Pars officialis
Прізвище вагітної: Гуйдаш Наталія Василівна
Дата народження: 1971р. 15 березня
Місце проживання: м. Івано-Франківськ, вул. Молодіжна 34/35
Професія: швея; на даний час не працює
Дата поступлення: 5 січня 2002
Госпітальний діагноз: Вагітність 39-40 тижнів, вікова першороділля, великий
плід
Клінічний діагноз: Піодермія лобка, хронічний цервіцит, солевий діатез
Скарги роділлі: Помірні болі тягучого характеру в поперековій ділянці,
загальну слабкість та підвищену втомлюваність,
задишку при навантаженні, появу незначні набряки в
другій половині дня.
Anamnesis vitae
Росла і розвивалася Гуйдаш Наталя без відставань і випередження у своїй віковій групі. Вірусними захворюваннями протягом першого року не хворіла. Ходити почала в період більше року. Рахітом не хворіла, що підтверджує відсутністю у хворої аномалії з боку деформації кісткової системи. Значних травм протягом життя, які могли б спричинити подальшу екстрагенітальну патологію у вагітної не було. Протягом дитячих років і до вагітності не значно у жінки відмічалась збільшена кількість підшкірної жирової клітковини. Вірусними хворобами (кір, гепатит, тиф, паратиф, гепатит, туберкульозом, краснухою, грибковими (за винятком піодермії лобка) та хворобами що передаються статевим шляхом не хворіла. В дитинстві часто хворіла ГРВІ. Гінекологічних захворювань, травм та операцій в минулому зі слів вагітної не було.
Шкідливих звичок не має. Сімейний анамнез не обтяжений.
Спеціальний анамнез
Менструальний цикл почався у 18 років. Спочатку тривали по 5 днів через 28 днів.Менструальний цикл встановився через пів року по 3 дні через 30 днів. Регулярні, болючі (особливо в перші 3 дні з надмірним виділенням крові), кров без згустків,темного кольору. Протягом перших днів менструації відмічає погіршення настрою, замкнутість в собі, небажання спілкуватись. Міжменструальних крововиливів немає. Статеве життя почала в 24 роки. Менструальний цикл після початку статевого життя не змінився.
У 1997 році завагітніла. Від небажання мати дітей зроблено переривання вагітності. Ускладнень від мікроаборту не було. Вийшла заміж в 1996 році, тоді ж почала жити регулярним статевим життям. Друга вагітність наступила без застосування медичного втручання. Болей та кров’яних виділень під час статевого акту та після нього не було.
Перша явка в жіночу консультацію на третьому місяці вагітності. Консультацію відвідувала регулярно.Перша половина вагітності протікала з ускладненням.
Вагітна лікувалася з приводу плацентарної недостатності, яку виявили на 26-му тижні вагітності. Було проведено відповідне лікування.
Протягом другої половини вагітності скаржилась на задишку при фізичному навантаженні та незначну припухлість та болі в нижніх кінцівках.
Нудоту, блювання, головний біль, розлади зору, значні кров’янисті виділення заперечує, як в першій, так і в другій половині вагітності заперечує.
При відвідування терапевта та окуліста порушень не виявлено.
Артеріальний тиск в динаміці 120/80 мм.рт.ст.,пульс—76 уд/хв.
Остання менструація відбулася 15 квітня 2001 року.
Перші рухи плоду 13.08.01
Отже, очікуваний термін вагітності припадає на:
1) по даних УЗД 18.06.01---9т.---39т.
2) за рухами 13.08.01---41т.
3) О.М. 15.04.01---22.01.02 (39-40)т.
Перша половина вагітності.
Загальний аналіз крові(20.09.01)
Hb-122 г/л, Er-3.9 10^9 /л, L-5.5 10^9/л, ШОЄ-16 мм/год
Дослідження на гонорею та ВІЛ-інфекцію від’ємні.
Загальний аналіз сечі(20.09.01)
Питома вага:1015, колір: солом’яно-жовтий, білок та цукор відсутні, Lе-1-2 в п/з, Er-0-1 в п/з, епітелій 3 в п/з.
Загальний аналіз крові від (23.09.01)
Hb-125 г/л, Er-4.0 10^9/л, L-5.5 10^9/л, ШОЕ-16 мм.рт.ст.
Загальний аналіз сечі від(23.09.01)
Питома вага—1016, колір-солом’яно-жовтий, цукор та білок (-),
L-2 в п/з, Er-0-1в п/з, епітелій 2-3в п/з
Друга половина вагітності
Аналіз сечі (6.01.02)
Питома вага –1010, білок та цукор від’ємні, лейкоцити 3 в полі зору, еритроцити 1-2 в полі зору, епітелій 3 в полі зору
Вагінальний мазок
Третя (3) ступінь чистоти
Аналіз крові (6.01.02)
Hb—110 г/л, лейкоцити-5.4 10^9/л, ШОЕ-25 мм/год
З метою зняття психогенного компоненту родового болю з жінкою
була проведена психопрофілактична підготовка:
1-му занятті: вагітній подають короткі відомості про будову жіночих статевих органів, про зміни, які відбуваються в її організмі у зв’язку з вагітністю. Пологи висвітлюють як нормальний фізіол.акт, дають уявлення про три періоди пологів, ознайомлюють з особливостями першого періоду родів. Лікар виробляє у вагітної позитивні емоції відносно благополучного періоду вагітності.
2-му занятті: вагітну навчають спеціальних фізичних прийомів, які сприяють правильному перебігу пологів і зникнення больових відчуттів. Роз’яснюють причини, які можуть посилювати больові реакції під час пологів (страх, неспокійна поведінка, переповнений сечовий міхур.)
3-тє заняття: вагітну знайомлять з перебігом родів в другому та третьому періодах та характером відчуттів роділлі. Навчають правильно дихати і розслаблювати всі м’язи для зменшення сили потуги у момент виведення голівки.
4-тє заняття: коротко повторюють усе пройдене на попередніх заняттях, перевіряють як жінки засвоїли зазначені вище прийоми. Вагітній роз’ясняють необхідність виконання всіх вказівок медичного персоналу.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 347 | Нарушение авторских прав
|