Промивання шлунку
Показання.
З лікувальною ціллю:отруєння харчовими, лікарськими, рослинними і іншими ядами, накопичення в шлунку бродильної їжі з патологічними домішками при гастритах, гострих порушеннях травлення, пілоростенозі, пілороспазмі і інших станах.
З діагностичною ціллю: ідентифікація яду при отруєннях; виділення збудника при гострих кишечних інфекціях, туберкульозі органів дихання; цитологічне дослідження промивних вод при захворюваннях шлунка.
Протипоказання.
Віддалені сроки (більше 2 год) при отруєннях лугами і корозивними ядами внаслідок високого ризику перфорації стравоходу і шлунку; судорожний синдром.
Загальні відомості. Для проведення промивання шлунку береться зонд з діаметром,відповідним віку дитини: дітям до 3 міс промивання проводять шлунковим катетером, у дітей ранного віку ‑ тонкий зонд, діаметром 3-5мм, в старшому віці- товстий зонд, діаметром 10‑12мм. Загальна кількість рідини для промивання шлунку дитині 1‑2 міс складає 200мл, 2‑5міс‑500мл, 6‑9міс‑600‑800мл, 9-12міс‑800‑1000мл, старше року‑1 літр рідини на рік життя,але не більше 10 літрів. До 3 років промивання шлунку проводять ізотонічним розчином натрію хлориду чи розчином Рінгера, у старших дітей‑ профільтрованим ледве розовим 0,02% розчином калію перманганату, 0,5% розчином таніну, водою з додаванням солі (2‑3 ложки солі на 5‑10 л рідини). Рідину підігріти до 35‑37 градусів.
Етапи виконання:
1.Усадити чи покласти хворого на лівий бік з опущеною головою. Дітей молодшого віку усадити на коліна медсестрі‑ помічниці.
2. Визначити глибину введення зонду і поставити мітку. Глибина введення дорівнює відстані від переносиці до пупка.
3. Зволожити зонд. Попросити дитину відкрити рот, дітям молодшого віку рот відкривають шпателем, обгорнутим вологою марлевою серветкою.
4.Ввести зонд в шлунок до мітки, дивлячись за станом дитини (відсутність кашлю або ціанозу). Для усунення рвотного рефлексу запропонувати дитині глибоко дихати.
5.З ‘єднати зонд з воронкою або шприцем Жане видаливши із нього поршень. Якщо процедура проводиться у дітей раннього віку, поршень не виймають. З його допомогою видаляють вміст шлунку і виводять рідину для промивання.
6. Опустити воронку(шприц) вниз і почекати, поки він заповниться вмістом шлунку.
7.Злити вміст для бактеріологічного дослідження в стерильну пробірку, частину, яка залишилась‑в ємність для збору промивних вод.
8.Утримуючи воронку(шприц) нижче рівня шлунку, наповнити його розчином для промивання. На першу порцію береться не більше 15мл на кг рідину,при послідуючих введеннях кількість виведеної рідини повинна відповідати кількості введених вод.
9.Припідняти воронку і утримувати поки розчин не дойде до нижніх її частин,рідина повинна залишатися в зонді (для зберігання принципу «сифону»)
10.Опустити воронку і почекати поки вона заповниться вмістом шлунку.
11. Злити вміст в ємність для збору промивних вод.
12. Повторювати промивання до отримання чистих промивних вод.
13.Роз’єднати воронку від зонду, перекрити зонд і швидко за допомогою серветки його видалити.
14. Дати дитині воду для полоскання ротової порожнини.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1076 | Нарушение авторских прав
|