Матеріали для самоконтролю.
Тести
1. Хлопчик 10 років лікувався у відділенні кардіології з приводу ревматичної лихоманки. Захворювання виникло вперше. Виписаний у задовільному стані. Який препарат найбільш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму?
A. Біцилін – 5
B. Біцилін – 1
C. Еритроміцин
D. Ампіцилін
E. Оксацилін
2. У дитини 5 років діагностовано ревматичний міокардит. На ЕКГ виявлено подовження інтервалу PQ до 0,22”, інверсія зубця Т в грудних відведеннях. Які функції міокарда за даними ЕКГ порушені?
A. Провідність
B. Збудливість
C. Автоматизм
D. Скоротлива здатність
E. Все перераховане
3. Після лікування в стаціонарі та санаторії на дільницю виписана 10-річна дівчинка, яка перенесла первинну ревматичну атаку, що перебігала із поліартритом, еритемою на шкірі на фоні хореї. В крові спостерігалося підвищення вмісту гострофазових білків та високий титр антистрептококових антитіл. На даний час ознак активності ревматичного процесу немає. Який оптимальний режим біцилінопрофілактики ви оберете?
A. Біцилін-5 один раз в 3-4 тижні
B. Біцилін-5 один раз на тиждень
C. Біцилін-5 в комбінації з преднізолоном
D. Біцилін-5 в комбінації з аспірином
E. Біцилінопрофілактика тільки під час інтеркурентних інфекцій
4. У хлопчика 8 років через 2 тижні після перенесеної ангіни встановлено діагноз: ГРЛ, активність III ст. Первинний ревмокардит, поліартрит, гострий перебіг. НК II. Який з перелічених препаратів слід призначити?
A. Преднізолон
B. Ортофен
C. Делагіл
D. Діпразін
E. Еритроміцин
5. Хлопчику 10 років, 3-й день хвороби, скарги на біль в животі, біль і неможливість рухів у лівому колінному та правому ліктьовому суглобах. 2 тижні тому перехворів на ангіну. В 1-й день хвороби - лихоманка 38,50С, ураження гомілкових суглобів. Виявлене розширення меж серцевої тупості на 2 см, тахікардія 120 уд. за 1 хв., ослаблений 1 тон, галоп, "м'який" систолічний шум біля верхівки серця. Якому діагнозу найбільш відповідає описана клінічна картина?
A. Ревматизм
B. Системний червоний вовчак
C. Ювенільний ревматоїдний артрит
D. Хвороба Рейтера
Е. Реактивна артропатія
6. У дівчинки 7 років температура 38С, біль у гомілкових, колінних суглобах, 3 тижні тому хворіла ангіною. Встановлено діагноз ревматизм. Який етіологічний чинник цього захворювання:
A. Стрептокок
B. Стафілокок
C. Клебсіела
D. Гонокок
E. Ієрсинія
7. У дівчинки 11 років (в анамнезі часті ангіни) захворювання мало поступовий розвиток. З'явились дратівливість, неуважність, гіперкінези. При обстеженні виявили порушення координації рухів, гіпотонію м'язів, гіперрефлексію. Для якого захворювання характерні такі зміни з боку центральної нервової системи:
A. Ревматизм
B. Системний червоний вовчак
C. Системна склеродермія
D. Вузликовий периартеріїт
E. Реактивний артрит
8. Серед шкірних проявів ревматизму зустрічаються:
А. Анулярна еритема
В. Вузлова еритема
С. Петехії
D. Екхімози
Е. Кіроподібний висип
9. У хворої С., 14 років, після перенесеного ревматизму сформувалася набута вада серця. Вкажіть тривалість проведення вторинної профілактики ревматизму:
A. 10 років
B. 6 міс.
C. 5 років
D. 2 роки
E. по життєво
10. У хлопчика 10 років діагностовано першу атаку ревматизму, ендомiокардит. Яку найбільш характерну зміну на електрокардіограмі можна очікувати у дитини?
A. Гіпертрофія шлуночків
B. Подовження інтервалу QT
C. Інверсія Т-зубців
D. Фібриляція передсердь
Е. Подовження інтервалу PR
Задачі:
№1. Дівчинка 12 років поступила в педіатричне відділення зі скаргами на підвищення температури тіла до 39С; болючість, припухлість правого колінного суглобу. Захворювання почалось через три тижні після перенесеної ангіни. Дівчинка часто хворіє інфекціями верхніх дихальних шляхів, знаходиться на ДО у ЛОР- ікаря з приводу декомпенсованого тонзиліту. Мати дівчинки знаходиться на ДО у кардіоревматолога з приводу мітральної вади серця. Об’єктивно: St.lokalis - присутні всі 5 ознак запалення правого колінного суглобу. ЧСС 100 за 1 хв. АТ 110/65 мм.рт.ст. Межі серця – ліва зміщена на 1,5 см назовні від l.medioclavicularis sin. Тони серця приглушені, шум систолічний на верхівці серця. ЕКГ: подовження інтервалу P-Q.
Завдання:
1. Сформулюйте діагноз.
2. Складіть план обстеження.
3. Складіть план лікування в умовах стаціонару.
4. Випишіть рецепт на диклофенак натрія даній дитині.
№2. Дівчинці 8 років. Поступила в педіатричне відділення з приводу гримас, мимовільних рухів верхніх кінцівок, зміни почерку. За 4 тижні до появи симптомів перенесла фарингіт.
Об’єктивно: t тіла 37,4 С, загальний стан середньоважкий. Дівчинка плаксива, квола. Ліва межа серця зміщена назовні на 1 см від лівої середньо ключичної лінії. Тони серця приглушені, систолічний шум на верхівці. ШЗЕ 25 мм/год.
Завдання:
1. Сформулюйте діагноз.
2. Складіть план обстеження.
3. Складіть план лікування в умовах стаціонару
4. Випишіть рецепт на фенобарбітал даній дитині всередину.
№3. Хлопчик 14 років, поступив в клініку зі скаргами на блювоту, швидку втомлюваність, підвищення tтіла до 38,5 С. Хворіє протягом 1 місяця. Захворювання почалось з болю в животі і суглобах. Лікувався в ЦРЛ, після проведеного лікування стан покращився, але спостерігалась втомлюваність і періодично субфебрилітет. За останній тиждень стан погіршився, знову з’явилась блювота, біль у животі та в ділянці серця. Об’єктивно: стан хворого важкий, шкіра бліда, набрякає на ногах. Ліва межа серця на 2 см назовні від лівої середньоключичної лінії, тони ослаблені, грубий систолічний шум на верхівці, проводиться. ЧСС- 120 за 1 хв. Печінка +4 см. В крові: СРБ ++++, СІА 0,400 ОД, серомукоїд 0,450 ОД. ТАСЛО 1: 1250.
Завдання:
1. Сформулюйте діагноз.
2. Складіть план обстеження.
3. Як провести вторинну профілактику після виписки із стаціонару.
4. Випишіть рецепт на преднізолон даній дитині.
№4. Хлопчик 12 років, скарги на підвищення температури до 38,5С, загальну слабкість, болючість і обмеження рухів в колінних і гомілковоступневих суглобах. За місяць до цього переніс вірусну інфекцію, не лікувався. В анамнезі часті ангіни. При огляді: шкіра бліда, на долонях капілярит, на ногах кільцевидна плямиста висипка, суглоби звичайної форми, але активні рухи в них обмежені із-за болі. Тони серця ослаблені, ніжний систолічний шум на верхівці, тахікардія. ЧСС- 110/хв. АТ 95/60 мм рт ст. Печінка +4см, щільна.
Завдання:
1. Поставте попередній діагноз.
2. Складіть план обстеження для уточнення діагнозу.
3. Складіть план диспансерного нагляду.
4. Випишіть рецепт на німесулід даній дитині.
№5. Дівчинка 12років звернулася до невропатолога у зв’язку з дратівливістю, зміною почерку, порушенням ходи. За місяць до цього перенесла ангіну. При огляді м”язева гіпотонія, мимовільні скорочення мускулатури і пальців рук. Межі серця зміщені вліво, тони серця ослаблені, ніжний систолічний шум на верхівці. Печінка, селезінка не збільшені Пульс 124/хв., ЧД 28/хв., АТ 80/50 мм рт ст.
Завдання:
1. Поставте попередній діагноз.
2. Складіть план обстеження для уточнення діагнозу.
3. Як провести вторинну профілактику після виписки із стаціонару.
4. Випишіть рецепт на новопасит даній дитині.
ЛІТЕРАТУРА
Основна:
1. Захворювання дитячого віку //За загальною редакцією професора Яблонь О.С.- Вінниця: «Тезис», 2012. – 256 с.
2. Майданник В.Г. Педиатрия. Учебник.- Харьков: Фолио. – 2006, 1125 с.
3. Педіатрія /за ред. проф. О.В. Тяжкої. - Вінниця: Нова книга, 2008. – 1096 с.
Додаткова:
1. Наказ МОЗ УкраїниN 362 19.07.2005 Про затвердження Протоколів діагностики та лікування кардіоревматологічних хвороб у дітей.
2. Ситуационные задания по педиатрии /За ред. чл.-кор. АМН Украины, проф. В.Г. Майданника. - К., 2006. - 204с.
3. Кардіологія дитячого і підліткового віку: Науково- практиктичний посібник /П.С. Мощич, Ю.В.Марушко. – К.: Вища школа, 2006.
Методичні вказівки склала доцент Кулик Я.М.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 622 | Нарушение авторских прав
|