АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Організація лікувально-профілактичної допомоги сільському населенню
Сільська лікарська дільниця організовується для надання медичної допомоги мешканцям поселень, віддалених від районного центру. До складу сільської лікарської дільниці можуть входити такі медичні заклади, як фельдшерсько-акушерські пункти, лікарська амбулаторія та дільнична лікарня. Кожний із її закладів відіграє важливу роль у наданні загальнодоступної медичної допомоги, проведенні профілактичних і оздоровчих заходів.
При організації сільських дільниць враховується:
- чисельність населення,
- особливості його розселення,
- радіус обслуговування,
- стан шляхів.
У різних районах може бути різною кількість сільських лікарських дільниць. Число поселень на дільниці в середньому досягає дев‘яти. Головний медичний заклад сільської лікарської дільниці – дільнична лікарня або самостійна лікарська амбулаторія. Село із значною чисельністю населення та певною інфраструктурою, в якому розташований головний медичний заклад, називається пунктовим. Воно знаходиться, як правило, в адміністративно-економічному центрі дільниці. Рекомендованою чисельністю населення на сільській лікарській дільниці є 5-7 і 8-10 тис. населення, оптимальний радіус обслуговування визначено як 5-7 і 8-10 км.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 482 | Нарушение авторских прав
|