Розгорнута форма рецепт
Rp.: Analgini 3.0
Olei Cacao q.s.
M. f. suppositorium rectalia
D.t.d. N 6.
S. Ректально.
Аерозолі – це дуже дрібні частинки твердих або рідких речовин, які знаходяться в газоподібному середовищі у зваженому стані. Їх поділяють на тумани і дими.
Дими звичайно містять тверді частки, а тумани – крапельки рідких речовин, що знаходяться в постійному русі. Використовують аерозолі для інгаляції або для зовнішнього застосування. Одержують їх за допомогою аерозольних балонів, аерозольних генераторів і розпилювачів.
Аерозольні балони це металева ємність циліндричної форми з спеціальними балонами де знаходиться лікарський препарат і пропеллент, що витискує його із балона. Як пропеллент найчастіше використовують зріджений фреон. Вказана суміш знаходиться в балоні під тиском 2 – 3 атмосфери і виділяється назовні у вигляді аерозолю при натискуванні на клапан. Перевага аерозольних балонів полягає в тому, що вони зручні для використання, портативні, надійно захищені від висихання і забруднення.
Аерозольні генератори – апарати спеціальної конструкції для одержання аерозолів. За принципом дії вони бувають механічні і термомеханічні.
Аерозольні розпилювачі бувають різної конструкції. Принцип їх роботи полягає в тому, що із компресора під тиском 0,5 – 1,5 атмосфери в розпилювач подається стиснуте повітря, під дією якого рідкі речовини перетворюються у найдрібніші частинки, які заповнюють приміщення.
Залежно від природи частинок розрізняють аерозолі бактеріальні, дезінфікуючі, хіміотерапевтичні, протигельмінтні, антидотні тощо. Аерозольний метод застосування лікарських речовин досить перспективний.
? ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
1. Технологія виготовлення та виписування порошків.
2. Технологія виготовлення та виписування зборів.
3. Технологія виготовлення та виписування болюсів та пілюль.
4. Технологія виготовлення та виписування таблеток.
5. Технологія виготовлення та виписування мазей.
6. Технологія виготовлення та виписування паст.
7. Технологія виготовлення та виписування лініментів.
8. Технологія виготовлення та виписування кашок.
9. Технологія виготовлення та виписування свічок.
10. Значення та застосування аерозолей.
Виписати рецепти "
1. 50,0 10% сірої ртутної мазі (Hydrarqyrum сinereum).
2. 10 вагінальних паличок (свічок) з неофуром (Neofurum) 0,8 кожна. Вагінально при вагініті (скорочено і розгорнуто).
3. 200гр пасти з вмістом 10% розчину формальдегіду (Formaldehydum) 50% вазеліну, 25% окису цинку (Zinci oxydum) і 25% пшеничного крохмалю. Зовнішньо.
4. 150,0 10% мазі ментолової (Mentholum).Розгорнуто, мазева основа – свиняче сало.
5. 10 вагінальних суппозиторії з вмістом 0,2 іхтіолу (Ichthyolum). Розгорнутим рецептом. Корові вагінально.
6. 2,0 фенобарбіталу (Phenobarbitalum), в формі таблеток, собаці на 3 дні із розрахунку 3 рази в день, доза 1 таблетки 0,5.
7. 150,0 10% мазі іхтіолової (Ichthyolum). Зовнішнє коню.
8. 2,5 порошкоподібного листя Сени (Folium Sennae) у вигляді густої кашки свині на 1 прийом.
9. Лінімент, що складається з 25,0 дьогтю (Pix liquidae), 25,0 зеленого мила (Sapo viridis) і 25,0 етилового спирту. Зовнішньо.
10. Дивізійним та диспензаційним методом скорочено та розгорнуто 6 свічок, які утримують 0,5 анестезину (Anaesthesinum). Собаці для введення в пряму кишку.
11. 50,0 порошку, що складається з 50% цинку окису (Zincum oxydum) 20% ксероформу (Xeroformium) і 30% тальку (Talcum). Для зовнішнього застосування.
12. Збір, що складається з 25,0 трави кропиви (Urtica), 25,0 трави деревію (Millefolii) і 20,0 натрію хлориду (Natrium chloridum). Внутрішньо корові. Заварити стаканом кип’ятку.
13. Болюси, що складаються з 5,0 порошку листя наперстянки (Folium Digitalis). Внутрішньо корові по 1 болюсу в день на 5 днів. Виписати дивізійно та диспензаційно.
14. Таблетки, які містять заліза - лактат (Ferrum lactas) 0,5 г в кожній. Собаці по 1 таблетці 3 рази в день на 5 днів.
ЗМІСТ
1.Види дії лікарських речовин: місцева, рефлекторна та резорбтивна.
2.Зміни функції окремих органів та систем: збудження та пригнічення.
3.Види дії лікарських речовин.
4.Дія лікарських речовин при повторному застосуванні.
5.Поняття про дозу.
¨ Література
1. Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою К.: Аграрна освіта, 2001. - 13 – 39 с.
2. Хмельницький Г.О., Хоменко В.С., Канюка О.І. Ветеринарна фармакологія. Харків Парітет 1995. - 21 – 38 с.
! Основні терміни і поняття
Місцева та резорбтивна дія;дії: пряма, непряма, загальна, вибіркова, основна, побічна, бажана побічна, небажана побічна, канцерогенна, тератогенна, мутагенна, ембріотоксична; звикання, тахіфілаксія, матеріальна кумуляція, кумуляція ефекту, синергізм, антагонізм; доза: терапевтична, токсична, смертельна; ширина фармакологічної дії, терапевтичний індекс, ударна та дробна дози.
& Теоретичні вказівки
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 519 | Нарушение авторских прав
|