Навчальна практика під керівництвом викладача. У кабінеті доклінічної практики
У кабінеті доклінічної практики. Поняття про пов’язку та перев’язку. Види пов’язок. Основні перев’язувальні засоби та матеріали. Транспортна й лікувальна іммобілізація, мета, принципи та правила транспортної іммобілізації. М’які пов’язки: бинтові, клейові, косинкові, пращоподібні та пов’язки з підручних матеріалів. Правила бинтування. Основні типи бинтових пов’язок. Тверді пов’язки, різновиди таоснащення для їхнього накладання. Особливості використання штатних шинних комплектів. Особливості використання пневмошин. Гіпсові пов’язки. Властивості та якість гіпсу. Види гіпсових пов’язок. Правила накладання гіпсових пов’язок. Засвоєння техніки накладання м’яких пов’язок: на голову й шию, грудну клітку і плечовий суглоб, ділянку живота і таза, верхню та нижню кінцівки. Ознайомлення із застосуванням бандажа та суспензорія, оклюзійної пов’язки, еластичних і трубчастих бинтів.
Практичні навички:
¾ засвоєння правил і принципів транспортної іммобілізації;
¾ транспортна іммобілізація в разі ушкоджень та захворювань з використанням табельних і підручних засобів;
¾ засвоєння правил бинтування та накладання гіпсових пов’язок;
¾ транспортна іммобілізація пневмошинами;
¾ накладання м’яких захисних і лікувальних пов’язок на різні частини тіла з марлевих і трубчастих еластичних бинтів та підручних матеріалів;
¾ визначення якості гіпсу та приготування гіпсових бинтів і лонгет;
¾ замочування гіпсових бинтів і лонгет, допомога лікарям унакладанні гіпсових пов’язок;
¾ зняття гіпсових пов’язок;
¾ догляд за хворими з гіпсовою пов’язкою.
Тема 6.2. Інфузійна терапія
Лекція
Інфузійно-трансфузійна терапія в сучасній хірургії, реаніматології та інтенсивному лікуванні.
Правові аспекти гемотрансфузій. Шляхи введення інфузійних речовин. Алгоритм заходів з проведення гемотрансфузій. Показання, протипоказання до переливання крові та її компонентів. Основи ізосерології. Поділ груп крові за системою АВ0 та системою резус. Визначення груп крові за допомогою стандартних сироваток та цоліклонів анти-А і анти-В реагентів. Поняття про резус-фактор.
Визначення резус-належності експрес-методом стандартними антирезусними сироватками і цоліклональними D і C реагентами.
Умови зберігання крові, визначення якості крові та препаратів крові.
Необхідні проби на сумісність еритроцитної маси донора й реципієнта. Методи й техніка гемотрансфузій. Помилки та ускладнення під час переливання препаратів крові. Догляд за хворими під час і після гемотрансфузії, лабораторний контроль. Донорство та його джерела. Необхідність обстеження донорів на вірусний гепатит, СНІД, сифіліс. Компоненти й препарати крові, їхнє клінічне застосування. Документація при гемотрансфузіях. Кровозамінники та гемокоректори. Класифікація розчинів за групами. Поняття про повне та часткове парентеральне харчування. Ускладнення в разі переливання кровозамінників, перша медична допомога при цьому.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 690 | Нарушение авторских прав
|