Еталони відповідей до задачі №7
1. Пологи перші термінові II період пологів. Загроза розриву промежини. Виконати епізіотомію
2. Студент демонструє на фантомі біомеханізм пологів при передньому виді потиличного передлежання.
Розрізняють чотири моменти біомеханізму пологів.
І момент — згинання голівки (flexio capitis). Голівка робить поворот навколо поперечної осі. У період розкриття голівка встав-ляється (або притискується) до входу в малий таз, стріловий шов розміщений у поперечному або в одному з косих розмірів таза. Заднє тім'ячко при передньому виді потиличного передлежання є провідною точкою. У результаті згинання голівка вставляється у таз найменшим розміром (малим косим — 9,5см).
ІІ момент — внутрішній поворот голівки (rotatio capitis interna). Голівка робить поступальний рух уперед (опускається) й одно-часно повертається навколо поздовжньої осі. При цьому потилиця (і заднє тім'ячко) повертається наперед, а лоб (і переднє ті-м'ячко) — назад. Стріловий шов, розміщений у поперечному (або трохи косому) розмірі входу в таз, поступово змінює положе-ння. Коли голівка опускається в порожнину таза, стріловий шов переходить у косий розмір: при І позиції — в правий косий, при ІІ — у лівий. У виході з таза стріловий шов вставляється в його прямому розмірі. Вставленням стрілового шва в прямий ро-змір виходу з таза внутрішній поворот голівки закінчується; при цьому опущене заднє тім'ячко обернене прямо до симфізу.
ІІІ момент — розгинання голівки (extensio capitis). Коли зігнута голівка досягає виходу з таза, вона натрапляє на опір м'язів та-зового дна. М'язи тазового дна чинять опір просуванню голівки і сприяють її розгинанню. Під впливом переймів і потуг голівка, що народжується, розгинається. Розгинання відбувається після того, як ділянка підпотиличної ямки підійде під нижній край симфізу (виникає точка фіксації). Навколо цієї точки фіксації голівка розгинається; при розгинанні прорізуються лоб, личко і підборіддя, тобто народжується вся голівка. При передньому виді потиличного передлежання точкою фіксації є ділянка підпо-тиличної ямки.
ІV момент — внутрішній поворот тулуба і зовнішній поворот голівки (rotatio trunci interna et rotatio capitis externa). Голівка піс-ля народження повертається личком до правого або лівого стегна роділлі залежно від позиції: при І позиції личко повертається до правого, при ІІ — до лівого стегна. Зовнішній поворот голівки залежить від внутрішнього повороту плечиків. Плечики всту-пають у таз у поперечному або трохи косому розмірі; у порожнині таза починається поворот плечиків, і вони переходять у ко-сий розмір. На дні таза внутрішній поворот плечиків закінчується поперечним розміром, вони вставляються в прямий розмір виходу з таза (1 плечико — до симфізу, 2 — до крижів). Поворот плечиків передається голівці; коли плечики вставляються в прямий розмір виходу з таза, личко повертається до стегна роділлі.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 410 | Нарушение авторских прав
|