АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Визначення центрального співвідношення при ІV групі (беззубі щелепи) у клініці

Прочитайте:
  1. А. Визначення рівня аміаку сироватки.
  2. Алгоритм визначення дози інсулінопрепаратів на тлі глікемічного профілю
  3. Артеріальний тиск: визначення, нормальні показники АТ згідно з даними ВООЗ.
  4. Баланс Центрального банка Баланс коммерческих банков Баланс «публики»
  5. Баланс Центрального банка Баланс коммерческих банков Баланс «публики»
  6. Біофізичного профілю, доплерометрії, визначення вмісту в сироватці крові гормонів фетоплацентарного
  7. Визначення
  8. Визначення D-димера
  9. Визначення активності фактору ХІІІ (за методом В. П. Балуди та співавт.)
  10. Визначення арт-терапії.

Матеріальне забезпечення: стоматологічне крісло, набір медичних стоматологічних інструментів, шпатель зуботехнічний, спиртівка, склянка з водою для полоскання, склянка з холодною водою, спирт, вата, моделі щелеп, восковий базис з оклюзійними валиками, базисний віск, розколірка для гарнітурів штучних зубів, лінійка, олівець, ручка.

Порядок дії:

· перевірити правильність виготовлення воскових базисів з оклюзійними валиками, стан робочої і допоміжної моделей. Воскові базиси з оклюзійними валиками повинні щільно прилягати до моделі, висота валиків у передньому відділі білизько 1,5 см, бокових- 0,5-0,8 см, ширина – відповідно 3-4 мм та 8-10 мм. Валики повинні розташовуватись на базисі по середині альвеолярного відростка. Робочі моделі без дефектів та пошкоджень протезного ложа.

· посадити хворого в крісло для визначення центрального співвідношення. Голова хворого злегка відкинута назад, м’язи обличчя і шиї розслаблені, губи ледь зімкнуті. Положення рук лікаря при згинанні в ліктях передбачає розташування китиць на рівні рота пацієнта.

· підготовка верхнього валика. Продезинфікуйте базиси з валиками. Висота верхнього валика повинна відповідати лінії змикання губ, при розмовній пробі нижній край валика на 1-2 мм виступає зпід верхньої губи. У передньому відділі оклюзійна поверхня валика паралельна зіничній лінії, а в бокових –носовушній лінії (камперовській горизонталі).

· визначіть висоту нижнього відділу обличчя в положенні центрального співвідношення щелеп анатомо-функціональним методом. Виміряйте висоту нижнього відділу обличчя у положенні функціонального спокою при накладеному верхньому базисі з валиком і відніміть від неї 2-3 мм.

· припасування нижнього воскового базиса з оклюзійним валиком. Накладають нижній базис з валиком і просять пацієнта несильно закривати рот до контакту валиків. Відмічають місця корекції нижнього валика. Зрізаючи або нашаровуючи віск, корегують нижній валик до отримання знайденої в центральному співвідношенні висоти нижнього відділу обличчя. При цьому між валиками установлюють щільний і рівномірний контакт по всій довжині. Рівномірність контактів між зімкнутими валиками перевіряють візуально, а щільність - спробою ввести між ними зуботехнічний шпатель (не повинен вводитись). Зрізуванням чи нашаровуваням воску на вестибулярну поверхню валиків досягають оптимальної опори для м’яких тканин губ і щік з метою покращення естетичного вигляду. Контроль оформлення вестибулярної поверхні валиків здійснюють візуально за конфігурацією обличчя в боковій проекції;

· підготуйте воскові базиси з оклюзійними валиками до фіксації центрального співвідношення щелеп. Базиси з валиками на моделях. На боковій оклюзійній поверхні верхнього валика роблять хрестоподібні насічки, а на оклюзійній поверхні нижнього валика напроти цих насічок зрізають віск і приклеюють розм’якшений віск, який виступає за оклюзійну поверхню.

· Фіксація центрального співвідношення. Базиси з розм’якшеними валиками вводять в ротову порожнину і притримуючи вказівними пальцями просять хворого торкнутись кінчиком язика твердого піднебіння, закрити рот і проковтнути слину. При цьому пальці ковзають до кутів рота. Лінійкою контролюють відповідність висоти нижнього відділу обличчя центральному співвідношенню щелеп. Виведіть зімкнуті воскові базиси з рота, охолодіть у воді і роз’єднайте.

· перевірте правильність фіксації центрального співвідношення щелеп. Охолоджені базиси з валиками повторно накладають на щелепи і повторюючи прийоми визначення центрального співвідношення перевірте правильність змикання валиків.

· нанесіть орієнтири для встановлення штучних зубів. Нанесення орієтуючих ліній: серединна лінія обличчя; лінія іклів за рівнем зовнішніх країв крил носа; лінія усмішки за рівнем оголення верхнього валика при усмішці. Тип зубів (трикутний, квадратний, овальний) відповідає конституційному типу пацієнта.

На фантомі

(за умовною міжальвеолярною висотою в стані функціонального спокою).

Матеріальне забезпечення: Моделі верхньої і нижньої беззубих щелеп для визначення центрального співвідношення, базис з оклюзійними валиками, шпатель зуботехнічний, спиртівка, віск базисний, склянка з холодною водою, лінійка, олівець, ручка.

Порядок дії:

· перевірити правильність виготовлення воскових базисів з оклюзійними валиками, стан робочої і допоміжної моделей. Воскові базиси з оклюзійними валиками повинні щільно прилягати до моделі, висота валиків у передньому відділі білизько 1,5 см, бокових- 0,5-0,8 см, ширина – відповідно 3-4 мм та 8-10 мм. Валики повинні розташовуватись на базисі по середині альвеолярного відростка. Робочі моделі без дефектів та пошкоджень протезного ложа.

· визначіть міжальвеолярну висоту в положенні центрального співвідношення за умовною міжальвеолярною висотою в стані функціонального спокою. Міжальвеолярна висота центрального співвідношення менша від умовної міжальвеолярної висоти функціонального спокою на 2-3 мм.

· охолодіть базиси з оклюзійними валиками і визначіть порядок їх накладання на фантомах. Накладають верхній базис з валиком на фантом.

· припасовування нижнього базиса з валиками. Накладіть нижній базис на фантом і змикаючи фантомні щелепи відмічають місця нижнього валика, що підлягають корекції і на гіпсових моделях розігрітим шпателем зрізають надлишки воску до рівня, що відповідає центральному співвідношенню щелеп, установлюючи рівномірний і щільний контакт між валиками.

· підготуйте воскові базиси з оклюзійними валиками для фіксації центрального співвідношення щелеп. Базиси з розм’якшеним валиком на н/щ накладають на фантомні моделі щелеп і змикають до рівня міжальвеолярної висоти умовного центрального співвідношення. Охолодіть і розєднайте зімкнуті воскові базиси.

· перевірте співставлення моделей у положенні центрального співвідношення. Моделі чітко фіксуються у центральному співвідношенні за допомогою воскових базисів.

· нанесіть умовні орієнтири для постановки штучних зубів та поясніть їх значення. Середня лінія відповідає серединній лінії обличчя і є орієнтиром для постановки центральних різців. Лінія іклів визначає ширину шести передніх зубів. Лінія усмішки задає розмір висоти передніх зубів.

 


Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 498 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)