Первинні заходи реагування на випадок підозрілий на грип А (H1N1)
· Пацієнти з грипом А (H1N1) повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання. Пацієнти, у яких захворювання продовжується більше 7 днів з моменту появи перших симптомів, повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до моменту зникнення ознак захворювання. Діти, особливо молодшої вікової групи, можуть бути потенційно контагіозними протягом більш тривалого періоду. Негоспіталізованим хворим з підозрілим, вірогідним або підтвердженимгрипом А (H1N1 Каліфорнія) рекомендується не виходити з приміщення як мінімум протягом перших 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання.
· На період загрози виникнення пандемії грипу А (H1N1 Каліфорнія) в кожному регіоні в інфекційних стаціонарах повинні бути зарезервовані окремі бокси для госпіталізації осіб з підозрілим, вірогідним або підтвердженимгрипом А (H1N1 Каліфорнія).
· В одному боксі пацієнти повинні бути відокремлені один від одного на відстань не менше 1 метра за допомогою ширми.
· Особи, які задіяні у транспортуванні та наданні медичної допомоги пацієнтам з підозрілим, вірогідним або підтвердженимгрипом А (H1N1 Каліфорнія) повинні використовувати засоби індивідуального захисту:
1. Добре підігнаний респіратор, при його відсутності добре підігнаною хірургічною маскою:
· маску необхідно використовувати один раз, після чого її знищують;
· при зволоженні маски треба змінювати її на нову;
· неможна лишати використану маску на шиї;
· при доторканні до використаної маски необхідно помити руки з милом.
2. Миття рук з милом чи обробка їх дезінфікуючими засобами до та після огляду пацієнта, після контакту з виділеннями з дихальних шляхів та забрудненими ними предметами. 3. Персонал, який проводить медичні процедури або відбір клінічних зразків у хворих з підтвердженим або підозрілим діагнозом грипу А (H1N1 Каліфорнія) повинен користуватися тільки респіратором та додатково одноразовими нестерильними гумовими рукавичками, змінними медичними халатами, головним убором і щільно прилеглими захисними окулярами (для запобігання можливого конъюнктивального зараження). 4. Медичному персоналу необхідно обов'язково мити руки з милом або дезінфектантами відразу після зняття гумових рукавичок, контакту з медичним устаткуванням або респіраторними виділеннями, предметами індивідуального користування хворого. 5. Необхідно проводити регулярну дезінфекцію приміщень з використанням наявних дезінфекційних засобів. 6. Лікуючий лікар організовує забір зразків матеріалу та організувати проведення лабораторного дослідження. 7. Керівнику закладу охорони здоров’я разом із фахівцями територіальної СЕС необхідно провести розслідування випадку.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 360 | Нарушение авторских прав
|