Протокол. надання медичної допомоги хворим із ІХС: стабільною стенокардією напруження I-II Ф.К.
надання медичної допомоги хворим із ІХС: стабільною стенокардією напруження I-II Ф.К.
Ознаки та критерії діагностики захворювання:
При стабільній стенокардії напруги відмічається поява ангінозних нападів при фізичному навантаженні. Функційний клас (ФК) стенокардії визначається рівнем навантаження, при якому з'являються ознаки ішемії. При I ФК напади стенокардії виникають при значних фізичних навантаженнях. При проведенні тестів з дозованим фізичним навантаженням ознаки ішемії з'являються у хворого при навантаженні та більше 100 Вт, або більше 7 МЕТ.
При II ФК напади стенокардії провокуються звичайними фізичними навантаженнями (ходьбі до 500 м). При проведенні тестів з дозованим фізичним навантаженням хворий виконує навантаження 75-100 Вт, або 5-6 МЕТ.
Ознаки ішемії при проведенні тестів з дозованим фізичним навантаженням:
1. Поява типового ангінозного нападу
2. Депресія або елевація сегменту ST >= 1 мм за ішемічнім типом.
Умови в яких повинна надаватись медична допомога:
Хворі з стенокардією напруги I та II Ф.К. підлягають амбулаторному обстеженню та лікуванню за місцем проживання. Обстеження може проводитись в районних поліклініках, а при необхідності додаткових обстежень за допомогою міських кардіологічних диспансерів та діагностичних центрів.
Діагностична програма:
Обов'язкові дослідження: - збір скарг та анамнезу; - клінічний огляд; -вимірю-вання АТ; - лабораторне обстеження (загальні аналізи крові та сечі, визначення в сироватці крові рівня глюкози крові, загального холестерину, тригліцеридів, калію та натрію, креатиніну, АЛТ, АСТ, білірубіну); - ЕКГ у 12 відведеннях; -ЕхоКГ; - Ro ОГК; - тест з дозованим фізичним навантаженням (ВЕМ або тредміл)
Додаткові дослідження:
- коагулограм; - добовий моніторинг ЕКГ; - ХС ЛПНЩ, ХС ЛПВЩ; - коронаро-графія в групі високого ризику; - провокуючу коронарний вазоспазм пробу з ергометрином; - стрес-ЕхоКГ з добутамином та дипиридамолом.
Лікувальна програма:
Перелік і обсяг медичних послуг обов'язкового асортименту.
Хворі повинні отримувати комплексну терапію із застосуванням:
1. Аспірину, який призначається всім хворим для постійного прийому.
2. бета-адреноблокаторів, яки рекомендуються всім хворим при відсутності протипоказань.
3. Блокатори кальцієвих каналів. Верапамил чи ділтіазем доцільно застосову-вати для лікування хворих, які мають протипокази до бета-адреноблокаторів. Дігідропірідіни ретардної дії доцільно використовувати в якості монотерапії чи в комбінації з бета-блокаторами.
4. Нітрати короткої дії при нападі стенокардії у вигляді похідних нітрогліцерину для сублінгвального прийому. Застосування терапії нітратами пролонгованої дії недоцільно.
5. Статини. Показані всім хворим хворим із загальним холестерином крові > 4,5 ммоль/л та/або ХС ЛПНЩ > 2,5 ммоль/л.
Перелік і обсяг медичних послуг додаткового асортименту:
1. Антагоністи АДФ рецепторів: клопідогрель, тіклопідін. Показані всім хворим, які не переносять аспірин, а також для тривалого лікування після чрезшкірних коронарних втручань (ЧКВ). Призначають хворим, якім планується проведення ЧКВ.
2. При супутній АГ - антигіпертензивна терапія
3. Реваскуляризація міокарда (ендоваскулярна, хірургічна). Покази та вибір метода реваскуляризації міокарда визначаються ступенем та розповсюдженістю стенозування коронарних артерій за даними коронаровентрикулографії.
Характеристика кінцевого очікуваного результату лікування:
Зменшення чи усунення нападів стенокардії, попередження гострих коронарних синдромів, підвищення толерантності до фізичного навантаження.
Тривалість лікування:
Хворі потребують пожиттєвого застосування препаратів.
Критерії якості лікування:
Відсутність клінічних та ЕКГ ознак ішемії міокарду. Підвищення толерантності
до фізичного навантаження більше 25 Вт та тривалістю педалювання більш 3 хв. Відсутність прогресування стенокардії та розвитку гострих коронарних синдромів. Зменшення частоти госпіталізації.
Можливі побічні дії і ускладнення:
Можливі побічні дії препаратів згідно їх фармакологічних властивостей. Частіш за все брадикардія, артеріальна гіпотензія. Проведення адекватної антитромботичної терапії може спровокувати кровотечі, особливо у хворих із існуючими ураженнями травного тракту та наявності інших факторів ризику. Підвищення трансаміназ (АЛТ, АСТ).
Рекомендації щодо подальшого надання медичної допомоги:
Хворі повинні знаходитись на диспансерному спостереженні за місцем проживання. Щорічне обов'язкове обстеження, при необхідності обстеження і корекція терапії частіше, ніж 1 раз на рік.
Вимоги до дієтичних призначень і обмежень:
Хворі повинні отримувати дієту із обмеженням солі до 6 г на добу, тваринних жирів, та інших продуктів з великим змістом холестерину. Рекомендується дієта збагачена харчовими волокнами та омега-3 поліненасиченими жирними кислотами. При зайвій вазі обмежується енергетична цінність їжі.
При наявності шкідливих звичок - відмова від тютюнопаління, обмеження вживання алкоголю.
Вимоги до режиму праці, відпочинку, реабілітації:
Рекомендовані дозовані фізичні навантаження згідно рекомендацій лікаря після отримання результатів навантажувальних тестів.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 532 | Нарушение авторских прав
|