Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Силімарин – рослинна активна складова частинаКарсилу виявляє стабілізуючу дію на клітинну мембрану, запобігаючи таким чином шкідливому впливу на печінку, і сприяє відновленню уражених клітин печінки.
Механізм дії препарату ще не з’ясований остаточно. Вважається, щоантигепатотоксична дія силі марину зумовлена його конкуруючою взаємодією з рецепторами до відповідних токсинів у мембрані гепатоцитів.
Карсил виявляє свою дію, стабілізуючи біомембрани і покращуючи функції клітинних структур. Таким чином відбувається специфічний запобіжний і лікувальний вплив на клітину печінки. Карсил ® також виявляє дію, яка стимулює клітинний метаболізм. Дія флавоноїдів (до яких належить силімарин) пов’язана з їх антиоксидантними ефектами і ефектами, які покращують мікро циркуляцію. Клінічно ці ефекти виражаються у покращаннісуб’єктивної і об’єктивної симптоматики і зниженні величин трансаміназ,γ-глобулінів, білірубіну сироватки крові. Це приводить до покращання загального стану, зменшення скарг у зв’язку з травленням, а у пацієнтів із зниженим засвоєнням їжі внаслідок печінкового захворювання приводить до покращання апетиту і збільшення маси тіла.
Фармакокінетика. Результати фармакокінетичних досліджень Карсилу, проведених на піддослідних тваринах і здорових добровольцях при пероральному введенні, показують інтенсивне розподілення препарату в організмі. У результаті досліджень поміченим силібініном найвищі концентрації речовини виявляються упечінці і зовсім незначна кількість – у нирках, легенях, серці та інших органах.
Карсил виводиться головним чином з жовчю у вигляд ікон’югатів і незначною мірою – із сечею. Після одноразового перорального застосування 20 гм/кг Карсилу за 24 години з жовчю екскретується 35% введеної дози.
Показання для застосування. При токсичних ураженнях печінки. У складі комплексної терапії хворих на хронічні запальні захворювання печінки або цироз.
Спосіб застосування та дози. Карсил застосовуютьперорально, при легких і помірної тяжкості випадках захворювання – 1-2 драже 3рази на день. При складних формах захворювання дозу можна подвоїти. Тривалість курсу лікування – не менше 3 місяців.
Для дітей з 5 років призначається доза 5мг/кг маси тіла, розділена на 2-3 прийоми.
Побічна дія. Дуже рідко ухворих зі схильністю може відбутися посилення існуючих вестибулярних порушень, алопеції і диспептичних порушень. Ці скарги зникають після припинення прийому препарату.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. Немає даних про передозування препарату. При прийомі дози Карсилу ®, що у декілька разів перевищує терапевтичну, необхідно викликати блювання, зробити промивання шлунка активованим вугіллям і провести симптоматичне лікування.
Особливості застосування. Немає даних про вплив препарату на репродуктивну функцію тварин. Під час вагітності і в період годування груддю препарат можна застосовувати лише під наглядом лікаря і якщо очікуваний результат від лікування більший за ризик його застосування.
Немає даних про порушення здатності керувати автомобілем і працювати з автоматизованими механізмами у пацієнтів, які лікуються Карсилом ®.
Цей лікарський засіб містить 0,0554г молочного цукру. При застосуванні відповідно до вказівок щодо дозування зкожною дозою доставляється до 0,111 г молочного цукру. Це є небезпечним дляосіб з недостатністю лактози, галактоземією або глюкозним/галактоз ним синдромоммальабсорбції.
Цей лікарський засіб містить 0,162г сахарози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,324 г сахарози. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози, глюкозним/галактоз ним синдромом мальабсорбції або цукрово/ізомальтазнимдефіцитом.
Цей лікарський засіб містить 0,0206г глюкози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,041 г глюкози.
Цей лікарський засіб містить 0,004г сорбітолу. У кожній призначеній дозі міститься до 0,008 г сорбітолу. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози. Може спричинити подразнення шлунка і пронос.
До складу цього лікарського засобуяк допоміжна речовина входить крохмаль пшеничний, що може бути небезпечним дляосіб з целіакією (глютеновою ентеропатією).
До складу цього лікарського засобуяк допоміжна речовина входить гліцерин, який є токсичним у високих дозах. Може спричинити головний біль, подразнення шлунка і пронос.
Лікарська форма рекомендована для дітей старше п’яти років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Немає даних про взаємодії між Карсилом ® та іншими лікарськими препаратами. Можна застосовувати одночасно з вітамінами, кортикостероїдами іімуносуп ресорами в комплексному лікуванні активного персистуючого гепатиту.
Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25º С. Зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності –2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності!
ЕССЕНЦІАЛЄ® форте Н
(Essentiale®forte N)
Загальна характеристика:
хімічна назва: 3-sn-фосфатидилхолін / 3-sn-лізофосфатидилхолін;
основні фізико-хімічні властивості: непрозорі довгасті тверді желатинові капсули кольору хакі з пастоподібним вмістом, cхожим на мед;
склад: 1 капсула містить “ Ессенціальні фосфоліпіди”®= EPL®- субстанція
(дигліцеридні ефіри холін фосфорної кислоти природного походження, що містять надлишок ненасичених жирних кислот, переважнолінолеву [приблизно 70%], ліноленову та олеїнову кислоти) – 300 мг;
допоміжні речовини: жири тверді, олія соєва, етанол, етил ванілін, олія касторова гідрогенізована, 4-метоксіацетофенон, желатин, барвники Е 171, Е 172, титану діоксид.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Гепатотропні препарати. Код АТС А 05В А 50
Фармакологічні властивості. Активною діючою речовиною Ессенціалє ® форте Н є так звані “Ессенціальні фосфоліпіди”®(EPL®-субстанція), які являють собою високо очищену фракцію фосфатидилхоліну. Визначальним компонентом цієї фракції є дилінолеоїлфосфатидилхолін. “Ессенціальні фосфоліпіди”®за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних мембранних фосфоліпідів, переважаючи їх за своїми функціональними властивостями за рахунок високого вмісту полі ненасичених жирних кислот, особливо лінолевоїкислоти. Фосфоліпіди є основними структурними елементами оболонок клітин і клітинних органел. Вони беруть участь у диференціації, поділі і регенерації клітин.
Функціональне значення фосфоліпідів грунтується наїх амфіфільних властивостях, які дають змогу регулювати проникність клітинної оболонки. Вони покращують функцію мембран, зокрема іонний обмін, внутрішнє дихання клітини, біологічне окислення, впливають на зв'язування ферментів внутрішнього дихання в мітохондріях, а також на окислювальне фосфорилювання в енергетичному обміні клітин. У фізіологічних умовах синтез фосфоліпідів задовольняє нормальні потреби гепатоцитів, які містять достатню кількість фосфоліпідів. Відомо, що структури клітинних оболонок і ферментних систем при захворюваннях печінки зазнають патологічних змін. Порушується біосинтез фосфоліпідів, а їх нестача призводить до порушення функції клітинної оболонки. Ці процеси особливо виражені у мітохондріях, які приблизно на 30% складаються з фосфоліпідів. У них відбуваються важливі обмінні процеси, серед яких найважливішим є окислювальне фосфорилювання. Через недостатність фосфоліпідів відбуваються порушення жирового обміну, що призводить до жирового переродження печінки. Завдяки своїм фармакологічним властивостям Ессенціале®форте Н нормалізує згадані порушення, сприяє регенерації субклітинних і плазматичних мембран, реактивує порушені мембранно-зв'язані ферментні системи і рецептори, збільшує детоксикацій ну здатність печінки і таким чином нормалізує її функцію.
Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо більше 90% препарату всмоктується в тонкому кишечнику. Основна кількість розкладається під впливом фосфоліпази-А до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50% якого відразу реацилюється вполі ненасичений фосфатидилхолін ще під час всмоктування в тонкому кишечнику. Полі ненасичений фосфатидилхолін потрапляє в кров через лімфатичні шляхи і далі, переважно у комплексі з ліпопротеїдами високої щільності (ЛВЩ), транспортується в печінку. Максимальний вміст перорального фосфатидилхоліну у крові через 6 –24 годин після прийому становить в середньому 20%. Період напів виведення дляхолі нового компонента становить 66 годин, для насичених жирних кислот – 32години.
У дослідженнях з кінетики в людському організмі менше 5% кожного із введених ізотопів Н3і С14виділялось з фекаліями.
Показання для застосування. Жирова дегенерація печінки (включно з ураженням печінки при діабеті), гострі і хронічні гепатити, цироз печінки, перед- і після- операційне лікування хворого при хірургічному втручанні напечінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикози вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.
Спосіб застосування та дози. Початкова доза препарату для дорослих і підлітків становить по 2 капсули 3 рази на добу, підтримуюча – по 1 капсулі 3рази на добу. Вживати капсули під час прийому їжі, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю води. Рекомендовано застосовувати препарат курсом не менше, ніж 3 місяці.
Лікування псоріазу починають з прийому капсулЕссенціалє®форте Н по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів. Після цього рекомендовано 10 внутрішньо венних ін'єкцій по 5 мл з одночасним призначенням PUVA-терапії.
Після закінчення курсу ін'єкцій поновлюють прийом капсул і продовжують його протягом 2 місяців.
Побічна дія. В окремих випадках при використанні підвищених дозЕссенціалє форте Н може виникати пронос.
Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.
Передозування. Повідомлень про передозування не зафіксовано.
Особливості застосування. Немає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дані про несумісність або взаємодію Ессенціалє®форте Н з іншими лікарськими засобами відсутні.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С усухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
Расторопша
Показання для застосування розторопші: Препарат Розторопша застосовується при захворюваннях жовчовивідних шляхів (жовчнокам'яної хвороби, холециститу, дискінезії, холангіту), дисбактеріозі, порушеннях обмінно- репаративних процесів в організмі, геморої, захворюваннях жовчного міхура, захворюваннях печінки (цирозу, гепатиту), варикозному розширенні вен, токсичних ураженнях печінки, атеросклерозі.
Дозування препарату розторопші: Препарат Розторопша приймають по одній чайній ложці за тридцять хвилин до прийому їжі тричі на добу. Порошок потрібно розжувати, запити теплою водою. Ефект очищення ШКТ, печінки посилюється, якщо за одну годину до прийому їжі прийняти одну чайну ложку борошна з однією чайною ложкою меду, після цього через двадцять хвилин запити теплою мінеральною водою (тридцять -сорок градусів). Тривалість застосування становить один- два місяці. Потім рекомендується одноразовий прийом протягом двох -трьох місяців. Шрот -порошок можна заварювати: чотири чайні ложки порошку на дві склянки окропу. Для профілактики приймають одну чайна ложку два рази на добу за тридцять хвилин до прийому їжі.
Протипоказання ПРЕПАРАТУ розторопші: Препарат Розторопша протипоказаний при гіперчутливості до речовин, що входять до складу препарату.
ПОБІЧНІ ДІЇ ПРЕПАРАТУ розторопші: Серед побічних дій препарату Розторопша в окремих випадках відзначаються алергічні реакції.
СПЕЦІАЛЬНІ ВКАЗІВКИ ПРЕПАРАТУ розторопші: Препарат Розторопша можна приймати вагітним жінкам тільки за призначенням лікаря.
СКЛАД ПРЕПАРАТУ розторопші: До складу препарату Розторопша входить: біогенні аміни, білок, ефірні масла, жири, моно- і дисахариди, пальмітинова, токофероли, каротиноїди, лінолева, олеїнова, стеаринова кислоти, ферменти, мінеральні речовини.
Фармакологічна дія: Препарат безсмертника піщаного квітки має жовчогінну, холекінетичну, холеретичну, протизапальну, антибактеріальну, спазмолітичну і ранозагоювальну дію. Підсилює секрецію жовчі і збільшує вміст у ній білірубіну, підвищує тонус жовчного міхура і сприяє відтоку жовчі. Надає розслабляючу дію на гладку мускулатуру сфінктерів жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, змінює в'язкість і хімічний склад жовчі. Стимулюючи виділення шлункового соку і сповільнюючи евакуаторну функцію шлунка і кишечника, сприяє більш якісному перетравлюванню їжі. Активує внешнесекреторную діяльність підшлункової залози; розширює кровоносні судини кишечника. Сприяючи виділенню холестерину з жовчю, виявляє гіпохолестеринемічну дію; має антибактеріальну активність відносно грампозитивних бактерій, підвищує активність метронідазолу та амінохінолу при лікуванні лямбліозу. Стимулює регенеративні процеси в тканинах ока.
Показання до застосування: Жовчнокам'яна хвороба, хронічні холецистити, дискінезії жовчних шляхів, хронічні гепатити.
Попереджаємо! Не слід вибирати собі препарат, користуючись інформацією цього розділу. Дія лікарських засобів дуже індивідуально, і призначати їх повинен тільки фахівець.
Протипоказання: Гіперчутливість, холелітіаз. З обережністю; артеріальна гіпертензія.
Спосіб застосування та дози: Безсмертника піщаного квітки приймають всередину у вигляді відвару з квіток (10,0:200,0) по 1/ 2 склянки 2-3 рази на день у теплому вигляді за 30 хвилин до їжі; сухий екстракт по 1 г 3 рази на день.
Умови зберігання: У сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 20 ° C.Ніколи не використовуйте прострочені ліки. У кращому випадку вони вам не допоможуть, а в гіршому - завдадуть шкоди.
Термін придатності: 4 роки
ГЕПАБЕНЕ
(Hepabene®)
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули світло-коричневого кольору, що містять оранжево-коричневий порошок;
склад: 1 капсула містить екстракту трави рутки лікарської (Fumariaofficinalis) 275,1 мг, у. т. ч. фумарового алкалоїду 4,13 мг; екстракту плодів розторопші плямистої (Silybum marianum) 83,1 мг, у. т. ч. 50 мг силі марину, що відповідає вмісту силібініну не менше 22 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний,тальк, макрогол, коповідон, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний; желатин, титану діоксид Е 171, заліза оксид жовтий Е 172, заліза оксид червонийЕ 172, заліза оксид чорний Е 172.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. Гепатотропні препарати. Код АТС A05B A53.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гепабене- комбінованийпрепарат рослинного походження, що містить екстракт рутки лікарської та сухий екстракт плодів розторопші плямистої. Екстракт рутки лікарської містить алкалоїдфумарин, що має жовчогінну дію, нормалізує кількість секреції жовчі, маєхолеспазмолітичний ефект, знижує тонус сфінктера Одді, покращує надходження жовчі в кишечник.
Екстракт плодів розторопші плямистої містить силімарин – групуфлавоноїдних зв’язків, що включають ізомери силібінін, силідіанін ісилікристин. Силімарин має гепатопротекторну дію: захищає клітини печінки відушкоджу вальної дії шкідливих факторів (алкоголь, токсини тощо), стимулює синтез білка, сприяє відновленню клітин печінки. Гепабененормалізує функцію печінки при гострих і хронічних патологічних станах.
Показання для застосування. Для профілактики та лікування захворювань жовчовивідних шляхів, хронічних запалень і токсичних уражень печінки; постхолецистектомічний синдром.
Спосіб застосування та дози. Препарат Гепабене приймають після їди. Дорослим та дітям з 6 років рекомендується приймати препарат Гепабенепо 1 капсулі 3 рази на добу. За наявності нічного болю рекомендується додатковий прийом 1 капсули перед сном. За необхідності добову дозу препарату підвищують до максимальної – 6 капсул (3 - 4 рази на добу). Курс лікування - неменше 3 місяців.
Побічна дія. Іноді можуть виникнути діарея, підвищення діурезу, алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату та гострі запальні захворювання печінки та жовчовивідних шляхів.
Передозування. Випадків передозування не спостерігалось. У разі передозування можливі діарея, абдомінальний біль. У цьому випадку слід припинити застосування препарату. Лікування - симптоматичне.
Особливості застосування. Застосування в період вагітності та годування груддю. Незважаючи на відсутність на сьогодні достовірних даних щодо негативного впливу препарату Гепабене на плід і немовля, застосування препарату під час вагітності та в період лактації проводять тільки, якщо на думку лікаря користь від застосування препарату перевищує можливий ризик для плода немовляти.
Лікарський засіб у формі капсул не слід призначати дітям до 6 років.
Для осіб похилого віку корекція дозування препарату не потрібна.
Вплив на здатність керувати машинами і механізмами. Не виявлений.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1059 | Нарушение авторских прав
|