АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ ОТРУЄНЬ

Прочитайте:
  1. D. Принципи виваженості харчування та поступового розширення обсягу харчових предметів, що споживаються
  2. E. Лікування специфічної інфекції жіночих статевих органів
  3. IV. Відділення для лікування відкритими джерелами.
  4. IV. Немедикаментозне лікування
  5. VІІІ. Лікування.
  6. арттерапія - лікування мистецтвом
  7. В періоді загострення та принципи проти рецидивної терапії.
  8. Використання лікарських засобів для прискорення відновлення спортсменів, лікування і профілактики станів перенапруги різних систем організму.
  9. Використовувати орально таблетовані токолітики для підтримуючої терапії після успішного лікування передчасних пологів не рекомендується
  10. Вимоги до результатів лікування.

1. До відділення швидкої допомоги доставлено хворого, який помилково випив розчин ртуті дихлориду (сулема). Стан важкий, відмсічається збудження, зниження АТ. Лікарн зробив промивання шлунку з розчиномя яєчного білка, ввів всередину за допомогою зонду 30 г активованого вугілля і 30 г магнію сульфата. Вкажіть, який препарат необхідно призначити для знезараження хворого?

A. *5% р-н унітіолу в/м

B. 4% р-н натрію гідрокарбонату в/в

C. 15% р-н дипіроксиму в/м

D. 2% р-н фуросеміду з ізотонічному розчині в/в

E. Метиленовий синій в 5% розчині глюкози в/в

2. З хімічного виробництва в токсикологічне відділення доставлений хворий з отруєнням ртуттю. Який препарат слід використати в даній ситуації?

A. *Унітіол

B. Ізонітрозин

C. Налоксон

D. Активоване вугілля

E. Ентеросорбент СКН

3. У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з`явились сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб використовують як антидот при отруєнні препаратами вісмуту?

A. * Унітіол

B. Налорфін

C. Бемегрид

D. Налоксон

E. Метиленовий синій

4. У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з'явилися сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб використовують як антидот при отруєнні препаратами вісмуту?

A. *Унітіол

B. Метиленовий синій

C. Налоксон

D. Бемегрид

E. Налорфін

5. Хворому з діагнозом отруєння ціанідами лікар призначив натрію нітріт. Який механізм його антитоксичної дії?

A. *Утворення метгемоглобіну

B. Адсорбція токсинів

C. Ре активація цитохромоксидази

D. Утворення нейтральних солей

E. Утворення хелатних комплексів

6. Хлопець 15 років, з ознаками гострого отруєння наркотичними анальгетиками потребує призначення специфічного антагоніста морфіноподібних засобів. Назвіть його.

A. * Налоксон

B. Трилон Б

C. Пентазоцин

D. Унітіол

E. Бемегрід

7. Хворому, який отруївся срібла нітратом призначили для промивання шлунка гіпертонічний розчин натрію хлориду. Який механізм лежить в основі антидотної дії натрію хлориду?

A. *Фізико-хімічний

B. Рецепторний

C. Взаємодія з клітинними метаболітами

D. Ферментний

E. Антиферментний

8. У хворого 70 років із серцевою недостатністю внаслідок безконтрольного прийому дигоксину виникли екстрасистолія, блювання, погіршення зору, тривожність, порушення сну, зменшення діурезу. Застосування препаратів якої групи є патогенетично виправданим у даному випадку?

A *Донаторів сульфгідрильних груп

B Стимуляторів β1-адренорецепторів

C Блокаторів рецепторів ангіотензину ІІ

D Блокаторів калієвих каналів

E Донаторів оксиду азоту

9. При хронічному отруєнні препаратами ртуті поруч з ураженням різних органів і тканин у хворого виникає виразковий стоматит. Вкажіть антидот при цьому отруєнні.

A *Унітіол

B Амінокапронова кислота

C Хлорид натрію

D Амікацин

E Сульфат магнію

10. Чоловік 30 років прийняв високу дозу дигітоксину. В комплекс лікування отруєння входить підсилення виділення яду з ШКТ за допомогою послаблюючих засобів. Оберіть препарат для отримання сильного одноразового послаблюючого ефекту.

A *Магнію сульфат.

B Фенолфталеїн.

C Касторове масло.

D Кора крушини.

E Листя Сени.

11. В реанімаційне відділення доставлено хворого з ознаками гострого отруєння морфіном. Який засіб необхідно використати у даному випадку для промивання шлунка?

A *Калію перманганат

B Натрію гідрокарбонат

C Фурацилін

D Натрію хлорид

E Борна кислота

12. Хворому під час пломбування зуба миш’яковиста паста випадково попала на слизову щоки. Який антидот слід ввести цьому хворому для попередження можливої загальнорезорбтивної токсичної дії миш’яку?

A Унітіол

B Активоване вугілля

C Натрію тіосульфат

D Тетацин-кальцію

E ЕДТА

13. Молода дівчина 17 років з метою суїциду прийняла велику дозу фенобарбіталу. Після прибуття на місце події лікар швидкої допомоги швидко промив шлунок, ввів бемегрид і розчин натрію гідрокарбонату внутрішньовенно. З якою метою лікар ввів натрію гідрокарбонат?

A Для підвищення ниркової екскреції фенобарбіталу

B Для стимуляції дихання

C Для нормалізації АТ

D Для інактивації фкенобарбіталу

E Для пробуджуючого ефекту

14. В реанімаційне відділення поступив пацієнт 18 років, без свідомості з ознаками сухості шкіри та слизових, розширеримиі зіницями. З анамнезу відомо, що він отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який прапарат слід призначити хворому в цьому стані?

A *Прозерин

B Адреналін

C Пілокарпін

D Анаприлін

E Платифілін

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 712 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)