АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Очисна клізма. Затримка калових мас, підготовка до оперативних втручань, ретгенологічих, ендоскопічному і інших досліджень органів черевної порожнини

Прочитайте:
  1. Лікувальна клізма
  2. Олійна клізма
  3. Очисна клізма
  4. Очисна кліма

Показання:

Затримка калових мас, підготовка до оперативних втручань, ретгенологічих, ендоскопічному і інших досліджень органів черевної порожнини, перед введенням газовідвідної трубки і лікувальної клізми.

Протипоказання:

Шлунково‑кишкові кровотечі, пухлини заднього проходу і прямої кишки в стадії розпаду, тріщини і випадіння прямої кишки.

Загальні відомості.

У дітей грудного віку для очисної клізми застосовують ізотонічний розчин натрію хлориду чи кипячена вода з температурою 26‑30 градусів, в більш старшому віці застосовують воду з температурою 24 градуси. Рідину вводять за допомогою грушевидного балону з м’яким наконечником. У дітей старшого віку застосовується кружка Есмарха. Дитині до 3 міс вводять 25‑30 мл,до 2 років ‑ 10 мл на 1 міс життя. Після 2 років кількість рідини розраховують по формулі: 240мл+20=30мл на 1 рік життя. При атонічних запорах застосовують гіпертонічний розчин (5‑7% розчин натрію хлориду, 10‑20% магнію сульфату). Об’єм гіпертонічної клізми в 2 рази менше ніж очисної. При спастичних запорах можуть застосовуватися підсоняшникове, оливкове, вазелінове масло, температура яких 37‑38 градусів. Об’єм масла 80‑120мл в залежності від віку.

Етапи виконання:

1. Покласти дитину на спину, припідняти йому ноги (діти старше 6 міс укладають на лівий бік з приведеними до живота ногами).

2. Покрити накінечник балону вазеліновим маслом.

3. Взяти в праву руку балон з рідиною випустити з нього повітря.

4. Лівою рукою розвести сідниці і без зусилля, ввести накінечник в пряму кишку на глибину 3‑4см, при введенні накінечника направити спочатку до пупка, потім, подолавши опір внутрішнього сфінктеру анального отвору, паралельно копчику.

5. Випустити з балону рідину і не розтискаючи балону витягнути накінечник. Лівою рукою стиснути сідниці дитини і утримувати їх в такому положенні 3‑5хв.

6. Виконати масаж по годинниковій стрілці, для повного опорожнення кишківника.

 

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 670 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)