АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Підготовка білизни і перев'язного матеріалу до стерилізації

Перед стерилізацією необхідно перевірити цілість опера­ційної білизни (простирадла, серветки, рушники, халати). Халати складають уздовж, рукавами всередину. Потім, починаючи від ниж­нього краю (подолу) до коміра, його скручують у рулон і вкладають вертикально таким чином, щоб при вийманні стерильного матеріалу один предмет не заважав виймати інший. При надяганні халат беруть за комір і піднімають вгору, при цьому він самостійно розправляєть­ся. Простирадло складають удвоє, потім учетверо, у 8 шарів і скручують. Маски виготовляють із чотирьох шарів марлі такого розміру, щоб можна було закрити підборіддя і ніс.

Основними видами перев'язного матеріалу, який застосовують при операціях і перев'язках, є гігроскопічна марля і вата. Із марлі виготовляють серветки, кульки, тампони, турунди. При виготовлен­ні з марлі перев'язного матеріалу необхідно стежити, щоб краї марлі були загорнуті до середини (щоб запобігти потраплянню ниток у рану). Кульки виготовляють із шматочків марлі розмірами 10 на 10 см, їх складають так, щоб утворилась смужка завширшки 3 см і, обертаючи навколо вказівного пальця, утворюють кульку, у середи­ну якої заправляють вільні кінці марлі. Кульки складають у марле­ву серветку по 50 шт. Серветки виготовляють трьох розмірів: великі (60x40 см), середні (40x30 см) і малі (20x15 см). Краї нарізаної марлі загортають до середини, складають навпіл по довжині і ширині та зв'язують по 10 шт. шовковою чи бавовняною ниткою.

Тампони виготовляють із шматка марлі завдовжки по 20, 30, 50 см. Краї тампона загинають у середину і по довжині його скачу­ють. Турунди виготовляють із шматків марлі завдовжки від 10 до 40 см та завширшки 5 см. Кінці бинта загортають до середини потім скручують у рулончик і складають по довжині вдвоє. Заготовлений для стерилізації матеріал нещільно складають у бікси. У бікс спочат­ку кладуть бавовняну серветку, а потім складають на неї білизну чи перев'язний матеріал, загортають зверху бавовняну серветку і кладуть індикатор стерильності. Бавовняна серветка потрібна для всмокту­вання конденсату, який виникає на внутрішніх стінках бікса після діставання його із стерилізаційної камери автоклава. До ручки бікса прив'язують етикетку із медичної клейонки, на якій зазначають дату стерилізації та прізвище особи, яка проводить стерилізацію. На криш­ці стерилізаційної коробки зазначають назву відділення і вид укладки: "Операційна білизна", "Перев'язний матеріал", "Катетери" тощо.

У тому випадку, коли заготовляють перев'язний матеріал для вико­ристання його в операційній, обов'язково закладають чітко відповідну кількість будь-якого розміру серветок з тим, щоб у разі підозри за­лишку серветки в порожнині під час оперативного втручання можна відразу під час операції перерахувати кількість використаних серве­ток і тих, що залишилися невикористаними. Законодавцем порядків у операційній є завідувач відділення і старша операційна сестра, яка чітко стежить за виконанням тих чи інших вказівок завідувача.

Матеріал для стерилізації можуть укладати у бавовняні подвійні серветки чи простирадла. Спочатку матеріал (інструменти, катете­ри) загортають в одну серветку, потім у другу. Зверху прикріплюють бирку.

Для упаковки можуть використовувати пакувальний папір.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 569 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)