТ -90/60 мм рт. ст. На УЗД встановлений дефект структури правого наднирника. Який препарат замісної терапії потрібно ввести передусім?

A * ДОКСА

B Кортикотропін

C Преднізолон

D Адреналін

E Норадреналін

1519 В клініку поступила хвора з діабетичною комою. Першочергове завдання

A * Усунення кетоацидозу

B Призначення глібенкламіду

C Корекція порушень білкового обміну

D Регідратація

E Штучна вентиляція легень

1520 Гормон, який впливає на ріст та диференціювання тканин, стимулює серцеву діяльність, підвищує споживання кисню та стимулює вироблення тепла практично усіма органами і системами. При недостатності розвивається мікседема, набряки, закрепи, зниження температури тіла, слабість, анемія, стомлюваність

A * Тироксин

B Преднізолон

C Паратгормон

D Інсулін

E Соматотропін

1521 Гормон, який стимулює ріст скелета, ріст і диференціацію органів, збільшення маси тіла, анаболічні процеси, насамперед біосинтез білків, стимулює синтез факторів росту. Використовується для лікування гіпофізарного нанізму

A * Соматотропний гормон

B Сандостатин

C Інсулін

D Ретаболіл

E Тироксин

1522 Гормональний засіб для інтраназального введення, застосовують для лікування нецукрового діабету. Вкажіть препарат

A * Десмопресин

B Окситоцин

C Інсулін

D L- тироксин

E Панкреозимін

1523 Гормональний засіб, який стимулює ліпогенез, регулює вуглеводний обмін. Стимулює біосинтез нуклеотидів, застосовують для норамізації рівня цукру крові

A * Інсулін

B Тироксин

C Вазопресин

D Преднізолон

E Кортикотропін

1524 Для уникнення системних ефектів глюкокортикоїдів при шкірних захворюваннях ви можете призначити мазь, яка має переважно місцевий вплив і практично не всмоктується. Це –

A Гідрокортизонова мазь

B Преднізолонова мазь

C * Флуметазону півалат

D Дексаметазоновий лінімент

E Тріамцинолон

1525 Для цієї групи засобів є характерними наступні побічні ефекти: акне, алопеція, гірсутизм, свербіж, висипання, кропив’янка; порушення гормонального фону; порушення роботи печінки, жовтяниця. Використовуються у акушерсько – гінекологічній практиці

A Пероральні цукрознижуючі

B Нестероїдні протизапальні

C * Контрацептиви

D Антигістамінні засоби

E Антибіотики

1526 Доставили хворого в непритомному стані, з рота - запах ацетону. Діагноз: діабетична кома. Перша фармакодопомога:

A Бутамід

B * Інсулін

C Аскарбоза

D Маніліл

E Глібутид

1527 Жінка для лікування ревматоїдного артриту приймає преднізолон 20 мг/добу, їдучи в гості на кілька тижнів, вирішила зробити перерву у лікуванні. Ймовірні наслідки

A Розвинеться абстинентний синдром

B Буде спостерігатись гіперпродукція АКТГ

C Наслідків не буде, внаслідок кумуляції препарату

D * Буде загострення захворювання, зниження артеріального тиску, слабість

E Сенсибілізація

1528 Жінка звернулась до гінеколога зі скаргами на порушення менструального циклу, після збирання анамнезу лікар пояснив хворій, що це пов’язано з прийомом одного з препаратів. Якого саме?

A * Преднізолон

B Індометацин

C Бутадіон

D Синафлан

E Кофеїн

1529 Одночасне призначення глюкокортикоїдів та цих засобів різко підвищує ризик розвитку ульцерогенної дії. Про які засоби йдеться?

A Преднізолон

B * Індометацин

C Вітамін С

D Тироксин

E Де-нол

1530 Ожиріння тулуба при надлишку цих гормонів розвивається без значного збільшення маси тіла, що особливо помітно на фоні атрофії м'язів кінцівок. Виникають такі ознаки, як «горб буйвола» та «місяцеподібне обличчя». Це –

A * Глюкокортикостероїди

B Простагландини

C Гормони гіпофіза

D Гормони мозкового шару наднирників

E Гормони щитовидної залози

1531 Пацієнт протягом місяця приймав глюкокортикостероїди, потім раптово припинив їх прийом. Яке ускладнення може виникнути в цьому випадку?

A Підвищення артеріального тиску

B * Синдром відміни

C Гіперглікемія

D Кровотечі

E Виразкування слизової оболонки шлунка і 12-ти палої кишки

1532 Пацієнт скаржиться лікарю, що на фоні прийому преднізолону у нього постійно загострення хронічного тонзиліту. В результаті чого така ситуація?

A * Внаслідок імунодепресивної дії глюкокортикостероїдів

B Пацієнт постійно займається спортом

C Внаслідок систематичного порушення режиму сну і відпочинку

D Пацієнт запиває таблетки теплою водою

E Це сезонне загострення

1533 Пацієнтові амбулаторно проводилася терапія дексаметазоном з приводу ревматичного артриту. Явища артриту майже зникли і хворий самостійно припинив прийом прерарату. Проте через день настав рецидив, причому хвороба протікала інтенсивніше, ніж спочатку. Вкажіть причину цього ускладнення

A * Розвинувся синдром відміни

B Виникла наднирникова недостатність

C Прискорилась елімінація глюкокортикоїдів

D Хворий переніс ревматизм

E Сповільнився транспорт глюкокортикоїдів

1534 Пацієнтові, який приймає бутамід по 1 табл. 3 рази на добу було призначено бутадіон, через що розвинулось гостре ускладнення. Яке саме?

A * Гіпоглікемічна кома

B Кетоацидоз

C Колапс

D Тиреотоксичний криз

E Гостра наднирникова недостатність

1535 Після видалення щитовидної залози у пацієнта розвинулись напади судом, які успішно були зняті препаратами кальцію. З чим пов’язане дане ускладнення?


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1560 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.047 сек.)