АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ТРАНСМІСИВНІ ХВОРОБИ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ УКУСИ КЛІЩІВ (КЛІЩОВИЙ ЕНЦЕФАЛІТ, ХВОРОБА ЛАЙМА)

Прочитайте:
  1. A) Мієломна хвороба
  2. A) Мієломна хвороба
  3. A) Мієломна хвороба
  4. A. Через 20 минут
  5. Figure 33b На каудальной трети швы проникают только через внешнюю фасиию прямой мышцы живота, не следует задевать при этом мышечных волокон, что может привести к их некрозу.
  6. III степень – диаметр пищевода на участке стеноза равен 5-3 мм; через зону стеноза проходит ультратонкий фиброэндоскоп.
  7. III степень – диаметр пищевода на участке стеноза равен 5-3 мм; через зону стеноза проходит ультратонкий фиброэндоскоп.
  8. III степень – диаметр пищевода на участке стеноза равен 5-3 мм; через зону стеноза проходит ультратонкий фиброэндоскоп.
  9. III степень – диаметр пищевода на участке стеноза равен 5-3 мм; через зону стеноза проходит ультратонкий фиброэндоскоп.
  10. III степень – диаметр пищевода на участке стеноза равен 5-3 мм; через зону стеноза проходит ультратонкий фиброэндоскоп.

1.Актуальність теми:

Трансмісивні захворювання набувають все більшого значення в патології людини, що пов'язано зі значним їх поширенням у світі, активною міграцією населення з метою освоєння нових територій, розвитком туризму. До таких інфекцій належать кліщовий енцефаліт (КЕ), та хвороба Лайма (ХЛ). Кліщовий енцефаліт є одним iз найпоширеніших арбовірусних захворювань. Ареал кліщового енцефаліту в наш час охоплює усю Євразію вiд Тихого до Атлантичного океану, вiд островів Баренцевого моря до Туреччини. Описані випадки захворювання на кліщовий енцефаліт у Канаді та США.

Хвороба Лайма(кліщовий бореліоз) є природно – вогнищевою інфекцією з трансмісивним механізмом передачі, у зв’язку з чим вона часто реєструється у різних куточках світу у вигляді спорадичних, рідше групових випадків. Для захворювання характерна літньо – осіння сезонність(травень – вересень), хворіють люди активного віку(20-50 років), пов’язані з роботою у лісовій місцевості(лісничі, звіролови, працівники тваринництва), а також туристи і збирачі лісових грибів та ягід. Хвороба реєструється у країнах Північної Америки, а також Європи, Азії та Австралії. В Україні захворювання реєструється на заході, а також на території Українського Полісся. Періодично випадки хвороби Лайма виявляються серед відвідувачів лісопаркової зони Києва та Київської області. Розповсюдженості хвороби сприяють постійна циркуляція збудника серед диких тварин, важкість проведення дезінсекції через технічні та матеріальні труднощі, висока чутливість людини до хвороби.

Клінічна актуальність кліщового бореліозу зумовлена відсутністю настороженості лікарів до цієї патології, тривалістю перебігу інфекція, ознаками ураження багатьох органів та систем, складністю ранньої діагностики (при спорадичних випадках більшість хворих потрапляє в інфекційний стаціонар не раніше 2 тижня хвороби), ризиком виникнення важких ускладнень.

B Україні існують природні осередки кліщового енцефаліту, в основному в Поліссі, передгір'ях Карпат i в Карпатах, у гірських районах Криму, що робить цю проблему актуальною i для нашої країни. Що стосується ХЛ то за поширеністю вона займає одне з провідних місць серед усіх природно-осередкових хвороб людини. Прийнята у наш час назва «Lyme Belt» («пояс хвороби Лайма») «перепоясує» всю земну кулю. До цієї зони потрапляє й Україна.

Кліщовий енцефаліт – трансмісивна природно-вогнищева інфекція. Основними резервуарами та переносниками збудника є іксодові кліщі, додатковими - близько 130 видів гризунів та інших видів диких ссавців, а також деякі птахи. Зона проживання основних резервуарів збудника визначає межі вогнищ інфекції. Вогнища кліщового енцефаліту виявлені на Далекому Сході, в лісових районах Сибіру, Уралу, Європейської частини Росії, в Східній Європі, Скандинавії. Захворюваність кліщовим енцефалітом має сезонний характер (весняно-літній). Зважаючи на відносно невисоку інфікованість кліщів у природних вогнищах (1-3%, іноді до 20%), захворювання носить спорадичний характер. Можливі спорадичні випадки кліщового енцефаліту на території України, де природні вогнища розташовані у лісових районах Західної України та українського Полісся.

Особливістю цих захворювань є широкий діапазон клінічних проявів - вiд субклінічних, або форм з дуже легким перебігом, якi практично не розпізнаються, до дуже тяжких, з летальними наслідками при КЄ, а також ймовірність хронічного перебігу інфекції з прогресуючим ураженням нервової системи та інвалідизацією. Дуже складна без застосування спеціальних методів диференціальна діагностика гарячкової й менінгеальної форм кліщового енцефаліту та iншиx схожих за клінікою вірусних iнфeкцiй. А великий поліморфізм клінічних симптомів ХЛ дав підставу назвати її «великий імітатор». У цих випадках особливо важливого значення набуває грамотно зібраний епідеміологічний анамнез.

 

2.Навчальні цілі заняття (з вказівкою рівня засвоєння, що планується):

2.1. Студент повинен знати: а-2

· етіологію кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, фактори патогенності збудників;

· епідеміологію кліщового енцефаліту, хвороби Лайма;

· патогенез;

· клінічні прояви кліщового енцефаліту, хвороби Лайма за типового перебігу;

· варіанти клінічних проявів кліщового енцефаліту, хвороби Лайма;

· клініко-епідеміологічні особливості кліщового енцефаліту, хвороби Лайма в залежності від регіону;

· патогенез, термін виникнення і клінічні прояви ускладнень кліщового енцефаліту, хвороби Лайма;

· лабораторну діагностику кліщового енцефаліту, хвороби Лайма;

· принципи лікування;

· принципи профілактики в тому числі специфічної при КЕ;

· тактику ведення хворих у разі виникнення невідкланих станів;

· прогноз кліщового енцефаліту, хвороби Лайма;

· правила виписки реконвалесцентів із стаціонару;

· правила диспансеризації реконвалесцентів.


Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 715 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)