АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Робота 9 Визначення групи крові за системою АВО за допомогою стандартних сироваток

Прочитайте:
  1. A. Зменшення онкотичного тиску плазми крові
  2. D. Визначення енергетичної цінності та нутрієнтного складу добового раціону на підставі статистичної обробки меню-розкладок
  3. D. Визначення рівня соматотропіну
  4. D. Зниження гідростатичного тиску крові
  5. D. Порушенням співвідношення білкових фракцій крові
  6. II. Дайте визначення поняттям.
  7. V. Забезпечення первинною медичною допомогою не прикріплених осіб
  8. VІІ. ІНДИВІДУАЛЬНА НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНА РОБОТА
  9. А. Достроково в залежності від титру Ат у крові вагітної.
  10. А. Наявності у матері Ат до еритроцитів групи крові плода.

Мета роботи - визначити групу крові за системою АВ0.

Для роботи потрібні: планшети для визначення груп крові, піпетки, предметне скло, кров обстежуваного, стандартні сироватки,ізотонічний розчин натрію хлориду.

Хід роботи

  • Нанести на поверхню планшета у відповідний сектор по одній (0,1 мл) краплі стандартних сироваток І, ІІ,ІІІ груп
  • Простежити, щоб не було бризок до сусідніх секторів.
  • Одну краплю досліджуваної крові за допомогою піпетки помістити на сухому предметному склі.
  • Куточками другого сухого предметного скла перенести частину крові (0,01 мл) в кожну краплю сироватки. Куточки скла для різних сироваток мають бути різними.
  • Кров одразу розмішати з краплею сироватки цим самим куточком предметного скла. Співвідношення крові й сироватки повинно бути 1:10 (змішана крапля має слабко-рожеве забарвлення).
  • Спостереження за перебігом реакції провести, похитуючи планшет протягом 5 хв.

 

Оцінка результатів та контроль

1 Аглютинація відсутня в усіх краплях сироваток. Отже, можна припустити, що досліджувані еритроцити не містять антигенів А і В, а кров належить до групи І (0, αβ).

2 Аглютинація відбулася з сироватками І і ІІІ груп. Отже, можна припустити, що досліджувана кров, власне, її формені елементи містять лише антиген А, і кров належить до групи ІІ (А, β).

3 Аглютинація відбулася з сироватками І і ІІ груп. Отже, можна припустити, що досліджувані еритроцити містять лише антиген В, і кров належить до групи ІІІ (В, α).

4 Аглютинація еритроцитів спостерігається в усіх краплях сироваток. Отже, можна припустити, що досліджувані еритроцити містять обидва антигени – А і В, а кров належить до групи ІV(АВ-). У цьому випадку нанести на планшет сироватку ІV групи, змішати її з кров’ю і за відсутності аглютинації віднести кров до ІV групи.

 

Рекомендації щодо оформлення результатів роботи Описати у формі пропонованої таблиці результати реакції аглютинації з сироватками різних груп:

 

Сироватка Кров І (αβ) ІІ (β) ІІІ (α) ІV (-)  
І (0)
ІІ (А) + +
ІІІ (В) + +
ІV(АВ) + + +

У висновках відповісти на таке запитання:

Про що свідчить наявність/відсутність аглютинації досліджуваної крові з сироватками різних груп?

 

Робота 10 Визначення групи крові за системою СДЕ за допомогою методу Зотикова – Донського

Мета роботи визначити групову належність крові за системою СДЕ.

Для роботи потрібні: біла фарфорова тарілка, 4 марковані піпетки, предметне скло, кров досліджуваного, стандартні резус-позитивні - Rh(+), стандартні резус-негативні - Rh(-) еритроцити, стандартна антирезусна сироватка, олівець-склограф.

Хід роботи

  • Поділити тарілку склографом на дві половини.
  • На одну половину тарілки нанести одну краплю стандартної антирезусної сироватки, зробити її плоскою (діаметром не менше ніж 2 см).
  • Кров обстежуваного помістити на предметне скло, а куточком другого предметного скла перенести частину крові в краплю сироватки і розмішати. Співвідношення крові і сироватки повинно бути 1:10.
  • Тарілку похитати.
  • Можливі два варіанти реакції.

1 Якщо аглютинація відбудеться, то це означатиме, що в крові є антигени системи СДЕ, тобто кров резус-позитивна. Щоб підтвердити це, треба проконтролювати сироватку.

На другу половину тарілки нанести 2 краплі сироватки і за допомогою предметних стекол розмішати в них стандартні еритроцити Rh(+) і Rh(-).Якщо аглютинації не буде в краплі з Rh(-) еритроцитами, а буде з Rh(+) еритроцитами, то це означатиме, що сироватка реагує добре. Отже, результати дослідження свідчать, що кров має антигени системи СДЕ.

2 Якщо аглютинації у краплі немає, то після проведеного контролю можна стверджувати, що кров не має антигенів системи СДЕ. Тобто вона резус – негативна.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 579 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)