Проведення розподільної хроматографії амінокислот на папері
Готовий фільтр або коло фільтрувального паперу діаметром 12 см розкреслити олівцем на 4 сектори: у трьох секторах на відстані 0,5 см від центру олівцем намітити місця старту, а у четвертому секторі вирізати вузький язичок, що доходить майже до центру (рис. 1). Із краю фільтра в трьох секторах зробити позначки: “Гл” – гліцин, “Сум” – суміш амінокислот, “Лей” – лейцин.
Гл Сум
Лей Фронт роз-
чинника
Гл
.
Лей
Місце старту
Рис. 1. Рис. 2. Хроматограма
суміші амінокислот
Потім на місця старту нанести краплі відповідних розчинів: гліцину, лейцину та суміші цих амінокислот. Краплі не повинні бути більшими, ніж 3– 4 мм у діаметрі. Нанести по 3– 4 краплі поступово, підсушуючи попередню пляму перед нанесенням наступної краплі.
У чашку Петрі налити розчинник, покласти фільтр таким чином, щоб відігнутий язичок був занурений у розчинник. Зверху папір накрити другою чашкою та поставити в термостат з температурою 45–50 ̊ С. Коли розчинник дійде майже до краю фільтра, вийняти папір, підсушити його в сушильній шафі та обробити проявником – розчином нінгідрину. Хроматограму підсушити в термостаті – на ній проявляться кольорові плями амінокислот (рис. 2).
За допомогою хроматограми визначити коефіцієнти розподілу амінокислот гліцину (Rf гліцину)та лейцину (Rf лейцину). Для цього потрібно лінійкою відміряти відстань від місця старту до середини плями кожної з амінокислот (r1 та r2) та відстань від місця старту до лінії фронту розчинника (rp) (рис. 2).
Розрахувати коефіцієнти розподілу (R f) амінокислот за формулами:
де r 1– відстань від точки старту до середини плями гліцину, см;
r 2– відстань від точки старту до середини плями лейцину, см;
r p – відстань від точки старту до лінії фронту розчинника, см.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 504 | Нарушение авторских прав
|