АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ МОДУЛЯ
МОЗ УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАФЕДРА АНАТОМІЇ ЛЮДИНИ
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
з вивчення анатомії людини
Для студентів стоматологічного факультету
МОДУЛЬ 1
“ОПОРНО-РУХОВИЙ АПАРАТ”
Під редакцією
доктора медичних наук,
професора Поповича Ю.І.
Івано-Франківськ – 2012
Затверджено на засіданні методичної комісії з медико-біологічних дисциплін Івано-Франківського національного медичного університету.
Протокол №від 2012 року.
Методичні матеріали з вивчення анатомії людини підготували: завідувач кафедрою анатомії людини, професор Попович Ю.І.., доценти: Саган О.В., Клипич Я.І., Дутчак У.М., Юрах О.М., Барчук Р.Р.
Анатомія людини
(нормативна дисципліна)
Вступ.
Анатомія людини – наука про форму і будову, походження та розвиток організму людини, яка передбачає систематичний опис форми, будови, стану і топографічних взаємовідносин частин і органів тіла з урахуванням їх вікових, статевих і індивідуальних особливостей. Вона широко використовує дані ембріології, порівняльної анатомії, антропології, встановлює вплив навколишнього середовища, екологічних і соціальних факторів, праці і спорту на будову організму людини.
Як навчальна дисципліна анатомія людини ґрунтується на вивченні студентами медичної біології, медичної та біологічної фізики, біологічної та біоорганічної хімії, фізіології, іноземної мови й інтегрується з цими дисциплінами; закладає основи вивчення студентами клінічних дисциплін, що передбачає інтеграцію викладання з цими дисциплінами та формування умінь застосовувати знання з анатомії людини в процесі подальшого навчання й у професійній діяльності.
Програма з анатомії людини для вищих медичних закладів освіти України ІІІ-ІV рівнів акредитації складена для спеціальності “Стоматологія” у відповідності з навчальним планом, розробленим на принципах Європейської кредитно-трансферної системи (ЕСТS). Вивчення анатомії людини здійснюється впродовж двох семестрів.
Програма структурована на модулі, змістові модулі, теми у відповідності з вимогами “Рекомендацій щодо розроблення навчальних програм навчальних дисциплін”.
Кількість навчальних годин: 315(10,5 кредитів ECTS), з них:
лекції - 20 годин;
практичні заняття – 200 годин;
самостійна робота студентів - 95 годин.
Зміст дисципліни структуровано на 3 модулі, які складаються із 18 змістових модулів.
Кінцеві цілі вивчення навчальної дисципліни згідно з Освітньо-професійною програмою (ОПП):
- Аналізувати інформацію про будову тіла людини, системи, що його складають, органи і тканини.
- Визначати топографо-анатомічні взаємовідносини органів і систем людини.
- Визначати вплив соціальних умов та праці на розвиток і будову організму людини.
- Демонструвати володіння морально-етичними принципами ставлення до живої людини та її тіла як об’єкту анатомічного та клінічного дослідження.
- Інтерпретувати статеві, вікові та індивідуальні особливості будови організму людини.
- Передбачати взаємозалежність і єдність структур і функцій органів людини і їх мінливість під впливом екологічних факторів.
- Трактувати закономірності пренатального та раннього постнатального розвитку органів людини, варіанти мінливості органів, вади розвитку.
СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ МОДУЛЯ
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 540 | Нарушение авторских прав
|