КОАГУЛОПАТИЧНІ КРОВОТЕЧІ
Акушерська кровотеча може виникнути внаслідок порушення системи згортання крові (коагулопатичні кровотечі). Такі порушення виникають при мертвому плоді, передчасному відшаруванні нормально розташованої плаценти, емболії навколоплідними водами, після масивної крововтрати, що виникла у послідовий або післяпологовий період, при септичних станах. Виникає ДВЗ-синдром.
Про наявність ДВЗ-синдрому можна твердити, якщо:
1) є кровотеча, що не пояснюється іншою причиною: наприклад, тривала кровотеча, хоч матка й скоротилася добре, а ушкоджень пологового каналу немає;
2) кров, що витікає з матки або з рани, не згортається або згортається погано;
3) наявна загальна кровоточивість;
4) настає не пов'язана з іншими чинниками оліго(ан)урія;
5) вміст фібриногену та кількість тромбоцитів падає нижче за критичний рівень (відповідно менший за 1,5 г/л та 50 х 10 /л).
Діагностика кровотечі внаслідок порушень системи згортання крові складна і включає:
- визначення протромбінового індексу,
- числа тромбоцитів,
- кількості фібриногену В крові,
- часу згортання крові (в разі порушення системи згортання крові він перевищує 7—8 хв, згусток ламкий, легко розпадається),
- пробу з розчиненням згустка крові: 2 мл крові з вени хворої вливають у пробірку зі згустком крові здорової жінки об'ємом 2 мл, і якщо через 2—3 хв згусток розчиниться, то згортання крові у хворої знижене.
Синдром ДВЗ - складний патологічний синдром, в основі якого лежить масивне згортання крові, яке призводить до блокади мікроциркуляції пухкими масами фібрину та агрегантами клітин у життєво важливих органах (легенях, нирках, печінці, наднирниках та ін.) з розвиненням їх дисфункції. Споживання факторів коагуляції, тромбоцитів та інших клітин численними тромбами та згустками крові поруч з активацією фібрінолізу і накопиченням в сироватці продуктів протеолізу, які мають антикоагулянтний та токсичний вплив на стінки капілярів, призводить до значного зменшення цих компонентів в крові, яка циркулює, у зв'язку з чим вона може частково чи повністю втратити здатність до згортання. В результаті вищезазначених порушень в кінцевій фазі процесу може розвинутися тяжкий геморагічний синдром, який найчастіше має характер "нестримної" кровоточивості.
Стадії ДВЗ-синдрому:
І — гіперкоагуляція,
ІІ — генералізованої активації фібрінолізу,
III — гіпокоагуляція з генералізованою активацією фібрінолізу, повторний фібриноліз,
IV — повне незгортання крові.
Клінічні прояви
Гіперемія шкірних покривів із ціанозом, мармуровість малюнку, озноб, занепокоєння хворої.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 875 | Нарушение авторских прав
|