При захворюванні та травмі.
1.1. Видається листок на весь період хвороби до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності (МСЕК).
1.2. Лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних умовах видає листок одночасно максимально на 5 календарних днів, з наступним продовженням максимально ще па 5 днів.
З 10-го до 30 дня, ЛН видається за двома підписами – завідуючого відділенням та лікуючим лікарем не рідше одного разу на 10 днів. Далі ЛН продовжується клініко-експертною комісією, але не більше ніж на термін, встановлений для направлення на МСЕК (4 місяці у зв'язку з одним і тим самим захворюванням за останні 12 місяців при безперервному лікуванні та 5 місяців при лікуванні з перервами, при туберкульозі — 10 місяців з дня настання непрацездатності).
1.3. В сільській місцевості (з одним лікарем) листок видається особисто одним лікарем з продовженням у порядку передбаченому п. 1.2 до 14 днів.
Фельдшер має право видавати листок особисто не більше ніж на три дні з подальшим направленням непрацездатного до лікаря.
1.4. Листок при захворюванні, травмі, в т. ч. і побутовій, видається в день встановлення непрацездатності, враховуючи святкові і вихідні дні. У разі звертання після робочого дня, за згодою непрацездатного, листок може бути виданий з наступного календарного дня.
1.5. У разі лікування в стаціонарі листок видасться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування, для іногородніх ще на час проїзду до місця проживання.
За потреби в продовженні лікування в амбулаторних умовах листок може бути продовжений стаціонаром максимально на три дні.
1.6. За тимчасової непрацездатності, зумовленій захворюванням або травмою, що сталася внаслідок алкогольного, наркотичною, токсичного сп'яніння чи дії, поєднаних з таким сп'янінням, що визначається ЛКК, листок видається з відповідною позначкою в медичній карті та в листку непрацездатності.
1.7. На період інвазивних.методів обстеження та лікування (ендо-; скопія з біопсією, гемодіаліз тощо) із амбулаторних умовах: листок видається лікуючим лікарем згідно з рішенням ЛКК.
1.8. При протезуванні у стаціонарах протезно-ортопедичних підприємств системи Міністерства праці та соціальної політики України листок видається на час протезування і проїзду до стаціонару і назад.
1.9. При виробничій травмі, професійному захворюванні або захворюванні на туберкульоз, якщо хворий непрацездатний до своєї основної роботи, ЛКК, а за її відсутності лікуючий лікар з дозволу головного лікаря, призначає переведення на іншу роботу без порушення процесу /лікування з видачею листка непрацездатності терміном до 2 місяців, з дотриманням при цьому термінів продовження відповідно до п. 1.2. цього витягу.
1.10. Якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (відрядження, відпустка, санаторно-курортне лікування тощо) листок (довідка) видається з дозволу головного лікаря ЛПЗ на кількість днів непрацездатності з урахуванням днів, потрібних для проїзду до постійного місця проживання.
2. По догляду за хворим членом сім'ї, здоровою дитиною та дитиною-інвалідом.
2.1. По догляду за дорослим членом сім'ї, хворою дитиною старшою 14 років листок видасться в амбулаторно-поліклінічних умовах на термін максимально три дні. У виняткових випадках за рішенням ЛКК листок продовжується, але не більше ніж на 7 календарних днів разом.
2.2. По догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок видається не більше ніж на 14 календарних днів, а за дитиною, постраждалою внаслідок аварії па ЧАЕС, на весь, період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.
Якщо дитина продовжує хворіти, по закінченні максимального терміну видачі листка, видається довідка встановленої форми (ф. № І38/о).
2.3. Після виписки дитини зі стаціонару в гострий період захворювання листок видається або продовжується до одужання, але в межах встановленого терміну з урахуванням днів листка, що був виданий для стаціонарного лікування.
2.4. Під час стаціонарного лікування дітей віком до 6 років одному із членів сім'ї або іншій особі, яка здійснює догляд, видається листок на весь період перебування в стаціонарі.
По догляду за дітьми старшого піку (6—14 років) листок видається на період, коли за висновком ЛКК дитина потребує, індивідуального догляду.
По догляду за дітьми до 14 років, інфікованих СНІДом та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, листок видається на весь період перебування в стаціонарі.
3. При карантині.
Наперіод відсторонення від роботи осіб, у яких виявлено гельмінтоз, осіб, які були в контакті з інфекційними хворими, та бактеріоносіїв у разі неможливості переведення за їхньою згодою на іншу роботу, листок видається інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком епідеміолога територіальної СПС.
4. По вагітності і пологах.
4.1. З ЗО тижнів вагітності акушером-гінекологом за рішенням ЛКК листок видається на 126 календарних днів (70 до передбачуваного дня пологів і 56 — після).
У разі передчасних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовий період, народження двох або більше дітей, за місцем спостереження за вагітною (на підставі запису в історії пологів і обмінній картці вагітної) видається листок ще на 14 календарних днів.
4.2. Жінкам, які належать до І—IV категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, листок видається з 27 тижнів вагітності на 180 днів (90 днів на період допологової відпустки і 90 — після).
4.3. У випадку, коли вагітна не спостерігалась з приводу вагітності до дня пологів, листок видається ЛКК, у якому відбувалися пологи, на період з дня пологів на 56 днів (за потреби ще на 14 днів).
4.4. У разі передчасних пологів до ЗО тижнів вагітності та народження при цьому живої дитини листок видається на 140 календарних днів, а у випадках смерті дитини при таких пологах — на 70 календарних днів. Листок видається ЛКК, в якому відбувалися пологи.
4.5. У зв'язку з операцією штучного переривання вагітності за медичними чи соціальними показаннями листок видається на весь період непрацездатності. Якщо аборт (в тому числі міні-аборт) здійснюється за бажанням жінки, листок видається на три дні. У разі виникнення ускладнень під час операції чи в післяабортний період — на весь період непрацездатності.
4.6. Особам, які усиновили новонароджену дитину, лікарем жіночої консультації листок видається на термін з дня усиновлення та до закінчення післяпологової відпустки з дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження, на підставі свідоцтва про народження дитини та рішення суду про її усиновлення.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 454 | Нарушение авторских прав
|