Екстрена специфічна профілактика правця
Показання:
- Травми з порушенням цілісності шкіри і слизових оболонок.
- Опіки ІІ-ІУ ступеня. Відмороження ІІ-ІІІ ступеня.
- Поза лікарняні пологи і аборти.
- Операції на ШКТ. Укуси тваринами.
Прищепленим вводять п/к 0,5 мл. АП. Не вводять, якщо після першої ревакцинації пройшло не більше 6 місяців, а після другої – не більше року.
Не прищепленим або щепленим, коли пройшло більше 5 років с момен-ту другої ревакцинації, проводять профілактику правця: п/к 1 мл. АП і 3000 МО. ППС.. по методу БЕЗРЕДКИ:
1. Вводять п/ш 1 мл. АП і одночасно в/ш пробу 0,1 мл розведеної (1:100) кінської сироватки (перевіряють чутливість до чужого білка).
2. Через 20 хвилин (якщо діаметр папули не більше 0,9 см, і почерво-ніння навколо не обмежене – проба негативна) вводять 0,1 мл ППС п/ш.
3. Через 30 хвилин – 1 годину вводять весь залишок призначеної дози, (якщо немає реакції).
Через 30-45 днів і 9- 12 місяців повторюють введення п/ш по 0,5 мл. АП.
У разі позитивної проби введення ППС протипоказано. У таких випадках вводять протиправцевий людський імуноглобулін (ППЛІ) в дозі 250 МО. Він не викликає алергічних реакцій.
Карбункул
Гнійно-некротичне запалення кількох волосяних фолікулів і сальних залоз з розвитком значного інфільтрату і некрозу шкіри. Утворюється щільний, сильно болісний інфільтрат, який розповсюджується на гли-бокі шари шкіри і вшир. Шкіра багрового кольору, в центрі множинні гнійні пустули, з гнійним відділенням, потім вони зливаються, виникає великий дефект шкіри. Некротичні маси відторгаються, дефект запов-нюється грануляціями. Захворювання супроводжується загальною реакцією організму.
Лікування: лікують у стаціонарі.
В стадії інфільтрації – обколювання розчином антибіотику з новакаїном, УВЧ, УФО, мазеві пов’язки, загальне лікування.
В стадії абсцедування – хірургічне лікування – хрестоподібні розрізи через всю товщину карбункула до здорових тканин з послідовним видаленням некротичних тканин і розкриття гнійних запливів. Пов’язки с антисептичними розчинами, 10% розчином натрію хлориду, антибіотики, сульфаніламіди, загальне лікування.
При очищенні ран виконують пересадку шкіри.
Гідраденіт
Гнійне запалення потових залоз. Частіше в під-пахвинних ділянках. Утворюється щільний болісний інфільтрат, який виступає над шкірою. Шкіра гіперемійована. Абсцедується, виникає порожнина з гнійним відділенням.
Лікування
В стадії інфільтрації – волосся навкруги голять, туалет шкіри спиртом, брильянтовим зеленим, мазеві пов’язки, теплові процедури.
В стадії абсцедування – розкриття, дренування, пов’язки з антисептич-ними розчинами, фіз. процедури., антибіотики, сульфаніламіди.
При затяжному перебігу – рентгенотерапія, висічення інфільтрату.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 560 | Нарушение авторских прав
|