Хірургічна стоматологія
Крок 2 Стоматологія
Хворий скаржиться на біль та припухлість у піднижньощелепній ділянці ліворуч, біль під час їжі. При огляді встановлено: рот відкриває вільно у повному обсязі, слизова оболонка під`язикового валику зліва гіперемійована, з вивідного протоку піднижньощелепної слинної залози виділяється гній. На Ro- грамі зліва в піднижньощелепній ділянці ліворуч виявляється тінь овальної форми. Встановіть попередній діагноз.
@ Калькульозний сіалоаденіт.
Хронічний інтерстіціальний паротит.
Остеома нижней челюсти
Опухоль поднижнечелюстной железы
Острый поднижнечелюстной сиалоаденит
#
Больная 66 лет жалуется на боль в левой околоушно - жевательной области, прогрессирующую асимметрию лица, которую заметила 2-3 месяца назад. Больная пониженного питания, бледна. Отмечается парез мимических мышц лица слева. Впереди мочки уха инфильтрат без четких границ, размером 4х5 см. Кожа над ним цианотичного цвета, напряжена, спаяна с подлежащими тканями. Из протока левой околоушной слюнной железы слюны получить не удалось. На обзорной рентгенограмме нижней челюсти нарушений структуры кости не отмечается. Укажите наиболее вероятный диагноз?
@ Аденокарцинома
Актиномикоз левой околоушно-жевательной области
Псевдопаротит Герценберга
Смешанная опухоль левой околоушной слюнной железы
Обострившийся хронический паротит
#
Больной 54 лет обратился с жалобами на наличие отухолевидного образования в области нижней губы, которое появилось 1-1,5 месяца назад. Объективно: на красной кайме нижней губы справа опухолевидное образование округлой формы диаметром до 1 см. с валикообразными краями, приподнятыми над уровнем красной каймы. В центре образования - корочка бурого цвета, после удаления которой в центре образования отмечается воронкообразное углубление. Не кровоточит. Безболезненное. Регионарные лимфоузлы не увеличены. Укажите предположительный диагноз.
@ Кератоакантома.
Рак нижней губы.
Папиллома нижней губы.
Фиброма нижней губы
Узелковый /бородавчатый/ предрак.
#
Больной 19 лет на протяжении трех дней жалуется на боль и отечность мягких тканей в области нижней челюсти слева, повышение температуры до 39, озноб. Объективно: Перкуссия 36 и рядом стоящих интактных З5 и 37 зубов резко болезненна. Слизистая оболочка альвеолярного отростка на уровне указанных зубов отечна, гиперемирована с обеих сторон. Положительный симптом Венсана. Определите предположительный диагноз.
@ Острый одонтогенный остеомиелит нижней челюсти
Одонтогенная флегмона левой поднижнечелюстной области
Обострившийся хронический периодонтит 36 зуба
Острый гнойный периостит нижней челюсти от З6
Хронический одонтогенный остеомиелит
#
Хворий С., 34 роки потрапив в автотранспортну пригоду. Свідомість не втрачав. Скарги на головну біль, головокружіння, загальну слабість тошноту. Через 12 годин після травми з’явився “симптом окулярів” який не виходить за границі кругового м’яза ока. Для якого перелому характерний данний симптом.
@ Перелом кісток основи черепа.
Перелом верхньої щелепи Ле-Фор ІІ
Перелом кісток носа.
Двобічний перелом виличних кісток.
Перелом лобних кісток.
#
Хворий А., 42 роки звернувся до хірурга стоматолога зі скаргами на припухлість та іррадіюючу біль в підщелеповій слинній залозі справа, відчуття збільшення залози, яке з’являється під час прийому їжі. Обєктивно: підщелепова слинна залоза збільшена, болюча при пальпації, вивідний протік пальпується в вигляді тяжа. Слина з протока залози не виділяється. Для якого захворювання характерна дана симптоматика?
@ Калькульозний сіалоаденіт.
Гострий сіалоаденіт.
Склерозуючий сіалоаденіт.
Кіста слинної залози.
Сіалоз.
#
Хворий С., звернувся до стоматолога після автокатастрофи із скаргами на біль в ділянці основи носа, носові кровотечі. Об’єктивно: ніс деформований. Пальпаторно відмічається болючість стінки носа, рухомість носових кісток. Носові ходи заповнені кров’яними згустками. Який можимо поставити попередній діагноз?
@ Перелом кісток носа.
Лефор І.
Лефор ІІ.
Лефор ІІІ.
Перелом скулової кістки.
#
Мужчина, 60 лет, обратился с жалобами на колющие боли у корня языка справа, появляющиеся во время приема пищи, особенно кислой. Объективно: припухлость в правой подчелюстной области. Пальпаторно определяется увеличенная плотная поднижнечелюстная слюнная железа. Устье выводного протока правой подчелюстной слюнной железы расширено, из него выделяется слизисто-гнойный секрет. Какой диагноз можно предположить?
@ Слюннокаменная болезнь подчелюстной слюнной железы
Каклькулезный сиалоденит подъязычной слюнной железы
Острый гнойный лимфаденит
Острый сиалодохит
Аденофлегмона правой подчелюстной области
#
Жінка, 40 років, звернулась зі скаргами на припухлість лівої підщелепної ділянки, яка з’явилась 3 дні тому, на підвищення температури тіла 37,4оС. Об’єктивно: в лівій підщелепній ділянці спостерігається набряк м’яких тканин, шкіра в кольорі не змінена. Пальпаторно відмічається вузел щільно-еластичної консистенції, малоболісний, рухливий, круглої форми с гладкою поверхнею, розмірами 2,0x1,5 см. Відкривання рота вільне, слизова оболонка порожнини рота без видимих змін, коронка 36 зуба зруйнована на 2/3 частини, перкусія болісна. Поставте діагноз:
@ Одонтогенний гострий серозний лімфаденіт підщелепної ділянки
Одонтогенний абсцес підщелепної ділянки
Одонтогенна флегмона підщелепної ділянки
Одонтогенний хронічний лімфаденіт підщелепної ділянки
Гострий серозний сіалоаденіт підщелепної слинної золози.
#
Хворий І., 43 років, скаржиться на новоутворення в правій підщелепній ділянці, яке з’явилося два місяці тому після перенесенного грипу. В правій підщелепній ділянці при пальпації виявляється слабо болюче щароподібне новоутворення щільно-еластичної консистенції з рівними контурами, неспаяне зі шкірою. З протоку підщелепної слинної залози виділяється прозора слина. Під’язиковий валик незмінений. Якому захворюванню відповідає описана клінічна картина?
@ Хронічний лімфаденіт
Хронічний сіалоаденіт
Слинокам’яна хвороба
Аденома слинної залози
Ліпома
#
Хворий Х. 42 роки скаржиться на погіршення загального самопочуття, підвищення температури тіла, утруднене ковтання та дихання. Загальний стан хворого середньої тяжкості. Температура тіла 39 0С. При огляді незначна асиметрія обличчя за рахунок припухлості м’яких тканин у лівій підщелепній ділянці. Шкіра над припухлістю звичайного кольору, легко береться в складку. Пальпаторно визначається набряк. Відкривання рота утруднене (контрактура ІІ-ІІІ ступеня). При огляді порожнини рота – гіперемія, набряк піднебінних дужок та язичка, вибухання лівої бокової стінки пролигу до середньої лінії, а язичка вправо. Який найбільш імовірний діагноз Ви поставите?
@ Флегмона приглоткового простору.
Флегмона крилоподібно-щелепного простору.
Флегмона піднижньощелепного простору.
Флегмона позадущелепного простору.
Абсцес щелепно-язикового жолобка.
#
Больной В., 37 лет, госпитализирован в челюстно-лицевое отделение по поводу хронического одонтогенного остеомиелита нижней челюсти в области 48, 47, 46 зубов.Болеет около 2-х месяцев. Объективно: При зондировании свища определяется обнаженный шероховатый участок кости, смещаемый при надавливании. На Ro"-грамме нижней челюсти - очаг деструкции, в центре которого расположен секвестр 1,0х1,5 см, полностью отделенный от здоровой костной ткани. Выберите метод лечения больного:
@ Секвестрэктомия
Стимулирующая терапия
Санация полости рта
Антибиотикотерапия
Секвестрэктомия с удаление 47
#
У больной по переходной складке в области 45 имеется безболезненная деформация альвеолярного отростка. Пальпаторно определяется симптом Дюпюитрена. Коронка 45 разрушена на 1/3. На рентгенограмме альвеолярного отростка верхней челюсти определяется участок разрежения в костной ткани округлой формы с четкими границами, d до 1,5 см в области верхушки корня 45. При пункции образования получена жидкость светло-желтого цвета. Какой диагноз наиболее вероятен?
@ Радикулярная кист
Остеобластокластома
Злокачественное новообразование
Адамантинома
Хронический остеомиелит
#
У больного 64 лет появились кровянистые выделения из левой половины носа, отмечается подвижность зубов верхней челюсти слева. Больной в течение 2-х последних лет ощущает ноющие боли в левой стороне верхней челюсти. На боковой поверхности шеи слева определяется плотное опухолеподобное образование. Больной истощен. Какой наиболее вероятный диагноз?
@ Рак верхней левой челюсти
Левостронний гайморит
Киста левой верхней челюсти
Хронический остеомиелит левой верхней челюсти
Остеобластокластома левой верхней челюсти
#
Хворий 20 років скаржиться на періодичний біль в ділянці верхньоъ щелепи справа, випинання альвеолярного відростка в ділянці 11 зуба.4 роки тому була травма. Коронка 11 зуба після цього поступово потемніла Об'єктивно: Перкусія зуба безболісна. На рентгенограмі: розрідження кісткової тканини округлої форми з чіткими контурами в ділянці верхівки кореня 11 діаметром 1,5 см. При пункції: одержано рідину з кристалами холестерину. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Радикулярна кіста верхньої щелепи.
Амелобластома верхньої щелепи
Хронічний остеомієліт верхньої щелепи.
М'яка одонтома верхньої щелепи.
Остеобластокластома верхньої щелепи
#
Хворий звернувся до хірурга-стоматолога з скаргами на підвищення температури тіла до 37,6°С, припухлість м'яких тканин, біль в 47 зубі на нижній щелепі зліва, що посилюється при доторканні зубом-антагоністом. При огляді спостерігається гіперемія і згладженість перехідної складки альвеолярного відростка з вестибулярної сторони в області зруйнованого 47 зуба. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Гострий одонтогенний гнійний періостит
Гострий серозний періодонтит
Хронічний періодонтит в стадії загострення
Гострий одонтогенний остеомієліт
Пародонтальний абсцесс
#
У хворого 47 років протягом 2-х років на шкірі обличчя в ділянянці кута нижньої щелепи зліва спостерігається періодична поява болючої припухлості і утворення фістули. Після виділення з фістули гнійної рідини біль проходить і припухлість зникає, а на шкірі обличчя залишається втягнутий невеликий рубець. Об'єктивно: невеликий рубець на шкіри обличчя на рівні лівого кута нижньої щелепи. У ділянянці дна ротової порожнини при пальпації під слизовою оболонкою в глибині визначається щільний тяж, який йде в м'яких тканинах щічної ділянки від фістули до проекції корення 47 зуба. Коронка 47 зруйнована. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Одонтогенна гранулома обличчя
Атерома щоки, що нагноїлася
Туберкульоз нижньої щелепи.
Актіномікоз лівої навколовушної-жувальної ділянки
Хронічний остеомієліт в ділянці лівого кута нижньої щелепи.
#
Хворий 45 років попав в щелепно-лицеве відділення з скаргами на загальну слабість, біль і припухлість в лівій підщелепній ділянці, підвищення температури до 39оС. Неодноразово болів 36 зуб на нижній щелепі зліва. Асиметрія обличчя за рахунок набряку лівої підщелепної ділянки, де пальпується щільний інфільтрат, шкіра над ним гіперемована, в складку не збирається. В 36 зубі глибока каріозна порожнина, перкусія болюча, слизова оболонка навколо зуба гіперемована, набрякла. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Флегмона піднижньощелепної ділянки зліва
Гострий піднижньощелепний сіалоаденіт зліва
Гострий гнійний періостит нижньої щелепи зліва
Гострий гнійний підщелепний лімфаденіт зліва
Гострий остеомієліт нижньої щелепи зліва
#
Чоловік 54 років з'явився через 5 днів після видалення 27 зуба. Зуб видалений під туберальною і піднебінною анестезією. Скаржиться на біль і утруднене відкривання рота. Т-38°С, загальний стан важкий, незначна асиметрія обличчя за рахунок набряку вискової ділянки в нижньому відділі. Контрактура III ступеню. З боку порожнини рота - набряк слизової оболонки по перехідній складці зліва в діляниці молярів верхньої щелепи. Пальпація за бугром верхньої щелепи різко болюча. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Флегмона підскроневої ділянки зліва.
Флегмона підщелепної ділянки зліва.
Флегмона скроневої ділянки зліва.
Гострий гнійний періостит верхньої щелепи зліва
Флегмона навколовушно-жувальної ділянки зліва
#
Після видалення 27 зуба у хірурга-стоматолога виникла підозра на перфорацію гайморової пазухи. Для уточнення діагнозу лікар вирішив провести носоротову пробу. Які дії потрібно виконати хворому?
@ Закрити пальцями ніс і намагатися видихнути повітря через ніс, при цьому стежити за лункою 27 зуба.
Закрити пальцями ніс і видихнути повітря через рот, слідкуючи за лункою 27 зуба.
Вдихнути повітря через ніс, слідкуючи за лункою 27 зуба.
Зробити вдих через ніс і видихнути через рот, затуливши при цьому ніс.
Вдихнути повітря через рот, слідкуючи за лункою 27 зуба.
#
Хвора 48 років звернулася до лікаря зі скаргами з приводу виразки боковій поверхні язика, яка з’явилася близько 6 місяців тому. Появу виразки зв’язує з тим, що язик в цьому місці часто травмується об зламану коронку 47 зуба. Об’єктивно: на бічній поверхні язика в середній третині – виразка розміром 1,5х2,0х0,5 см з підритими, кратероподібними краями. Праві піднижнещелепні лімфатичні вузли – збільшені малорухомі. Який більш вірогідний діагноз?
@ Рак язика.
Декубітальна язва язика.
Ураження язика при лейкозі.
Туберкульозна язва язика.
Сифілітична язва язика.
#
Хвора К. 48 років, була доставлена в лікарню з скаргами на наявність рани щоки, а також сильний головний біль, нудота, головокружіння. З анамнезу вияснено, що хвора отримала травму при падінні. Після повноцінного обстеження був встановлений діагноз: Забійно-рвана рана щоки. ЗЧМТ. Струс головного мозку. До яких пошкоджень можна віднести дану травму?
@ Поєднанні.
Ізольовані.
Комбіновані.
Множинні.
Поодинокі.
#
Хворому проводилось видалення 26 зуба. Після проведення туберальною анестезії хворий відчув загальну слабкість, нудоту, а згодом – різку сверблячку, та висипання на шкірі. До якого типу ускладнення відносять дані симптоми?
@ Кропивниця
Анафілактичний шок
Коллапс.
Набряк Квінке
Непритомність
#
У хворого Х. 35 р.- “Односторонній відкритий перелом нижньої щелепи зліва на рівні ментального отвору, зі зміщенням. У хворого всу зуби. Хворому планується іммобілізація відламків. Лінія перелому проходить між 34-35 зубами. Яку шину Тігерштедта доцільно використати?
@ Двощелепна шина з зачіпними гачками.
З розпірочним вигином.
Гладку шину-скобу.
Шину з похилою площиною.
#
До лікаря звернувся хворий зі скаргами на постійний ниючий біль, який посилюється під час накушування. Біль з'явився близько 3 діб тому. Під час огляду порожнини рота на слизовій оболонці альвеолярного відростка в межах 34 зубу виявляється гіперемія ясен.. Коронка 34 зубу зруйнована на 2/3. Перкусія його різко болюча. Який найбільш імовірний діагноз можливо встановити?
@ Загострення хронічного періодонтиту.
Гострий гнійний періодонтит
Гострий остеомієліт.
Гострий гнійний пульпіт.
Гострий періостит.
#
Больной 66 лет жалуется на наличие в области кончика носа плотного, возвышающегося образования. Выступающая часть образования нередко отламывается. На этом месте – новый рост. Объективно: в области кончика носа очаг поражения диаметром до1 см. От основания этого очага отходит выступ высотой до 1- 1,2 см, коричневато-серого цвета, плотной консистенции. Какой предположительный диагноз?
@ Кожный рог
Кератоакантома
Ринофима
Фиброма
Твердая папиллома
#
На ОМедБ в ходе боевых действий доставлен раненый К. с огнестрельным ранением правой щеки, оскольчатым переломом тела нижней челюсти, артериальным кровотечением из раны. На ОМедБ произведена хирургическая обработка раны и окончательная остановка кровотечения. Определите объём дальнейших лечебно-эвакуационных мероприятий для данного раненого.
@ Транспортная иммобилизация отломков челюстей, эвакуация больного в СВПХГ.
Лечебная иммобилизация отломков челюстей, эвакуация в ВПГЛР.
Транспортная иммобилизация отломков, эвакуация в ВПГЛР.
Транспортная иммобилизация отломков, группа больных - не нуждающихся в дальнейшей эвакуации.
Иммобилизация отломков не проводится, эвакуация в ВПГЛР.
#
Для обезболивания при удалении второго моляра на нижней челюсти слева по поводу обострения хронического периодонтита врач сделал укол иглы в точку пересечения бороздки между наружным скатом крылочелюстной складки и щекой, и линией, условно проведенной на 0,5 см ниже жевательной поверхности последнего моляра верхней челюсти. Какую анестезию выполнил врач?
@ Торусальную
Мандибулярную
Ментальную
Туберальную
Язычную
#
У больной 38 лет после клинического и рентгенологического обследования установлен диагноз: слюнно-каменная болезнь правой поднижнечелюстной слюнной железы с локализацией камня в железе, с обострением воспалительного процесса абсцесс в области челюстно-язычного желобка. Какой первоочередной метод лечения показан в данном случае?
@ Вскрытие абсцесса челюстно-язычного желобка. Противовоспалительная терапия
Удаление камня. Слюногонная диета
Физиотерапевтические методы лечения. Внутрь – аспирин.
Экстирпация поднижнечелюстной слюнной железы
Противовоспалительная терапия
#
Больная 37 лет обратилась с целью удаления 25. Какой метод обезболивания наиболее целесообразен?
@ Односторонняя туберальная, инфраорбитальная и палатинальная анестезия
Одностороннняя туберальная и палатинальная анестезия.
Односторонняя инфильтрационная анестезия с вестибулярной стороны.
Односторонняя инфраорбитальная и резцовая анестезия.
Односторонняя инфраорбитальная и палатинальная анестезия.
#
Больному Б, 30 лет, поставлен диагноз: перелом тела нижней челюсти слева в области 36 со смещением отломков. 36 в линии перелома. Имеются все зубы и их коронки невысокие. Какой метод постоянной иммобилизации отломков показан в данном случае?
@ Шины Тигерштедта с зацепными петлями и межчелюстной резиновой тягой
Гладкая шина-скоба
Шина Васильева
Шина с распоркой
Остеосинтез спицей Киршнера
#
Хворий 22 роки, скакржиться на появу болючою припухлості в ділянці правої навколовушної слинної залози. За тиждень до цього у хворого була зсадина шкіра щоки, яка гоїлася під гнійним струпом. За останні два дні відмічає посилення болю і підвищення t тіла до 38,6оС. Об’єктивно: набряк м’яких такнин правої привушної ділянки, шкіра незначно напружена, незмінена в кольорі. Інфільтрат розміром 2,5х3, 5 см. щільний, болючий шкіра над ним обмежено рухлива. Рот відкриває в повному обсязі слизова оболонка навколо гирла слинного протоку не змінена, слина прозора. Поставте діагноз.
@ Гострий лімфаденіт
Загострення хронічного паротиту
Абсцесс білявушно-жувальної ділянки
Гострий неепідемічний паротит
Епідемічний паротит
#
У хворого 56 років важкий загальний стан. Температура тіла 39,9оС. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок інфільтрату підборідкового та обох підщелепових просторів. Мова затруднена, внаслідок зміщення язика доверху, ковтання болюче. Підязикові валики різко набряклі, гіперемовані. Поставте діагноз.
@ Флегмона дна порожнини рота
Флегмона підборідкової ділянки
Абсцес щелепно-язичного жолобка
Абсцес кореня язика
Флегмона підщелепової ділянки
#
Хвора 33 роки поступила в щелепно-лицеве відділення з скаргами на біль та припухлість правої підщелепової ділянки, підвищення t тіла 39,5оС. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок набряку м’яких тканин правої підщелепової ділянки, де пальпаторно визначається щільний інфільтрат, шкіра над ним гіперемована, не береться в складку. В 46 зубі - глибока каріозна порожнина. Який найбільш ймовірний діагноз
@ Флегмона піднижньощелепової ділянки справа
Гострий піднижньощелеповий сіалоденіт
Гострий гнійний періостит н/щ
Гострий гнійний піднижньощелеповий лімфаденіт
Гострий остеомієліт н/щ справа
#
У хворого 38 років наявна тріада: ксеростомія, ксерофтальмія і ревматоїдний поліатрит. Для якого захворювання характерні ці симтоми?
@ Синдром Шегрена
Епідемічний паротит
Фиброзна дисплазія
Хвороба Микулича
Доброякісне лімфаепітеліальне ураження
#
Військовослужбовець отримав осколочне поранення в ділянці підборідочного відділу н/щ, що призвело до відриву підборіддя та винекнення асфіксії. який найбільш вірогідний вид асфіксії у потерпілого
@ Дислокаційна
Стенотична
Клапанна
Аспіраційна
Обтураційна
#
Під час проведення пункційної біопсії новоутвору верхньої щелепи, отримано кашоподібний вміст з неприємним запахом. Для якого новоутвору це характерно?
@ Холестеатоми
Радикулярної кісти
Остеобластокластоми
Адамантиноми
Атерома
#
Пацієнта 21 років, турбує головна біль, сухість в роті, температура тіла 38,4оC, збільшені білявушні ділянки. Хворіє 4-5 днів, відмітив почергове збільшення цих ділянок. Об’єктивно: асиметрія обличчя за рахунок запальної болісної припухлості привушно-жувальних ділянок. З протоків білявушних слинних залоз слина практично не виділяється. Біль посилюється при відкриванні рота, ковтанні і розмові: ірадіірує у вуха, шию, корінь язика. Мочки вушних раковин припідняті. Поставте найбільш вірогідній діагноз.
@ Єпідемічний паротіт
Гострий серозний паротит
Хвороба Мікуліча
Псевдопаротит Герценберга
Хронічний паротіт
#
Який найбільш адекватний оперативний доступ для розкриття флегмони піднижньощелепної ділянки?
@ Розтин 5-6 см. нижче краю нижньої щелепи на 2 см.
Розтин 5-6 см, облямовуючи кут нижньої щелепи
Внутрішньоротовий по перехід. складці нарівні молярів
Лінійний розтин 2 см. по нижньому краю н/щелепи.
Розтин 5-6 см. по верхній шийній складці.
#
Під час видалення 47 зуба дистальний корінь залишився в лунці. Виберіть інструмент для завершення видалення.
@ Кутовий лівосторонній елеватор.
Кутовий правосторонній елеватор.
Прямий елеватор.
Клювовидні щіпці для видалення коренів.
Універсальні щіпці-байонети.
#
Хворий 48-ми років скаржиться на новоутворення в правій підщелепній ділянці, яке виникло місяць тому після перенесеної ангіни. Температура тіла до 37-37,2оС. Хворому проводилась протизапальна терапія, але новоутворення не зменшилось. В правій підщелепній ділянці при пальпації виявляється слабо болюче щароподібне новоутворення щільно-еластичної консистенції з рівними контурами, неспаяне зі шкірою. З протоку підщелепної слинної залози виділяється прозора слина. Якому захворюванню найбільш вірогідно відповідає ця клінічна картина?
@ Хронічний лімфаденіт
Хронічний сіалоаденіт
Слинокам’яна хвороба
Аденома слинної залози
Атерома
#
Чоловік. 25 років звернувся зі скаргами на біль, почуття тяжкості у верхній щелепі зліва. Раніше видалено 25 зуб, але поліпшення не наступило. З'явилося гнійне відділяєме з лівого носового ходу. Був поставлений діагноз гострий одонтогенний гайморит зліва. Як правильно провести пункцію верхньощелепної пазухи?
@ Через нижній носовий ход.
Через верхній носовий ход.
Через середній носовий ход.
Через верхній та нижній носовий ход.
Через середній та нижній носовий ход.
#
Хворий скаржиться на наявність утворення в м'яких тканинах нижнього відділу щоки зліва, яке поступово збільшується протягом трьох останніх місяців. Об'єктивно обличчя асиметричне за рахунок припухлості м'яких тканин в ділянці тіла нижньої щелепи зліва, шкіра над якою в кольорі не змінена. При пальпації у нижньому відділі щоки відмічається слабоболісне утворення щільно-еластичної консистенції, круглої форми діаметром до 3 см, рухоме. В порожнині рота – корені зруйнованих 35 та 36. Який діагноз Ви поставите?
@ Хронічний щічний лімфаденіт.
Гострий серозний щічний лімфаденіт.
Радикулярна киста нижньої щелепи.
Гострий гнійний періостит нижньої щелепи.
Хронічний рарефікуючий періостит.
#
Больной 56 лет обратился с жалобами на наличие припухлости в правой околоушной области, боль. Припухлость заметил 5-6 мес. назад. Объективно: Определяется парез мимических мышц правой половины лица. Пальпаторно определяется бугристая опухоль, спаянная с окружающими тканями, умеренно болезненна. В центре опухоли – размягчение. Поднижнечелюстные и шейные лимфоузлы справа увеличены, уплотнены. Рот открывает в полном объеме. Из протока правой околоушной слюнной железы выделения слюны не отмечается. Какой диагноз можно предположить?
@ Аденокарцинома правой околоушной слюнной железы
Хронический неэпидемический паротит
Хронический лимфаденит правой околоушной области
Смешанная опухоль правой околоушной слюнной железы
Актиномикоз правой околоушной слюнной железы
#
Больной 43 лет, жалуется на недомагание, головную боль, ассиметрию лица, повышенную температуру тела. Болеет в течении 5 дней. Температура тела 38.2°С. Объективно: лицо ассиметрично, за счет припухлостей тканей левой околоушной области. Околоушная слюнная железа плотная, резко болезненная без четких границ. Отек распространяется на височную, позадичелюстную, поднижнечелюстную области. Кожа над железой гиперемирована отечна. При массаже из устья протока слюна не выделяется. Установить наиболее вероятный диагноз?
@ Острый гнойный паротит
Эпидемический паротит
Синдром Шегрена
Калькулезный сиалоденит
Паротит Гернценберга
#
Мужчина, 36 лет жалуется на ноющую боль в области 26 зуба, усиливающуюся при накусывании. 26 в прошлом лечен. Объективно: Слизистая оболочка альвеолярного отростка верхней челюсти с вестибулярной стороны на уровне 26 зуба пастозна. На рентгенограмме 26 зуба определяется очаг просветленияу верхушки медиального щечного корня с четкими контурами диаметром до 0.5 см. Поставить наиболее вероятный диагноз.
@ Обострение хронического грануломатозного периодонтита 26
Хронический фиброзный периодонтит 26
Хронический гранулирующий периодонтит 26
Кисто – гранулема
Локальный пародонтит
#
Больной 28 лет обратился к хирургу-стоматологу с целью подготовки полости рта для протезирования. При осмотре полости рта врач констатировал: коронка 11 зуба разрушена, корень устойчив,перкуссия ег безболезненна. Слизистая оболочка альвеолярного отростка не изменена. На представленной рентгенограмме альвеолярного отростка в области 11 зуба определяется расширение периодонтальной щели. Структура кости альвеолярного отростка не изменена. Канал корня хорошо проходим на всем протяжении. Наиболее вероятній диагноз.
@ Хронический фиброзній периодонтит 11
Хронический гранулирующий периодонтит 11
Хронический грануломатозний периодонтит 11
Пародонтит 11
Хронический периодонтит 11, гиперцементоз
#
Больной 43 лет жалуется на чувство тяжести в правой околоушной железе, солоноватый привкус во рту, частые обострения. При осмотре: железа плотная, упруго эластичной консистенции, безболезненная. Из устья проток выделяется слюна с примесью комочков слизи. На сиалограмме в паренхиме железы множество мелких полостей. Поставьте наиболее вероятный диагноз.
@ хронический паренхиматозный паротит
Паротит Гернценберга
Хронический интерстициальный паротит
Синдром Шегрена
Аденома правой околоушной железы
#
Больная 38 лет жалуется на периодическую боль в правой поднижнечелюстной области, усиливающуюся во время приема пищи, особенно острой и соленой. При внешнем осмотре определяется припухлость в правой поднижнечелюстной области. Рот открывает свободно. Из устья протока правой поднижнечелюстной слюнной железы выделяется мутная слюна. При бимануальном исследовании – правая поднижнечелюстная слюнная железа увеличена, плотной консистенции. По ходу протока на уровне 46 зуба – уплотнение. Пальпация сопровождается умеренной болезненностью.. На рентгенограмме дна полости рта определяется плотная тень овальной формы 0.5х0.8 см. Какой диагноз можно предположить?
@ Слюнно-каменная болезнь правой поднижнечелюстной слюнной железы
Аденофлегмона правой поднижнечелюстной области
Одонтогенная флегмона правого поднижнечелюстного треугольника
Острый гнойный лимфаденит правой поднижнечелюстной области
Смешанная опухоль правой поднижнечелюстной слюнной железы
#
У больной 36 клинически и рентгенологически установлен диагноз: слюнно- каменная болезнь правой поднижнечелюстной слюнной железы с локализацией камня в протоке, с обострением воспалительного процесса. Какое лечение Вы предложите больной в первую очередь?
@ Вскрытие абсцесса челюстно- язычного желобка
Противовоспалительная терапия
Удаление зубного камня
Внутрь пилокарпин
Физиотерапевтические процедуры
#
Больной 44-х лет обратился к хирургу-стоматологу с жалобами на острую постоянную боль в области верхней челюсти слева, усиливающуюся при смыкании челюстей. Сильная боль беспокоит на протяжении 3х дней Объективно: лицо симметричное, рот открывает свободно. Коронка 26 зуба разрушена наполовину. Зондирование кариозной полости безболезненно. Перкуссия 26 резко болезненна. Слизистая оболочка альвеолярного отростка на уровне 26 зуба отечна, гиперемирована. 26 зуб раннее лечен. Какой предположительный диагноз?
@ Обострившийся хронический периодонтит 26
Острый гнойный периодонтит 26
Острый пульпит 26
Острый гнойный периостит верхней челюсти слева от 26
Пародонтит26,27,28
#
Пацієнт Р., 42 років, хворіє біля 1 року. Об'єктивно: асиметрія обличчя внаслідок деформації верхньої щелепи. Шкіряні покрови над деформацією не змінени. В підочничній ділянці оніміння шкіри. З носу смердюче гнійно-геромагічне виділення. В порожнині рота 24, 25, 26, 27 зуби рухомі III ст. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені, рухомі. На Rg-грамі придаткових пазух носа відмічається затемеіння верхньощелепової пазухи зліва, та резорбція її зовнішньої стінки. Визначить вірогідний діагноз?
@ Злоякісна пухлина верхньої щелепи зліва.
Остеобластокластома верхньої щелепи зліва.
Перелом верхньої щелепи зліва.
Хронічний одонтогений гайморит зліва.
Актиномікоз верхньої щелепи зліва.
#
Пацієнт, 47 років, звернувся зі скаргами на набряк лівої привушної ділянки, погане відкривання рота, норицю. Об'єктивно: асиметрія обличчя за рахунок розлитого інфільтрату лівої привушної ділянки, що має дерев'янист щільність і бугоркову поверхню. В межах інфільтрату визначається нориця із серозно-гнійним вмістом з домішками крихтоподібного гною, шкіра навколо нориці червоно-фіолетова. Відкривання рота обмежене до 2 см, безболісне. Призначте дообстеження хворому.
@ Мікроскопія. Шкірно-алергічна реакція
Рентгенографія нижньої щелепи.
Бактеріологічне дослідження.
Контрасна рентгенографія
Термовізіографія.
#
Хворий, 25 років, скаржиться на набряк і гноєтечу в правій піднижньощелепній ділянці. Об'єктивно: має місце щільний дерев'янистий безболісний інфільтрат діаметром біля 2 см в правій піднижньощелеповій ділянці. В центрі інфільтрату тканини м'які, є нориця, з якої виділяється крихтоподібний гній в невеликій кількості. Відкривання роту 4,5 см, безболісне. Слизова оболонка порожнини рота і зуби інтактні. Поставте попередній діагноз.
@ Актиномікоз шкіри.
Туберкульоз шкіри.
Первинний сифіліс.
Підшкірна гранулома обличчя.
Аденоабсцес.
#
Хворий Ш.,26 років, скаржиться на болі в нижній щелепі зліва, болюче ковтання, затруднене відкривання роту, головний біль, слабкість. Самопочуття погане, температура тіла – 38оС. При огляді: незначний набряк під кутом нижньої щелепи зліва, колір шкіри не змінився, глибока пальпація болюча, відкривання роту до 1,5 см. 47 зуб зруйнований, крило-щелепна складка набрякла, болюча при пальпації. Поставте діагноз.
@ Флегмона крило-щелепного простору.
Біляглоточна флегмона.
Флегмона підщепної ділянки
Флегмона під жувального простору
Ангіна.
#
Хворий 36 років скаржиться на болюче, неможливе ковтання, погане самопочуття. Температура тіла - 38,5оС. В лівій підщелепній ділянці невелика припухлість, болюча при глибокій пальпації, відкривання роту до 2 см., 38 зуб зруйнований, перкусія болюча. Ліва бокова стінка глотки набрякла і пухне всередину, гіперемована. Поставте діагноз.
@ Одонтогенна біляглоточна флегмона.
Аденофлегмона підщелепної ділянки
Перітозилярний абсцес.
Ангіна.
Лімфаденіт підщелепної ділянки.
#
[немає літ. дж.] Хворий С., 62 р., звернулась до хірурга-стоматолога зі скаргами на сильний постійний, пульсуючий біль під язиком зліва, який поширюється на вухо і скроню, біль при прийманні їжі, затруднен відкривання роту, на загальний незадовільний стан. Хворіє тиждень, коли з”явився біль у зубі на нижній щелепі зліва. Через 2 доби температура тіла підвищилась до 38,9оС, погіршав загальний стан. Об”єктивно: Коронка 37 зруйнована на 2/3, рухомість зуба ІІ ступеня, перкусія його безболісна. В зоні щелепно-язичного жолоба на рівні 36, 37 визначається інфільтрат, слизова оболонка над ним гіперемована, набрякла; при пальпації - флюктуація. Гіперемія слизової оболонки поширюється на область передньої піднебінної дужки. Зів не змінен. Сформулюйте кліничний діагноз.
@ Абсцес щелепно-язичного жолоба зліва
Гострий одонтогенний періостит альвеолярного відростка нижньої щелепи зліва
Загострення хронічного періодонтиту 37
Флегмона крило-щелепного клітковинного простору зліва
Перітонзилярний абсцес зліва
#
Чоловіку встановлений діагноз: абсцес твердого піднебіння. Яким засібом правильно провести розтин абсцесу?
@ Трикутний розтин в ділянці твердого піднебіння
Линейний розтин паралельно шву твердого піднебіння
Линейний розтин перпендикулярно до шва твердого піднебіння
Відсмоктування гною за допомогою шприцю
Провести прокол абсцесу
#
У відділення хірургічної стоматології поступив хворий з флегмоною кореня язика. Який оперативний доступ вскриття флегмони кореня язика?
@ Серединний розріз
Внутрішньоротовий розріз
Комірцеподібний розріз
Піднижньощелеповий розріз
Розріз, біля кута нижньої щелепи
#
У больного 46 лет после перенесенного гриппа внезапно заболел 36, коронка которого была разрушена. Появилась припухлость мягких тканей, прилежащих к нижней челюсти. Повысилась tо до 39оС, появился озноб. Выраженная отечность слизистой оболочки альвеолярного отростка нижней челюсти слева (обеих сторон – оральной и вестибулярной). Подвижность 34,35,37 интактных зубов. Перкуссия их болезненна. Из под десневых карманов выделяется гнойный эксудат. Отмечается симптом Венсана. Какой диагноз можно предположить?
@ Острый одонтогенный остеомиелит нижней челюсти от 36.
Обострившийся хронический периодонтит 36.
Острый гнойный периостит нижней челюсти от 36.
Пародонтит
Обострившийся хронический остемиелит нижней челюсти
#
После клинического и рентгенологического обследования у больного 32 лет, установлен диагноз: хронический одонтогенный гайморит, соустье гайморовой пазухи с полостью рта через лунку 27 зуба. Укажите наиболее оптимальный метод оперативного лечения данного заболевания.
@ Радикальная гайморотомия с пластикой соустья местными тканями
Пластика соустья местными тканями, противовоспалительная терапия
Радикальная гайморотомия
Пластика соустья лоскутом из твердого неба
Ушивание свищевого хода, промывание гайморовой пазухи.
#
Больная, 42 лет обратилась с жалобами на острую боль в области нижней челюсти,подвижность зубов, высокую температуру тела. Болеет 2 дня. После клинического обследования врач установил: острый остеомиелит нижней челюсти. Какова тактика врача по отношению к подвижным зубам?
@ Удаление только причинного зуба.
Удаление всех подвижных зубов.
Консервативное лечение причинного зуба.
Консервативное лечение всех подвижных зубов.
Удаление причинного зуба, трепанация и лечение всех подвижных.
#
У хворого П. посттравматичний дефект крила носа зліва з порушенням цілісності крильного хряща. Який метод лікування на Вашу думку найбільш ефективний?
@ Вільна пластика частиною вушної раковини за Сусловою.
Вільна пересадка шкіри.
Вільна пластика хрящем за А.О.Лімберг.
Пластика Філатовським стеблом.
Пластика шкірним клаптем за Седило.
#
Чоловік 35 років звернувся зі скаргами на потовщення альвеолярного відростка верхньої щелепи. Попередній діагноз: радикулярна киста верхньої щелепи. Що буде виявлено під час пункції альвеолярного відростка в області “потовщення” у пунктаті?
@ Жовтувата рідина
Кров
Гній
Епітелій
Каламутний інфільтрат
#
У чоловіка 40 років біля 6 місяців тому після видалення 26 з'явилося сполучення між порожниною рота та гайморовою пазухою, з'явилися перші ознаки гаймориту. Яке хірургічне лікування необхідно провести?
@ Гайморотомія з одночасною пластикою нориці
Гайморотомія по Колдуелу-Люку
Ушивання нориці
Тампонада нориці йодоформною турундою
Остеотомія альвеолярного відростка
#
Чоловік 56 років скаржиться на біль в лівій привушно-жувальній області, на прогресуючу асиметрію обличчя, котру помітив місяць тому. У хворого діагностовано рак привушної залози T2N2. Який метод лікування найбільш оптимальний у даному випадку?
@ Комбінований метод
Хірургічне видалення новоутворення
Променева терапія
Хіміотерапія
Видалення лімфовузлів
#
Жінка 46 років скаржиться на кровотечу з ясен, виділення гною, рухомість зубів. Хворіє 10 років. При огляді ясна на верхній та нижній щелепах гіперемійовані, набряклі, при дотику – кровотеча. В області 42, 41, 31, 32 - пародонтальні кишені до 8мм з гнійними виділеннями, рухомість II ступеня, інших – I ступеня. На рентгенограмі – резорбція міжальвеолярних перегородок в ділянці 42, 41, 31, 32 на 1/2 довжини кореня, явище остеопорозу. Який з перерахованих методів найбільш показаний для хірургічного лікування даної хворої?
@ Остеопластика
Кюретаж
Гінгівотомія
Гінгівоектомія
Клаптева операція
#
Мужчина 25 лет жалуется на боль в области нижней челюсти, патологическую подвижность, кровотечение из полости рта, нарушение прикуса, невозможность пережевывания пищи. Травму получил 10 часов тому назад. При обследовании установлен одиночный перелом нижней челюсти между первым и вторым премолярами. Смещение отломков незначительное. Зубы все в наличии, устойчивы, правильной анатомической формы. Какой наиболее оптимальный метод лечения больного?
@ Двучелюстные назубные шины
Остеосинтез с использованием минипластинки
Одночелюстная назубная шина
Капповая шина
Накостный аппарат
#
Больная 51 года жалуется на равномерное уплотнение левой околоушной слюнной железы. После проведенной сиалографии врач поставил диагноз – хронический интерстициальный паротит. Какая рентгенографическая картина соответствует данному заболеванию?
@ Резкое сужение протоков ІІ – ІV порядка
Неровные прерывистые контуры протоков
В паренхиме железы большое количество мелких полостей, прерывистые протоки
Неравномерное расширение выводных протоков ІІ – ІV порядка
Чёткообразное изменение выводных протоков
#
Больной 47 лет жалуется на наличие свищей в правой околоушно-жевательной области, ограниченное открывание рта. Три месяца назад удален 48 по поводу хронического периодонтита. Объективно: лицо ассиметрично за счет припухлости мягких тканей лица. На уровне угла нижней челюсти – свищи со скудным, кровянисто-гнойным выделением. Кожа в этой области сине – багрового цвета. Пальпаторно определяется инфильтрат деревянистой плотности, умеренно болезненный. В отдельных местах очаги размягчения. Рот открывается до 1-1,2см между центральными резцами. Лунка 48 полностью зажила. 47, 46 интактны. Каков наиболее вероятный диагноз?
@ Актиномикоз правой околоушно-жевательной области
Хронический одонтогенный остеомиелит нижней челюсти
Одонтогенная гранулема лица
Хронический паротит
Хронический лимфаденит правой околоушно-жевательной области
#
Пацієнт звернувся до хірурга-стоматолога зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,6°С, припухлість м'яких тканин, біль в зубі на нижній щелепі зліва, що посилюється при доторкуванні язиком, або зубом-антагоністом. При огляді спостерігається гіперемія та згладженість перехідної складки альвеолярного відростка з вестибулярного боку в ділянці зруйнованого 36. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Гострий одонтогенний гнійний періостит
Гострий серозний періодонтит
Хронічний періодонтит в стадії загострення
Пародонтальний абсцес
Гострий одонтогенний остеомієліт
#
На рентгенограмі альвеолярного відростка правої верхньої щелепи в ділянці верхівки кореня 13 відзначається просвітлення неправильної форми з нечіткими краями, що нагадує “язики полум'я”. Для якого захворювання характерна така рентгенологічна картина?
@ Хронічний гранулюючий періодонтит
Гострий серозний періодонтит
Гострий гнійний періодонтит
Хронічний фіброзний періодонтит
Хронічний гранульоматозний періодонтит
#
У хворого на протязі декількох днів відмічалися болі в 36 зубі. До лікаря не звертався. Появилася температура тіла 38,9оС, загальна слабкість, припухлість тканин підщелепової ділянки і щоки, відчуття оніміння шкіри нижньої губи та підборіддя зліва. Про яке захворювання можна думати?
@ Гострий одонтогенний остеомієліт
Гострий гнійний одонтогенний періостит
Гострий гнійний періодонтит
Хронічний одонтогенний остеомієліт
Гострий гнійний лімфаденіт
#
Хворому 25 років необхідно видалити 26. Діагноз: хронічний фіброзний періодонтит 26. Який інструмент необхідно мати для видалення?
@ Щипці S-подібні праві
Щипці S-подібні ліві
Щипці байонетні (багнетоподібні)
Щипці прямі кореневі
Прямий елеватор
#
Хворій 39 років три доби тому був видалений 47, після чого стан її погіршився: хвора бліда, температура тіла 38,1°С, нижня щелепа зліва муфтоподібно потовщена, м'які тканини навколо неї набряклі, відкривання рота утруднене. Перехідна складка на рівні 48, 47, 46 набрякла, слизова оболонка гіперемійована, з комірки 47 виділяється гній, перкусія 48, 46, 45 болісна. В ділянці нижньої губи - парестезія. Який діагноз найбільш вірогідний?
@ Гострий остеомієліт тіла нижньої щелепи
Флегмона підщелепного трикутника
Гострий періостит альвеолярного відростка
Гострий періостит тіла щелепи
Гострий остеомієліт альвеолярного відростка
#
Хворий 24 років звернувся зі скаргами на гострий біль та припухлість в піднижньощелепному трикутнику, який посилюється при прийомі гострої їжі. Був встановлений діагноз: загострення хронічного калькульозного сіаладеніту з локалізацією конкремента в середній частині слинного протоку. Який метод лікування найбільш раціональний в даному випадку?
@ Розтин протоку та видалення каменя
Екстирпація залози
Бужування протоку
Слиногенна дієта
Фізіотерапевтичні засоби
#
Чоловіку необхідно видалити коріння 17 зубу перед протезуванням. Коронка 17 зубу зруйнована нижче рівню ясен. Який інструментарій необхідно застосувати?
@ Байонетні щипці. Прямий елеватор.
S-подібні щипці. Прямий елеватор.
Прямі щипці з щочками, які збігаються.Прямий елеватор.
S-подібні щипці, для правого боку. Прямий елеватор.
Прямі щипці з щочками, які не збігаються. Прямий елеватор.
#
У чоловіка 49 років через два року після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в області правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. В правій підщелепній області виявляються 2 збільшених, щільних, безболісних лімфовузли круглої форми.Який метод лікування у даному випадку найбільш оптимальний?
@ Комбінований метод.
Клиновидна резекція нижньої губи.
прямокутна резекція нижньої губи.
Трапеційовидна резекція нижньої губи.
Операція Ванаха.
#
У больного 42 лет, при обследовании был установлен диагноз: острый гнойный периостит нижней челюсти от 35 зуба. Какой метод обезболивания наиболее рациональный при удалении 35 зуба и вскрытии поднадкостничного абсцесса?
@ Торусальная анестезия
Анестезия по Берше
Плексуальная анестезия
Инфильтрационная анестезия
Общее обезболивание
#
При обстеженні хворого С. 31 р. встановлено наявність перфорації дна пульпарної камери 36 зуба, з незначним розрідженням міжкореневої перегородки. Якій з хірургічних методів лікування можна використати щоб зберігти 36 та використати його як опору мостоподібного протеза?
@ Коронаро-радикулярна сепарація.
Ампутація кореня.
Гемісекція корення.
Реплантація зуба
Пломбування перфораційного отвору.
#
У б-ной 25 лет имеется веретенобразное утолщение тела нижней челюсти и онемение нижней губы слева. Опухоль появилась около 3-х месяцев назад. За последний месяц значительно увеличилась в размерах. Год назад был ушиб левой половины нижней челюсти. На ренгенограмме нижней челюсти слева в области 15,16,17 зубов определяется деструкция костной ткани 3х2 см, без четких границ типа “тающего сахара”. Вышеупомянутые зубы интактны, подвижны III степени. Поставьте предположительный диагноз.
@ Злокачественная опухоль нижней челюсти
Остеобластокластома нижней челюсти
Хронический дифузный одонтогенный остеомиелит
Радикулярная киста нижней челюсти слева
Адамантинома нижней челюсти слева
#
У больного 52 лет, диагносцирована флегмона поднижнечелюстной области справа. Укажите наиболее адекватный оперативный доступ для вскрытия флегмоны данной локализации?
@ Линейный разрез, длиной 5-6см, отступя от края нижней челюсти вниз на 2 см.
Линейный разрез длиной 2 см, по нижнему краю нижней челюсти.
Внутриротовой разрез по преходной складке на уровне моляров.
Разрез длиной 5-6 см, окаймляющий угол нижней челюсти
Разрез длиной 5-6 см, по верхней шейной складке.
#
У чоловіка 40 років після вогнепального поранення залишився тотальний дефект носа. Який зі способів пластики має бути застосований для відновлення носа?
@ Поетапна пластика за допомогою круглого стебла за Хитровим
Вільна пересадка хряща, шкіри та кістки
Переміщення розташованих поруч тканин за Шимановським
Пересадка кістки, шкіри, хряща на живлячій ніжці
Пластика тканинами вушної раковини за Сусловим
#
Больной, 32 лет, поставлен диагноз: хронический артрит левого височно-нижнечелюстного сустава. Какой из симптомов является наиболее характерным для этого заболевания?
@ Хруст при движениях нижней челюсти.
Боль различной интенсивности в покое.
Боль усиливающаяся при движениях нижней челюсти.
Боль, иррадиирующая в ухо, висок, затылок.
Вынужденное положение нижней челюсти.
#
Хвора М. 42 р. скаржиться на біль правої половини голови, обмеження рухів нижньої щелепи, клацання, періодичний спазм жувальної мускулатури. Об’єктивно: обличчя симетричне, відкривання рота обмежене. При пальпації в правому скронево-нижньощелепному суглобі відмічаються крепітація та хруст при рухах нижньої щелепи. При огляді порожнини рота виявлено дефект зубного ряду справа ІІ класу за Кенеді. Який діагноз Ви поставите у пацієнтки?
@ Больова дисфункція правого скронево-нижньощелепного суглоба.
Гострий артрит.
Склерозуючий остеоартроз правого скронево-нижньощелепного суглоба.
Контрактура правого скронево-нижньощелепного суглоба.
Оссифікуючий міозит.
#
У больной 29 лет после клинического и рентгенологического обследования установлен диагноз остеобластокластома нижней челюсти (кистозная форма). Диагноз подтвержден характером пунктата (бурая жидкость). Опухоль не выходит за пределы кортикальной пластинки, хотя последняя истончена. Какой метод лечения целесообразно применить при данном виде опухоли?
@ Экскохлеация опухоли вместе с оболочкой.
Резекция нижней челюсти с одномоментной костной пластикой.
Цистотомия.
Цистэктомия.
Выскабливание опухоли в пределах здоровых тканей.
#
На МПП поступил раненый с диагнозом огнестрельный перелом тела нижней челюсти. Какой вид иммобилизации слеует применить на этом этапе?
@ Транспортная иммобилизация
Наложение двучелюстных шин
Наложение внеротового аппарата для фиксации отломков
Наложение гладкой шины-скобы
Остеосинтез нижней челюсти
#
Хворий 42 років скаржиться на болі в 26 зубі, які підсилюються при стисненні щелеп, слабкість, розбитість, підвищення температури тіла до 38оС, головний біль, почуття тиску в лівій половині обличчя. Ліва половина носу закладена, з лівої ніздрі виділяється слизова рідіна. Болі в зубі з’явились 3 дні тому. Об’єктивно: асиметрія обличчя за рахунок набряку м’яких тканин лівої підочної ділянки. Слизова оболонка лівої половини носової порожнини гіперемійована. Відкривання рота вільне. Слизова оболонка по перехідній складці в ділянці 26 зуба гіперемійована. Коронкова частина 26 зруйнована на 2/3. Перкусія різко болісна. Який найбільіш імовірний діагноз?
@ Гострий одонтогенний гайморіт.
Гострий гнійний періодонтит 26
Гострий гнійний періостит від 26.
Одонтогенна флегмона підочної ділянки
Одонтогенний гострий лімфаденіт щоки.
#
Жінка 37 років скаржиться на наявність пухлини на нижній губі з боку порожнини рота, яка з'вилась біля 2-х тижнів тому, збільшувалась, заважала при рухах губи. Об’єктивно: в товщі нижньої губи ущільнення, обмежене, еластичне, безболісне, округлої форми, зпаяне зі слизовою оболонкою, яка над ним прозора. Слизова навколо не змінена. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Який найбільш імовірний діагноз?
@ Ретенційна кіста губи
Фіброма губи
Абсцес губи
Ліпома губи
Папілома губи
#
Хвора 35 років скаржиться на біль в зубах та утовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: лице хворої асиметричне за рахунок утовщення нижнього відділу лівої щоки. 36 зуб відсутній. Коронки 35 і 37 конвергують. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута, пальпаторно - досить тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла - зона деструкції у вигляді багатьох дрібних колоподібних порожнин, відокремлених одна від одної кістковими перемичками. малюнок має дрібноячеїстий характер. Корні 35, 36 зубів резорбіровані на 1/3 своєї довжини. При пункції – рідина бурого кольору. Який найбільш імовірний діагноз?
@ Остеобластокластома тіла нижньої щелепи.
Адамантинома тіла нижньої щелепи.
Остеома тіла нижньої шелепи.
Резідуальна кіста нижньої щелепи.
Фіброзна остеодісплазія.
#
Хворий 43 років скаржиться на рухомість 34, 36, 37 зубів, виділення гною з лунки видаленого 35 зубу. Півтора місяця тому зроблено розтин по перехідній складці та видалено 35 зуб. Об’єктивно: в лівій щічній ділянці – щільна припухлість м’яких тканин. лімфовузли лівої підщелепної ділянки збільшені, слабоболючі. Слизова альвеолярного паростка в ділянці 34, 36, 37 зубів набрякша, синюшного, кольору. По перехідній складці - нориця з вибухаючими грануляціями. В лунці видаленого 35 зуба - гнійні грануляції. Який найбільш імовірний діагноз?
@ Хронічний обмеженний остеомієліт
Хронічний діфузний остеомієліт
Загострення обмеженного пародонтіту
Хронічний рарефіцируючий періостит
Хронічний альвеоліт
#
Хворий 49 років скаржиться на прогресуюче утруднене відкривання рота, болісне ковтання зліва, різке погіршення загального стану, підвищення температури до 39,3оС. Виникненню такого стану передували гострі болі у зруйнованому 38 зубі. Об'єктивно: обличчя симетричне, піднижньощелепні лімфатичні вузли зліва збільшені, болісні при пальпації. Пальпація під лівим кутом нижньої щелепи та в лівій позадущелепній ділянці викликає різкий біль. Відкривання рота та бокові рухи вліво значно обмежені. Спостерігається гіперемія та інфільтрація лівої крило-щелепної складки. Який найбільш імовірний діагноз?
@ Флегмона крило-щелепного простору
Флегмона приглоткового простору
Флегмона позадущелепної ділянки
Флегмона піднижньощелепного простору
Абсцес щелепно-язикового жолобка
#
У хворого 24 років з переломом нижньої щелепи по середній лінії без зміщення відламків, усі зуби збережені. Яку назубну шину слід використати для фіксації відламків?
@ Гладка шина-скоба
Шина із зачіпними петлями
Шина з рощпорочним згином
Шина Васильева Г.А.
Стандартну пластмассову шину
#
Хворий, 24 років, отримав травму під час бійки, потрапив у щелепно-лицеве відділення. Діагноз: перелом лівої вилицевої кістки зі зміщенням, перелом передньої стінки верхньощелепного синусу. Яке оперативне втручання показане хворому?
@ Радикальна гайморотомія з репозицією відламків
Радикальна гайморотомія
Остеотомія верхньої щелепи
Остеосинтез вилицевої кістки
Репозиція відламків
#
Хворий 50 років з вогнепальним пораненням нижньої щелепи і дефектом кісткової тканини в ділянці підборіддя. Який метод іммобілізації йому показаний?
@ Позаротовий апарат типу Рудько
Двущелепна шина із зачіпними петлями і міжщелепним еластичним витягуванням
Кістковий шов
Однощелепна шина – скоба.
Фіксація за допомогою спиць і стержнів
#
Хворий 48 років з'явився для видалення 35 зуба з приводу загострення хронічного періодонтиту. Укажіть кращий метод периферійної провідникової анестезії?
@ Торусальна
Інфільтраційна
Позаротова мандибулярна
Ментальна
Плексуальна
#
Хворий 45 років скаржиться на припухлість лівої щоки, біль на нижній щелепі зліва, підвищення температури до 37,6оС. Об'єктивно: обличчя асиметричне за рахунок набряку лівої щоки нижньощелепної і підщелепної ділянки зліва. Відкривання рота не обмежене, по перехідній складці щільний болючий інфільтрат, в межах 47, 46, 45 флюктуація. Коронка 46 зруйнована на 2/3. Перкусія його болюча. Який найбільш вірогідний діагноз?
@ Гострий гнійний періостит нижньої щелепи
Гострий остеоієліт нижньої щелепи
Гострий серозний періостит нижньої щелепи
Загострення хронічного періодонтиту.
Флегмона піднижньощелепного простору
#
Хірург-стоматолог наклав щічки щипців на коронку 17 зуба, яка мала тонкі стінки, при змиканні щипців виник перелом коронки. Використаний прямий елеватор, який уведений з вестибулярної сторони з упором на 16 зуб. При цьому виникло відділення бугра верхньої щелепи з 17 та 18 зубами. Яка подальша тактика лікаря?
@ Відшарувати слизово-окісний клапоть, видалити фрагмент з 17, 18 зубами та ушити наглухо слизову.
Виготовити шину-капу на верхню щелепу, призначити УВЧ.
Провести рентгенографію і ЕОД, зафіксувати 17, 18 зуби за допомогою шини.
Направити хворого до стаціонару для подальшого лікування.
Видалити фрагмент з 17, 18 зубами, та тампонувати рану.
#
Необхідно видалити15 зуб. Коронка зубу збережена. Який инструмент треба застосувати?
@ S-подібні щипці.
Прямі щипці.
Байонетні щипці.
S-подібні щипці ліві.
S-подібні щипці праві.
#
Чоловік 40 років звернувся зі скаргами на припухлість в області щоки зліва, відчуття ознобу. Під час обстеження виявлена асиметрія обличчя за рахунок припухлості в області верхньої щелепи зліва. В області бугра верхньої щелепи зліва визначається щільний, болісний інфільтрат. Шкіра над інфільтратом щільна, болюча, у складку не збирається. Рот майже не відкриває. Біль іррадіює у скроню й око. У порожнині рота 27 зуб зруйнований. Для якого захворювання характерна дана клініка?
@ Флегмона підскроневої і крилопіднебінної ямок.
Флегмона скроневої області.
Флегмона щоки.
Флегмона окологлоточного простору.
Флегмона крилощелепного простору
#
Больной 17 лет, жалуется на наличие опухоли на нижней губе. Из анамнеза выяснено, что опухоль была обнаружена сразу после рождения, росла медленно, но за последний год резко увеличилась в размере. При осмотре на нижней губе имеется опухоль красного цвета, мягкая, при надавливании запустевает и бледнеет. Какой предварительный диагноз?
@ Гемангиома нижней губы.
Лимфангиома нижней губы.
Пигментный невус.
Травматическая киста нижней губы.
Ретенционная киста нижней губы.
#
Больной В., 20 лет, жалуется на припухлость в области нижней челюсти слева. На боковом рентгенологическом снимке нижней челюсти слева, на уровне угла и ветви, определяется интенсивная тень дольчатого строения (по плотности соответствует зубу), окаймленная округлыми выступами, напоминающая тутовую ягоду, дальше полоска просветления, склероза. Поставьте предварительный диагноз.
@ Одонтома нижней челюсти слева.
Адамантинома нижней челюсти слева.
Радикулярная киста нижней челюсти слева.
Остеобластокластома нижней челюсти слева.
Фолликулярная киста нижней челюсти слева.
#
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1121 | Нарушение авторских прав
|