АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Організація харчування хворих у стаціонарі.
В сучасних умовах у більшісті лікувально-профілактичних закладів функціонує централізована система, при якій всі процеси обробки сировини та приготування їжі зосереджені у центральному харчоблоці. Забезпечення відділень продуктами харчування і прготовленою їжею здійснюється спеціальним персоналом з допомогою внутрішньолікарняного транспорту, який оснащений термоізоляційною плсудою.
Для контролю за харчуванням у лікарнях є дієтлікарі, а в стаціонарних відділеннях – дієт-сестри. У терапевтичному стаціогарі можуть знаходитися хворі з різними захворюваннями, що вимагає призначення різних дієт. Тому щоденно на підставі лікарських призначень складається порційна вимога на харчування хворих у відділенні. Хворі, що знаходяться на загальному режимі, приймають їжу самостійно, у столові. Хворим з обмеженим руховим режимом їжу приносять у палату та при необхідності –годує важкохворих молодша медсестра. Для годування важкохворих застосовують прикроватний столик або ліжковий столик, що ставлять у ліжко. Шию та груди хворого прикривають фартушком чи салфеткою. Необхідно піклуватися про те, щоб на виду у хворого не знаходились речі. Що пригнічують апетит (банки з харкотинням, ліки з неприємним запахом).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 606 | Нарушение авторских прав
|