Навчальна практика під керівництвом викладача. У стаціонарі. Відпрацювання практичних навичок з надання першої медичної допомоги ушкодженим, визначення глибини та площі опіку
У стаціонарі. Відпрацювання практичних навичок з надання першої медичної допомоги ушкодженим, визначення глибини та площі опіку. Клінічний аналіз перебігу хвороби в пацієнтів з опіками, відмороженнями. Обговорення питань клінічної картини, діагностики, надання першої медичної допомоги на догоспітальному етапі. Догляд за хворими з опіками і відмороженнями. Проведення некротомії та перев’язок.
Вивчення та клінічний аналіз перебігу хвороби в пацієнтів з електротравмою. Проведення лікувальних заходів в умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії.
Практичні навички:
¾ визначення площі опікової поверхні різними способами;
¾ визначення глибини ушкодження тканин при опіках і відмороженнях;
¾ перша допомога в разі термічних, хімічних опіків;
¾ перша допомога в разі електротравми;
¾ перша допомога в разі холодової травми, відмороження та загального замерзання;
¾ методика охолодження ушкодженої ділянки у випадку термічного опіку;
¾ перев’язка опікової та відмороженої поверхні;
¾ ознайомлення з технікою пересадки шкіри; види шкірних трасплантантів.
Тема 10. Хірургічна інфекція
Тема 10.1. Гостра й хронічна гнійна аеробна інфекція
Лекція
Класифікація хірургічної інфекції. Профілактика й лікувальні заходи у подоланні гнійних захворювань у роботі фельдшера. Основні збудники гострої та хронічної гнійної аеробної хірургічної інфекції. Шляхи проникнення інфекції. Загальні ймісцеві ознаки гнійного запалення, види гнійних захворювань. Принципи лікування, антибактеріальна терапія і детоксикація.
Тема 10.2. Місцеві гнійні захворювання шкіри, підшкірної жирової клітковини, судин, кісток і суглобів
Лекція
Гострі гнійні захворювання шкіри (фурункул, карбункул, гідраденіт, абсцес, флегмона, бешиха, еризипелоїд), клінічна картина, особливості перебігу та лікування у разі цих захворювань. Тактика фельдшера. Запальні захворювання судин (лімфангіт, лімфаденіт, флебіт, тромбофлебіт). Причини, клінічні ознаки й лікування. Небезпечність ускладнень і гострого тромбофлебіту обличчя і нижніх кінцівок. Гнійно-запальні захворювання кісток і суглобів (бурсит, тендовагініт, артрит, остеомієліт). Причини, особливості клінічної картини й лікування залежно від локалізації процесу. Роль фельдшера в діагностиці та забезпеченні лікування хворих з окремими видами гнійних захворювань.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 364 | Нарушение авторских прав
|