Тести вихідного рівня знань. Хвора 58 років, бухгалтер
Тест 1
Хвора 58 років, бухгалтер. 2 роки страждає на остеоартроз колінних суглобів. 2 тижні лікувалась у стаціонарі. Виписана в задовільному стані зі скаргами на незначний больовий синдром після тривалого статичного навантаження. Локальні гіпертермія та ексудативні явища в області суглобів відсутні. Яка найбільш доцільна подальша тактика ведення хворої.
А. Лікування в умовах санаторію
В. Повторне стаціонарне лікування
С. Провести артроскопію
D. Направити на МСЕК
Е. Консультація у ортопеда
Тест 2
Чоловік 58 років, скаржиться на біль у правих кульшовому та колінному суглобах, хрускіт при рухах в них. Хворіє 4 роки. Об'єктивно: активні та пасивні рухи в уражених суглобах не в повному обсязі за рахунок больового синдрому. Правий колінний суглоб збільшений, на його рентгенограммі звуження суглобової щілини, остеофіти. Який механізм розвитку захворювання є провідним?
А. Відкладання кристалів пірофосфату кальцію
В. Зміни властивостей суглобової рідини
С. Дія інфекційного агенту
D. Зміни протеогліканів основної речовини хряща
Е. Надмірне утворення імунних комплексів
Тест 3
Чоловік 60 років. Будівельник, скаржиться на болі в колінних та правому кульшовому суглобах, що посилюються при навантаженні. Хворіє протягом останніх 5 років. Об'єктивно: вага вище норми. Правий колінний суглоб помірно деформований. З боку інших органів та систем патології не виявлено. Аналіз крові: Л – 8,2×109/л, ШОЕ – 15мм/год, сечова кислота – 0,35ммоль/л. Який діагноз найбільш ймовірний?
А. Хвороба Рейтера
В. Реактивний артрит
С. Ревматоїдний артрит
D. Остеоартроз
Е. Подагра
Тест 4
Жінка 63 роки, скаржиться на помірний біль, незначне обмеження рухливості лівого кульшового та колінного суглобів, хрусткіт в них при рухах. Болі в суглобах посилюються надвечір. Спостерігається потовщення та помірна болючість проксимальних міжфалангових суглобів ІІІ і ІV пальців лівої руки, шкіра над ними звичайного кольору. Температура тіла та загальний аналіз крові – без істотних змін. Який діагноз найбільш ймовірний?
А. Ревматичний поліартрит
В. Остеоартроз
С. Подагра
D. Ревматоїдний артрит
Е. Подагра
Тест 5
Жінка 49 років, скаржиться на біль у плечових суглобах, що посилюється при рухах, обмеження рухливості, короткочасну вранішню скутість. Хворіє декілька років. В минулому займалась спортивною гімнастикою. На рентгенограмі плечових суглобів – звуження суглобової щілини, субхондральний остеосклероз, остеофіти знизу у внутрішній частині головки плечової кістки. Що лежить в основі патогенезу ураження суглобів у хворої?
А. Пошкодження синовіальної оболонки інфекційним агентом
В. Відкладання у синовіальній оболонці імунних комплексів
С. Порушення обміни сечової кислоти
D. Відкладання у суглобах пірофосфату
Е. Порушення метаболізму хряща
Тест 6
Жінка 49 років, скаржиться на біль у плечових суглобах, що посилюється при рухах, обмеження рухливості, короткочасну ранкову скутість. На рентгенограмі плечових суглобів – звуження суглобової щілини, субхондральний остеосклероз, остеофіти у нижньовнутрішньому відділі плечової головки. Яка найбільш доцільна базисна терапія?
А. Кризанол
В. Делагіл
С. Ібупрофен
D. D-пеніциламін
Е. Структум
Тест 7
Чоловік 62 років, відзначає біль у кульшовому суглобі, який посилюється під час ходи, різке обмеження рухів у суглобі, що ускладнює пересування. Під час ходи він шкутильгає внаслідок вкорочення лівої ноги та обмеження рухливості у кульшовому суглобі. На рентгенограмі: різке звуження суглобової щілини, субхондральний склероз, крайові остеофіти, ознаки анкілозування. Найкраща тактика ведення хворого:
А. Провести амбулаторне лікування
В. Направити на протезування суглоба
С. Направити на лікування в ревматологічне відділення
D. Направити на лікування в терапевтичне відділення
Е. Направити на санаторно-курортне лікування
Тест 8
Чоловіка 57-ми років турбує біль в колінних суглобах, дистальних міжфалангових суглобах кистей. Вказані явища тривають 5 років. У колінних суглобах при рухах і пальпації відмічається болючість і інтраартикулярний хрусткіт. На кінцевих фалангах рук пальпуються тверді вузлики. З боку внутрішніх органів змін не виявлено. Клінічний аналіз крові не змінений. С-реактивний протеїн (+). Латекс-тест – негативний. Рентгенографія суглобів: звуження міжсуглобової щілини, субхондральний остеосклероз. Який з перелічених діагнозів є вірним?
А. ОА
В. Склеродермія
С. Ревматоїдний артрит
D. Подагра
Е. Ревматичний поліартрит
Тест 9
Жінка 58 років, поступила зі скаргами на біль та обмеження рухів в колінних та гомілково-ступневих суглобах. Об'єктивно: уражені суглоби деформовані, рухи в них обмежені, при рухах відмічається хрусткіт. На рентгенограмі – суглобова щілина звужена, остеофітоз. Призначення якого базисного препарату найбільш раціональне у цій ситуації?
А. Структум
В. Диклофенак
С. Преднізолон
D. Алопуринол
Е. Азатіоприн
Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 719 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|