Первинний туалет новонародженного
Матеріальне забезпечення:
-індивідуальний комплект стерильної білизни(одіяло, бязеві або паперові пелюшки, шапочка, носочки, рубашечка, повзунки) підігрітий до моменту народження дитини;
-індивідуальний стерильний комплект для первинної обробки новонародженного:
‑2 затискачі Кохера;
‑скобка Роговіна і щипці для його наложення;
‑шовкова лігатура;
‑паперова стрічка для вимірювння зросту, окружності голови і грудної клітки новонародженного довжиною 60см;
‑2 клейончатих браслети для написання прізвища, ім’я і по‑батькові матері, дати і часу народження, його статі, маси і довжини тіла, номеру історії родів і номеру ліжка новонародженного;
‑балон чи груша для відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів;
‑трикутні марлеві серветки;
‑палочки з ватою для обробки пуповини;
‑піпетки і ватні кульки для профілактики гонобленореї.
Більшість здорових новонародженних не потребують відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів. Санація ротової порожнини і носу проводиться одразу після народження голівки плоду. Дитину приймають в стерильні підігріті пелюшки, не піднімаючи його вище рівня плаценти. При операції кесаревого розтину перерізати пуповину потрібно раніше ніж дістати плід із порожнини матки, щоб уникнути фетоплацентарної трансфузії. Пересічення і перев’язку пуповини здійснюють так. Після припинення пульсаціїї пуповини,ала не пізніше 1 хвилини після народження дитини,змінюючи стерильні перчатки,на пуповину накладають 2 стерильних затискачі Кохера (перший на відстані 10см, другий‑12см від пупочного кільця) і пересікають її стерильними ножицями.Через 2 години після здійснення контакту «шкіра до шкіри»дитину, загорнуту в стерильну теплу пелюшку, переносять на пеленальний столик з підігрівом, кладуть з нахилом головного кінця вниз на 15 градусів (положення Тренделенбурга). На відстані 0,2‑0,3см від пупочного кільця за допомогою стерильних щипців накладають металеву або пластикову скобу Роговіна(або шовкову лігатуру). Новонародженним від матерів з резус‑негативною групою крові, з групи високого ризику, дітям з малою вагою тіла, недоношеним у важкому стані шовкову лігатуру накладають на відстані 2‑3см від пупочного кільця, у випадку, якщо їм буде необхідна операція замінного переливання крові чи інфузійна терапія.
Обробка культі пуповини антисептиками чи антибіотиками не виправдана.Накладання повязок на пуповинний залишок або рутинне примінення антисептиків зменшують рівень колонізаціїї дитини мікрофлорою матері і лейкоцитарну інфільтрацію пуповини,завдяки цьому може призвести до затягування часу відпадання пуповини і до інфікування пуповинного залишку госпітальною мікрофлорою.Якщо дитина народилася в асфіксії, то другий етап обробки пуповини проводиться після первинної реанімації.
Купання і зважування новонародженного одрзу після народження приводить до втрати тепла, тому ці процедури слід відкласти. Залишки родової змазки не видаляють, бо це призводить до додаткових втрат тепла.До того ж родова змазка,проникаючи в перші дні життя малюка, забезпечує захисну функцію шкіри новонародженного.
Профілактика гонобленореї проводиться після обробки пуповини і контакту з мамою «очі в очі». Однократно застосовують очні краплі Тобрекс 0,3%(тобраміцин) або Флоксал 0,3%(офлоксацин). Дівчатам 2‑3крапл 30% розчину натрію сульфацилу закапують в статеву щілину між великими статевими губами.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 455 | Нарушение авторских прав
|