АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Особливості мозку австралопітеків і ранніх Homo

Прочитайте:
  1. D. У нижніх горбиках покрівлі середнього мозку
  2. E. - Бічний ріг сірої речовини спинного мозку на рівні СVIII – ThI.
  3. E. - Зарощення водопроводу головного мозку.
  4. E. - Кутова закрутка тім’яної частки великого мозку.
  5. I. У нижніх горбиках покрівлі середнього мозку
  6. N. У нижніх горбиках покрівлі середнього мозку
  7. Анатомія головного мозку
  8. Анатомія спинного мозку
  9. Анатомія спинного мозку
  10. Анатомо- фізіологічна характеристика білої та сірої речовин спинного мозку.

Австралопітеки, перші двоногі істоти, що жили від 7 до 1 мільйона років тому, мали мозок, що дуже мало відрізнявся від мозку сучасних людиноподібних мавп. Як обсяг мозку в цілому, так і будова деталей розрізняються у цих двох груп незначно.

Мозок грацильних австралопітеків, відомий за південно- і східноафриканськими знахідками давністю від 4 до 2,5 мільйонів років тому, відрізнявся від мозку шимпанзе в основному дещо більшою довжиною, що обумовлювалося видовженістю тім'яної частки. На підставі того, що ми знаємо про функції різних доль мозку сучасної людини, можна припустити, що грацильні австралопітеки, ймовірно, мали трохи більшу чутливість і рухливість рук, ніж сучасні людиноподібні мавпи. У порівнянні ж з масивними австралопітеками, грацильні, ймовірно, мали більш розвинений зоровий аналізатор, що, можливо, в деякій мірі відображає специфіку харчової поведінки.

Масивні австралопітеки мали мозок в середньому довший і вищий, ніж у людиноподібних мавп, і вищий, ширший і відносно коротший (простіше кажучи – більш сферичний), ніж у грацильних австралопітеків. При цьому лобна частка мозку у них була звужена спереду, тім'яна подовжена, а скроневий полюс виступав вперед вкрай слабо.

Можна припустити, що масивні австралопітеки, в порівнянні з грацильними, володіли кращою координацією рухів, але меншим контролем за емоціями і збудливістю, меншою емоційністю й зниженими здібностями до прогнозування своїх дій. Крім того, масивні австралопітеки, ймовірно, володіли великими можливостями розпізнавання звуків, запахів і смаку.

Одночасно з масивними австралопітеками в Південній і Східній Африці жили "ранні Homo", що володіли більшим мозком - Homo habilis і Homo rudolfensis, серед яких були й наші безпосередні предки. Більшість ознак їх мозку залишалася на колишньому - австралопітековому - рівні розвитку, з поправкою на великі розміри; трохи інтенсивніше інших збільшувалася ширина мозку. Втім, невелика доступна для дослідження вибірка "ранніх Homo" дає картину дивовижної мінливості будови мозку, а тому робити узагальнення на їх рахунок украй складно. Треба сказати, що загальним є прогресивний розвиток ділянки мозку, яка у сучасної людини відповідає за узгодження усного мовлення і рухів рук, що цілком логічно, враховуючи, що "ранні Homo" були першими творцями кам'яних знарядь і першими регулярними мисливцями, а це, безсумнівно, вимагало ускладнення комунікації між індивідами.

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 466 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)