АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
З нервової регуляції організму та ролі ЦНС у регуляції рухових функцій
- Описати і графічно зобразити схему контура нервової регуляції (використати конкретний приклад). Пояснити роль зворотного зв’язку в забезпеченні пристосувальних реакцій.
- Намалювати, вказати ланки рефлекторних дуг та охарактеризувати основні фізіологічні характеристики рухового спінального, колінного та Ахіллового рефлексів. На їх прикладі охарактеризувати значення контура нервової регуляції.
- Намалювати, вказати ланки рефлекторних дуг та охарактеризувати основні фізіологічні характеристики наступних рефлексів: Ахіллового, ліктьового рефлексу згинання та розгинання. На їх прикладі охарактеризувати значення контура нервової регуляції.
- Намалювати, вказати ланки рефлекторних дуг та охарактеризувати основні фізіологічні характеристики наступних рефлексів: міотатичного, рефлексу згинання на різних рівнях ЦНС. На їх прикладі охарактеризувати значення контура нервової регуляції.
- Намалювати, вказати ланки рефлекторних дуг та охарактеризувати основні фізіологічні характеристики рефлексів згинання та розгинання на різних рівнях ЦНС. На їх прикладі охарактеризувати значення контура нервової регуляції.
- Схематично зобразити і пояснити механізм збудження і гальмування а-мотонейронів спинного мозку під час скорочення та розслаблення скелетних м’язів.
- Представити схеми та пояснити механізми передачі збудження і гальмування через центральні синапси. Охарактеризувати роль медіаторів та нейромодуляторів у цьому процесі.
- Cхематично зобразити та пояснити механізм постсинаптичного та пресинаптичного гальмування. Охарактеризувати його фізіологічну роль у передачі збудження через центральні синапси. Навести приклади.
- Схематично зобразити та пояснити механізми реципрокного, зворотного та латерального гальмування. Навести приклади.
- Схематично зобразити та пояснити будову та функції γ-петлі.
- Представити схеми і пояснити суть явищ просторової та часової сумації збудження. Навести приклади.
- Представити схеми розвитку явищ конвергенції, дивергенції, полегшення та оклюзії. Навести приклади.
- Представити схеми висхідних та низхідних провідних шляхів спинного мозку. Їх роль у забезпеченні сенсорних та рухових функцій.
- На основі схеми висхідних та низхідних провідних шляхів пояснити наслідки половинного ушкодження спинного мозку (синдром Броун-Секара).
- Представити схему розташування рухових центрів у стовбурі мозку і пояснити їх значення у регуляції м’язoвої активності.
- Схематично представити роль структур стовбура мозку у забезпеченні статичних та статокінетичних рефлексів.
- Схематично зобразити та пояснити механізм розвитку децеребраційної ригідності.
- Використавши схеми аферентних та еферентних зв’язків мозочка, пояснити участь стародавнього та давнього мозочка у регуляції рухових реакцій різного ступеня складності. Охарактеризувати основні симптоми, властиві для дисфункції цих відділів мозочка, їх фізіологічні механізми.
- Використавши схеми аферентних та еферентних зв’язків мозочка, пояснити участь давнього та нового мозочка у регуляції рухових реакцій. Охарактеризувати основні симптоми, властиві для дисфункції цих відділів мозочка, їх фізіологічні механізми.
- Схематично представити функціональну роль окремих ядер таламуса у сприйнятті сенсорної інформації та забезпеченні рухової активності.
- Схематично представити функціональну організацію і охарактеризувати взаємозв’язки між базальними гангліями та іншими структурами мозку, їх значення у забезпеченні рухової активності. Клінічні прояви при ушкодженні базальних гангліїв, їх фізіологічні механізми.
- Схематично представити роль нейромедіаторів у системі базальних гангліїв. Пояснити фізіологічні механізми клінічних проявів ушкодження базальних гангліїв.
- Представити схему різних рівнів нервової регуляції рухових функцій та охарактеризувати їх значення у пристосувальних реакціях організму.
- Представити загальну схему кортико-спінального шляху та пояснити роль його у регуляції рухових функцій.
- Використавши схеми, охарактеризувати значення асоціативних та моторних зон кори мозку у забезпеченні рухової активності.
- Схематично представити еферентну ланку симпатичного та парасимпатичного регулювання: зіничного рефлексу. Пояснити механізм впливу атропіну на зміну діаметру зіниці.
- Схематично представити еферентний симпатичний та парасимпатичний шляхи до слинних залоз. Відобразити особливості механізмів передачі збудження у гангліонарних і нервово-органних синапсах симпатичної та парасимпатичної нервової систем.
- Схематично представити симпатичний шлях від спинного мозку до серця. Відобразити механізми передачі збудження у гангліонарних і нервово-органних синапсах симпатичної нервової систем.
- Охарактеризувати механізм впливу симпатичного та парасимпатичного відділів на функції серця. Пояснити механізм зміни функцій серця після блокади М-холінорецепторів, адренорецепторів.
- Використавши схеми контурів нервової регуляції, охарактеризувати роль інтегративних центрів у регуляції вісцеральних функцій. Функції гіпоталамуса у регуляції вісцеральних функцій.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 887 | Нарушение авторских прав
|