АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Дієта № 5
Показання до застосування: хронічний гепатит з доброякісним перебігом та прогресуючий вірусний гепатит у період одужання хворого, цироз печінки в стадії компенсації, гострий гепатит у період одужання хворого, хронічний холецистит у стадії загострення, жовчнокам'яна хвороба.
Мета призначення. Сприяння відновленню порушених функцій печінки, стимуляція процесів утворення та виділення жовчі.
Виключаються смажені та жирні страви, що містять у своєму складі важкі для перетравлювання продукти неповного розщеплення жирів (акролеїни та альдегіди), сильні стимулятора секреції шлунка та підшлункової залози (молоко, кава, какао, шоколад, гриби, щавель, шпинат, соки, ягоди, особливо чорна смородина), екстрактивні речовини, прянощі, тугоплавкі жири, продукти, багаті на холестерин та пурини (вим'я, нирки, печінка, щавель, шпинат).
Режим харчування. Дроблене харчування 5—б разів на день, останнє приймання їжі не пізніше як за 3 год. до сну (бажано — кефір, ацидофільне молоко з нежирним печивом).
Рекомендовані продукти харчування та страви: багато солодких продуктів (мед, варення, мармелад, зефір, пастила), білий хліб учорашньої випічки, сухарі з білого хліба, супи круп'яні на овочевому відварі, нежирне варене м'ясо або парові котлети з нього, нежирна варена риба або парові котлети з неї, кисломолочні продукти, сири, напіврідкі каші (гречана, вівсяна), варені овочі, печені яблука; киселі з фруктів та ягід, відвар шипшини, варені яйця.
Дієта № 5а
Показання до застосування: гострий холецистит, загострення хронічного холециститу, гострий панкреатит або загострення хронічного панкреатиту, хронічний холецистит у поєднанні з виразковою хворобою шлунка або дванадцятипалої кишки. Дієту рекомендують у перші 5—6 днів після операції на жовчному міхурі.
Мета призначення. Сприяння відновленню порушених функцій печінки та жовчовивідних шляхів, накопичення глікогену у печінці, стимуляція жовчовиділення, обмеження механічного подразнення шлунка та кишок.
Режим харчування та виключення, продуктів такі ж, що й при дієті № 5.
Рекомендовані продукти харчування та страви приблизно такі ж, але рекомендують страви більш механічно подрібнені, більшу кількість солодких страв, яйця дають тільки у вигляді омлету або суфле, м'ясо та рибу — у вигляді парових тефтелів та суфле, сир не дають, а тільки кисломолочні знежирені продукти, у великій кількості дають відвар шипшини.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 532 | Нарушение авторских прав
|