Очне яблуко
Око складається з 3-х оболонок і ядра:
1. фіброзна – складається зі склери – це непрозора білкова оболонка і рогівка – це прозора оболонка складається з 5 шарів, немає судин, а має багато нервових закінчень, тому дуже чутлива до пошкодження. На межі переходу склери в рогівку є коловий венозний канал – Шлемів канал.
2. судинна – складається з власне судинної оболонки, війкового тіла, яке продукує внутріочну рідину (водянисту вологу) яка потрапляє в задню камеру ока через зіницю в передню камеру ока і далі всмоктується в Шлемів канал від війкового тіла до кришталика ідуть цинтові зв’язки – це дає змогу змінювати кривизну кришталика. Райдужка (iris) містить пігмент, якщо його мало – очі голубі, якщо багато – карі. Отвір в центрі райдужки називається зіниці (1,5 – 8мм) існує співдружня реакція на світло.
3. сітківка (retina) – містить палички і колбочки, палички містять пігмент родопсин і сприймають сутінкове бачення; колбочки містять пігмент родопсин – забезпечує кольорове бачення.
Існує 3 види колбочок:
- пігмент хлоролаб – сприймають зелений колір
- пігмент еритролаб – сприймають червоний колір
- пігмент цианолаб – сприймають синій колір
Сітківка має 2 плями:
1. сліпа пляма – це місце виходу зорового нерва (немає паличок і колбочок)
2. центральна ямка – знаходяться тільки колбочки, це місце найкращого бачення.
Ядро
1. склисте тіло – це драглиста речовина, яка виконує опорну і захисну функцію.
2. кришталик – це двояко випукла лінза, не має судин і нервів, тому буває штучний. Змінюючи свою кривизну забезпечує бачення рівновіддалених предметів.
3. водяниста волога – розташована в передній камері ока (між рогівкою і райдужкою) і в задній камері ока (між райдужкою і кришталиком).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 555 | Нарушение авторских прав
|