ГІПО- ТА АТОНІЯ МАТКИ. Причини акушерських кровотеч в післяпоговому періоді:
Причини акушерських кровотеч в післяпоговому періоді:
- порушення моторної функції матки;
- порушення системи згортання крові;
- травми пологових шляхів.
Маткові кровотечі в перші години післяпологового періоду найбільш часто пов'язані з порушенням скоротливої діяльності матки (гіпо- і атонічний стан). При гіпотонії матка втрачає свій нормальний тонус і скоротливу здатність, але на механічні, фізичні та фармакологічні подразники звичайно відповідає скороченням. Для атонії характерна відсутність скорочень та різке зниження тонусу матки, яка не реагує на вищеназвані подразники. Також може бути коагулопатична кровотеча (при порушенні згортальної функції крові), але вона зустрічається рідше і має, як правило, вторинний характер.
Причини гіпотонічних кровотеч можно поділити на дві групи:
- причини екстрагенітального характеру;
- акушерські причини.
Клінічна картина гіпотонічних кровотеч різноманітна — від значної кровотечі за кілька хвилин до періодичної крововтрати через кожні 20—30 хвилин.
Об'єм допомоги та її повнота залежать від обсягу, інтенсивності кровотечі та початкового стану породіллі: проведення консервативних методів зупинки необхідно розпочинати профілактично у жінок групи ризику щодо виникнення кровотеч, а з лікувальною метою — при ОК від 0,5% до 1—1,2% від маси тіла породіллі.
Надання допомоги доцільно проводити за наступною схемою:
а) спорожнення сечового міхура;
б) зовнішній масаж матки (20—ЗО с через 1 хв);
в) застосування холоду на низ живота;
г) введення утеротонічних засобів — в/в окситоцин 5 ОД, або 0,5-1,0 мл 0,02% метилергометрину, або 5 мг простагландину F2α або Е2 в 250 мл фізіологічного розчину хлористого натрію, ефективне введення простагландинів в шийку матки або в тіло матки через черевну стінку з наступним в/в крапельним (35-40 крапель/хв) введенням 10 ОД окситоцину на 250 мл фізіологічного розчину хлористого натрію;
д) ручне обстеження матки і масаж матки на кулаці;
е) огляд пологових шляхів та зашивання розривів;
є) введення тампона з ефіром в заднє склепіння піхви;
ж) накладання клем на параметри за методом Бакшеєва М.С., шов на шийку матки за Михайленко або Лосицькою можуть бути застосовані для підготовки до операції.
Одночасно з вищеперерахованими заходами необхідно проводити інфузійну терапію, вводити глюкокортикоїди, вазопресори.
При крововтраті 1,5% від маси тіла і тривалій кровотечі слід застосувати хірургічне втручання в обсязі екстирпації матки, а при необхідності — перев'язування внутрішніх клубових артерій.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 497 | Нарушение авторских прав
|