АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ № 6 ГІГІЄНА ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

Прочитайте:
  1. V. ПЕРЕЧЕНЬ ДИСЦИПЛИН, ВХОДЯЩИХ В МОДУЛЬ «АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ (ОВП)»
  2. VIII. ПРОТОКОЛ СОГЛАСОВАНИЯ МЕЖДУ ДИСЦИПЛИНАМИ, ВХОДЯЩИМИ В МОДУЛЬ «АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ (ОВП)»
  3. Алгоритм фармацевтичної опіки при підвищеній температурі тіла у дітей віком до 15 років
  4. АНАТОМІЯ, ФІЗІОЛОГІЯ І ГІГІЄНА ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
  5. Анатомо-фізіологічні особливості кровотворної системи. Анемія у дітей раннього віку.
  6. БАЗА ТЕСТІВ ДО ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ
  7. В теперішній час прийнята наступна робоча класифікація пневмоній у дітей.
  8. ГІГІЄНА ВАГІТНИХ
  9. Гігієна дітей та підлітків2006-2007
  10. Гострі розлади травлення у дітей раннього віку. Етіологія. Клінічні прояви. Лікування. Профілактика. Догляд.

13. Хлопчик, 10 років. Стан здоров'я: скарг не має, самопочуття добре, фізичний розвиток нормальний; ЖЄЛ і екскурсія грудної клітки дещо знижені; на протязі учбового року хворів гострими распіраторними захворюваннями 4 рази. До якої медичної групи по фізичному вихованню слід віднести хлопчика?

A.* Оcновна

B. Підготовча

C. Спеціальна

D. Лікувальна фізкультура

E. Відстронити від занять

 

14. При антропометричному дослідженні хлопчика 8 років встановлено: візуально - голова нахилена вперед, плечі опущені; інструментально - показники глибини шийного вигину складають 6 см, поперекового - 3 см. Визначить вид постанови дитини.

A.* Cутуловата

B. Кифотична

C. Випрямлена

D. Правильна

E. Лордотична

 

15. У хлопчика 12 років при огляді визначається одиничне коротке волосся на лобку, в паховій ділянці, "ломається" голос, кадик не конторується, але ясно виражений при пальпації, з'являється густий пушок над верхньою губою. Якій формулі статевої зрілості відповідають перераховані вторинні ознаки?

A.* P1A1V1L1F1

B. P2A2V1L1F1

C. P3A3V2L2F2

D. P1A1V0L0F1

E. P2A2 Ma2Me

 

 

425. При медичному огляді хлопчика 12 років визначається одиничне коротке волосся на лобку та під пахвами, починається злом голосу, кадик не контурується, але віявляється під час пальпації, з'являється густий пушок на верхній губі. Який формулі статевого дозрівання відповідають вторинні ознаки?

A.* P1A1V1L1F1

B. P2A2V1L1F1

C. P1A3V2L2F2

D. P1A1V0L0F1

E. P3A2V1L1F1

 

 

16. Для вивчення впливу діяльності на організм дітей застосовуються різні методи оцінки їх функціонального стану. Який найбільш приємливий метод дає можливість одержати дані про рівень розумової працездатності (за швидкістю виконання роботи та її точністю) дитячого колективу.

A.* Коректурний метод

B. Хронорефлексометрія

C. Визначення тривалості ясного бачення

D. Динамометрія

E. Тремометрія

 

388. Мальчик 13 лет имеет отклонения в физическом развитии: масса тела ниже средней возрастной нормы. В анамнезе тубинфицирование. При осмотре окулистом поставлен диагноз миопия слабой степени. К какой группе здоровья следует отнести ребенка.

A.* Ко второй

B. К третьей

C. К первой

D. К пятой

E. К четвертой

 

424. У хлопчика 8 років під час профілактичного медичного огляду визначені зміни кривизни хребта у фронтальній площині: праве плече опущене і стає як би плоским, кути лопаток знаходяться на різних рівнях за рахунок опущення правої лопатки, трикутники талії виражені по обидва боки, подовжні м'язи спини ліворуч утворять м'язовий валик. Який вид постави виявлений у дитини?

A.* Скаліоз

B. Кіфоз

C. Лордоз

D. Сутулувата

E. Виправлена

 

56. Для уменьшения силы закаливающих процедур врач рекомендовал щадящее закаливание ослабленным детям. Для этих детей рекомендовано: контрастное обливание стоп, обтирание тела губкой, использование солевого раствора, щадящий режим обливания, обсыхание стоп. Какая процедура назначена ошибочно?

A.* Обсыхание стоп

B. Контрастное обливание стоп

C. Обтирание тела губкой

D. Использование солевого раствора

E. Щадящее обливание

 

57. Для повышения закаленности организма учащихся школы-интерната врач разработал программу. В основу указанной программы положены следующие принципы: постепенность, последовательность, индивидуализация, сочетанность общих и местных воздействий. Какой из основных принципов закаливания не учтен?

A.* Систематичность

B. Повышение резистентности

C. Наращивание силы воздействия

D. Наращивание интенсивности воздействия

E. Повышение устойчивости

 

58. По результатам врачебно-педагогического наблюдения за уроком физкультуры в 9-м классе построена физиологическая кривая, характеризующаяся постепенным увеличением частоты пульса во вводной части, приростом частоты пульса на 80\% во время основной части, кривая имеет 4-х зубчатый вид. Оцените организацию урока физкультуры.

A.* Длительные промежутки между упражнениями

B. Урок построен правильно

C. Физическая нагрузка недостаточная

D. Физическая нагрузка чрезмерная

E. Физическая нагрузка достаточная

 

93. Хлопчик 13 років. У нього відмічається бронхоектатична хвороба, кожний рік - пневмонія. До якої групи здоров’я його можна віднести?

A.* 4-та група здоров’я

B. 2-га група здоров’я

C. 3-тя група здоров’я

D. 5-та група здоров’я

E. 1-ша група здоров’я

 

94. В учбовій кімнаті на 5-му уроці виявили такі параметри мікроклімату: температура 250С, відносна вологість 79\%, швидкість руху повітря 0,1м/с. По яким фізіологичним показникам виявляється несприятливий вплив мікроклімату на функціональний стан нервової системи школярів?

A.* Показники працездатності і хронорефлексометрії

B. Пульс, частота дихання, життєва ємність легень

C. Температура тіла, хронорефлексометрія

D. Пульс, життєва емність легень, хронорефлексометрія

E. Показники працездатності

 

 

110. Наповнюваність груп у дитячій дошкільній установі становить: ясельних - по 15 дітей, дошкільних і підготовчій - по 20 дітей. Яка група за кількістю дітей є перевантаженою?

A.* Молодша ясельна..

B. Середня ясельна.

C. Старша ясельна.

D. Молодша дошкільна.

E. Середня дошкільна.

 

111. При оцінці фізичного розвитку хлопчика встановлено, що його маса тіла менша, ніж М - 2δR за регіональними стандартами (таблиці регресії) за відсутності хронічної патології. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?

A.* ІІ

B. ІІІ.

C. IV.

D. V.

E. І.

 

112. Проектом передбачено обладнання приміщень дитячої дошкільної установи панельно-променистим опаленням, припливною вентиляцією, штучним освітленням лампами розжарювання, централізованим водопостачанням і каналізуванням. Яку помилку допущено при проектуванні дитячої установи?

A.* Влаштування припливної вентиляції.

B. Влаштування панельно-променистого опалення.

C. Влаштування штучного освітлення лампами розжарювання.

D. Влаштування централізованого водопостачання.

E. Влаштування каналізації.

 

113. Проектант розраховує систему опалення дитячої дошкільної установи. В якому приміщенні він повинен забезпечити найвищу температуру повітря?

A.* Ігрова молодшої ясельної групи.

B. Групова дошкільної групи.

C. Спальня молодшої ясельної групи.

D. Спальня дошкільної групи.

E. Музично-гімнастичний зал.

 

114. За даними проекту груповий блок молодшої ясельної групи розташований на першому поверсі, обладнаний окремим входом з тамбуром. Ігровий майданчик групи знаходиться поблизу входу в груповий блок, площа майданчика становить 80 м2. Майданчик за периметром оточений смугою дерев. Який недолік має планування дитячої установи?

A.* Оточення майданчика смугою дерев.

B. Недостатня площа ігрового майданчика.

C. Розташування ігрового майданчика поблизу входу.

D. Наявність окремого входу з тамбуром у груповий блок.

E. Розташування групового блоку на першому поверсі.

 

115. Шість ігрових майданчиків дитячої дошкільної установи на 120 місць, розрахованої на 3 ясельні, 3 дошкільні і підготовчу групи, обладнуються тіньовими навісами площею 40 м2, оточуються смугою кущів, засіваються травою і з'єднуються кільцевою доріжкою. Який показник не відповідає гігієнічним вимогам?

A.* Кількість майданчиків.

B. Площа тіньових навісів.

C. Озеленення майданчиків.

D. Влаштування кільцевої доріжки.

E. Місткість установи.

 

116. Добовий раціон харчування хлопчика 10-ти років містить: вітамін В1 - 1,0 мг, вітамін В2 - 1,2 мг, вітамін В6 - 1,5 мг, вітамін В12 - 1,4 мг, вітамін С - 20 мг. Хлопчик скаржиться на загальну слабкість, швидку втомлюваність, дратівливість, кровоточивість з ясен, петехії на ногах. З найбільшою вірогідністю у хлопчика має місце гіповітаміноз:

A.* С.

B. В1

C. В2

D. В6

E. В12

 

117. Комп'ютерний клас на 25 робочих місць площею 150 м2 розташований на третьому поверсі загальноосвітньої школи. Вікна класів орієнтовані на північ. Коефіцієнт природної освітленості - 1,5%, штучна освітленість - 200 лк на екрані дисплеїв та 400 лк на клавіатурі. Який показник з перелічених не відповідає гігієнічним вимогам?

A.* Наповнюваність класу.

B. Площа на одного учня.

C. Орієнтація вікон.

D. Природна освітленість.

E. Штучна освітленість

 

118. Для профілактики порушень постави школярів пересаджують з першого ряду в третій і навпаки, не порушуючи відповідності шкільних меблів зросту дітей, не рідше:

A.* 2-х разів на рік.

B. 3-х разів на рік.

C. 4-х разів на рік

D. 6-ти разів на рік.

E. Не пересаджують взагалі.

 

120. За ранговою шкалою складності предметів найбільша сума балів припадає у ІІІ класі на понеділок, у IV - на вівторок, у V - на середу, у VІ - рівномірний розподіл навантаження по днях тижня, у VII - на п'ятницю. В якому класі розклад уроків побудовано правильно?

A.* V.

B. VI.

C. VII.

D. III.

E. IV.

 

169. Показники фізичного розвитку є важливими критеріями здоров'я населення. Які критерії використовують для оцінки морфо-функціонального розвитку дитини?

A.* Ріст (довжина тіла стоячи), маса тіла, розмір грудної клітини, співвідношення цих показників

B. Ріст (довжина тіла стоячи), маса та динаміка маси тіла

C. Ріст (довжина тіла стоячи), маса тіла, термін зміни молочних зубів на постійні

D. Ріст (довжина тіла стоячи), динаміка маси тіла, розмір грудної клітини

E. Ріст (довжина тіла стоячи), дикамика маси тіла, оссифікація кисті за даними рентгенограми, ступінь розвитку полових ознак, термін першої менструації в дівчинок

 

 

195. Який з методів збору інформації переважніший при вивченні житлових умов студентів медичного ВУЗу за період навчання?

A.* Анкетування.

B. Інтерв'ювання.

C. Викопіювання матеріалів.

D. Спосіб спрямованого добору.

E. Статистичний.

 

206. Дитина 6 років. За рік спостереження хворіла ГРВІ 2 рази по 8 днів. Фізичний розвиток задовільний. Визначте групу здоров'я:

A.* I

B. II

C. III.

D. V

E. IV

 

207. Дитина 9 років з діагнозом "хронічний тонзиліт" знаходиться на диспансерному обліку. За 1 рік спостереження було одне загострення захворювання. Фізичний розвиток задовільний. Загальний стан не порушений. Визначте групу здоров'я:

A.* III (a).

B. II-а.

C. I-ая.

D. III (б).

E. III (в).

 

220. При вивченні розкладу занять учнів 3-го класу встановлена: кількість уроків протягом тижні - 30; у вівторок перший урок українська мова, 2-й - музика, 3 і 4-й - фізичне виховання, усього 5 уроків. Яке порушення має місце в розкладі уроків?

A.* Кількість уроків фізкультури

B. Кількість уроків протягом тижні

C. Кількість уроків протягом дня

D. Місце уроку музики в розкладі

E. Місце уроку української мови в розкладі

 

221. У 13-річного хлопчика отримана такі дані: довжина тіла - 147 см (+2δ), маса тіла - 38 кг (+1,5 δR), окіл грудної клітини - 72 см (+0,2 δR). Оціните фізичний розвиток дитини

A.* Дисгармонійний

B. Гармонійний

C. Надмірний

D. Різко дисгармонійний

E. Середній

 

229. На стихійному ринку реалізуються парти кустарного виробництва. Парти виготовлені з легких порід дерева, кришка має регульований нахил (від 1 до 45о), висота столу 0,8 м, висота сидіння 0,5 м, дистанція сидіння позитивна. Яка патологія може сформуватися в дітей, що використовують парту для домашніх занять?

A.* Правобічний сколіоз

B. Лівобічний сколіоз

C. Пласкостопість

D. Анемія

E. Гіперметропія

 

240. Група дітей у віці від 10 до 12 років у супроводі інструктора, медичної сестри і трьох батьків здійснює піший похід по місцях бойової слави. Через який час варто робити привали для відпочинку?

A.* Кожні дві години

B. Кожну годину

C. Кожні три години

D. Кожні чотири години

E. Раз на добу

 

294. Кегель-один із показників якості шрифту. Для поліграфічного оформлення шкільного підручника кегель у типографських пунктах повинен дорівнювати.

A.* 0,376 мм

B. 0,181 мм

C. 0,8 мм

D. 0,302 мм

E. 0,815 мм

 

295. Під час характеристики типографського набору шкільного підручника визначається його щільність за допомогою

A.* Таблиця Кона

B. Санітарних правил з оформлення шкільних підручників

C. Мікролупи

D. Лупи 2-х та 5-ти кратних

E. Лінійки Гальтона

 

296. Вміст деревини в папері учбового посібника повинен складати

A.* Не більше 68 \%

B. 80 \%

C. 38 \%

D. 15 \%

E. 47 \%

 

297. Папір для шкільного підручника не повинен знижувати рівень здорової функції за

A.* Глянцем

B. Просвічуванням листка

C. Бути прозорим

D. Чітко просвічувати шрифт

E. Кольором

 

298. Під час санітарно-гігієнічної оцінки книжки для дошкільнят виявлено, що папір-жовтий, щільність набору - 7 знаків / см 2. Зміст висновку.

A.* Відправлена на доопрацювання

B. Направлена на додаткову експертизу

C. Даповнити даними лабораторних досліджень

D. Дозволена до випуску

E. Доповнена даними з експертизи паперу

 

299. Матеріали, з яких виготовляють іграшки для дітей, повинні відповідати гігієнічним вимогам

A.* Не повинні включати шкідливих домішок отруйних речовин для людини

B. Повинні пройти санітарну експертизу

C. Мати технічну специфікацію

D. Мати відповідно Сан Піну фізикохімічні властивості

E. Пройти бактеріологічний аналіз

 

300. Сила звуку, джерелом якого є іграшка, не повинна перевищувати

A.* 65 дБ на відстані 50 см

B. 40дБ на відстані 45 см

C. 48 дБ на відстані 100 см

D. 90 дБ на відстані 90 см

E. 95 дБ на відстані 100 см

 

301. Окуляр фільмоскопу для дітей повинен мати

A.* Не менше ніж 6-ти кратне збільшення

B. Не менше ніж 4-ри кратне збільшення

C. Не менше ніж 2-во кратне збільшення

D. Не менше ніж 5-ти кратне збільшення

E. Не менше ніж 3-ри кратне збільшення

 

302. Великогабаритні надувні іграшки для ігор на воді повинні мати не менше

A.* 2-во ізольованих повітряних камер і витримувати тиск не менше 300 н

B. 3-ри ізольованих повітряних камер і витримувати тиск не менше 150н

C. Однієї ізольованої повітряної камери

D. 4-х ізольованих повітряних камер

E. 2-х ізольованих повітряних камер

 

303. У віці 3-4 роки дезадаптація до холодового подразника розвивається після припинення процесу загартування через

A.* 7-8 днів

B. 2-3 дні

C. 8-10 днів

D. 5-6 днів

E. 10-12 днів

 

304. У дошкільнят 5-6 років дезадаптація до холодового подразника розвивається після припинення процесу загартування через

A.* 10-13 днів

B. 7-8 днів

C. 8-10 днів

D. 2-3 днів

E. 5-6 днів

 

305. Для досягнення ефективності провітрювання в груповій ДНЗ температура повітря повинна знизитись на

A.* 2-30 С

B. 5-60 С

C. 4-80 С

D. 6-90 С

E. 10-110 С

 

306. Чи існують абсолютні протипоказання до загартування дітей

A.* Нема

B. Тубінфікування

C. Ревматизм у стадії ремісії

D. Хронічний тонзиліт

E. Інфекційний гепатит

 

307. До загальних заходів загартування відносяться

A.* Створення оптимального теплового режиму в групових, раціональний одяг, прогулянки, фізичне виховання

B. Фізичне виховання, прогулянки, обливання водою

C. Полоскання горла, фізичне виховання, одяг

D. Раціональний режим харчування, фізичне виховання

E. Створення оптимального теплового режиму в групових, фізичне виховання

 

297. Папір для шкільного підручника не повинен знижувати рівень здорової функції за

A.* Глянцем

B. Просвічуванням листка

C. Бути прозорим

D. Чітко просвічувати шрифт

E. Кольором

 

309. Оптимальний температурний режим в груповій для старшої групи дошкільнят регламентується температурою повітря

A.* 18 0 С - 19 0 С

B. 19 0 С - 20 0 С

C. 17 0 С - 18 0 С

D. 20 0 С - 21 0 С

E. 21 0 С - 22 0 С

 

310. До спеціальних заходів загартування відносяться

A.* Повітряні ванни, полоскання горла, водні процедури, обтирання

B. Фізичне виховання, повітряні ванни

C. Створення оптимального теплового режиму в приміщеннях, де перебувають діти, обливання водою, повітряні ванни

D. Полоскання горла, прогулянки, фізичне виховання

E. Прогулянки, раціональний одяг, фізичне виховання

 

311. Проведення повітряних ванн для середніх, старших дошкільних груп супроводжується зниженням температури повітря на 1о С через кожні

A.* 2-3 ванни

B. 3-4 ванни

C. 1-2 ванни

D. 3-6 ванн

E. 5-6 ванн

 

312. Під час обливання дітей старшої групи ДНЗ водою, температура її поступово знижується на 1о С через кожні

A.* 1-2 дні

B. 2-4 дні

C. 2-3 дні

D. 3-4 дні

E. 4-5 днів

 

313. Підліток П., 16 років, закінчив 9 класів. Навчається професії маляра в будівельному професійно-технічному училищі, направлений для вирішення питання щодо його професійної придатності. Лікар підліткового квабінету не може дати правильну відповідь без знання

A.* Санітарної характеристики професії і вимог до данної професії

B. Санітарної характеристики професії

C. Фізичного розвитку підлітка

D. Функціональних показників організму

E. Ендокринних зрушень в організмі

 

314. У складанні санітарної характеристики професії на виробництві беруть участь

A.* Лікар підліткового кабінету інженер з техніки безпеки, лікар СЕС, представники виробництва

B. Лікар підліткового кабінету

C. Представники санепідемстанції району, інженер з техніки безпеки

D. Адмінистрація підприємства

E. Лікар підліткового кабінету, представники виробництва

 

315. Професія, що вимагає високого фізичного навантаження, протипоказана підліткам, які мають

A.* Низький рівень фізичного розвитку, органічне ураження серця, функціональні зрушення серцево-судинної системи

B. Виражений гіпергідроз, акроціаноз

C. Значну емоційну лабільність

D. Функціональні зрушення серцево-судинної системи

E. Хронічний тонзиліт з частими загостреннями

 

316. Остаточний висновок щодо професійної придатності підлітка дається

A.* Лікарем підліткового кабінету за матеріалами консультації всіх вузьких фахівців

B. Всіма фахівцями, що приймали участь у проведенні лікарської професійної консультації

C. Лікарем з гігієни дітей та підлітків СЕС

D. Лікарем педіатром школи

E. Представниками підприємства

 

317. Під час проведення професійного відбору підлітків необхідно оцінювати стан аналізаторів

A.* Зорового, слухового, тактильного, м'язового

B. Функції пам'яті, уваги, мислення

C. Властивості основних нервових процесів

D. Слухового, м'язового, зорового

E. Функції мислення, структура особистості

 

318. Лікар-профконсультант для ознайомлення з умовами праці повинен знати

A.* Санітарну характеристику професії

B. Загальну санітарну оцінку праці в даній професії

C. Несприятливі фактори виробничого середовища

D. Професійні фактори

E. Характеристику трудового процесу

 

 

320. Визначення професійної придатності підлітків з наявніми хронічними захворюваннями проводиться за умов

A.* Перелік медичних протипоказань до прийому на роботу та навчання підлітків, які мають відхилення у стані здоров'я

B. Даних з особливостей вищої нервової діяльності підлітків

C. Результатів досліджень основних властивостей ЦНС

D. Результатів проведення профвідбору за психо-фізіологічними показниками

E. Санітарної характеристики професії

 

321. До роботи на відкритому повітрі в зимовий період року підлітки можуть бути допущені за температури повітря і швидкості руху повітря

A.* До - 15 о С, 1 м/с

B. До - 10 о С, 8 м/с

C. До - 5 о С, 10 м/с

D. До - 1 о С, 10 м/с

E. До - 5 о С, 8 м/с

 

331. Для збирання врожаю картоплі у сільськогосподарському підприємстві "Мрія", яке знаходиться в зоні гарантованого добровільного відселення планується залучити школярів 10-11 класів. Яке рішення повинна прийняти дирекція школи з даного питання?

A.* Заборонити роботу школярів

B. Заборонити роботу школярів тривалістю більше 2 годин

C. Заборонити роботу школярів тривалістю більше 6 годин

D. Заборонити залучення до роботи дівчат

E. Заборонити залучення до роботи школярів 10 класу.

 

343. Загальне штучне освітлення шкільного класу планується забезпечити світильниками з освітлювальною арматурою рівномірно розсіювального типу і лампами розжарювання. Вкажіть найменше значення освітленості в люксах (ЛК), яке відповідає гігієнічним вимогам штучного освітлення для даного типу приміщень.

A.* 150 ЛК

B. 200 ЛК

C. 250 ЛК

D. 300 ЛК

E. 350 ЛК

 

349. Для оцiнки гармонiйностi фiзичного розвитку за морфологiчними показниками (довжина тiла, маса тiла, окiл грундної клiтки) учнiв гiмназiї користуються сучасними методами

A.* коефiцiєнту регресiї (Ry/x)

B. стандартно-сигмальних вiдхилень ($\pm\sigma$)

C. формул

D. iндексiв

E. коефiцiєнтiв кореляцiї (r)

 

350. При вивченнi розкладу урокiв учнiв 5-го класу гiмназiї встановлено: кiлькiсть урокiв протягом тижня - 30; у вiвторок перший урок географiя, 2-й - математика, 3-й - фiзичне виховання, всього 5 урокiв. Яке порушення має мiсце у розкладi урокiв?

A.* Кiлькiсть урокiв протягом тижня.

B. Кiлькiсть урокiв протягом дня.

C. Мiсце уроку географiї у розкладi.

D. Мiсце уроку математики у розкладi.

E. Мiсце уроку фiзичного виховання у розкладi.

 

352. При оцiнцi уроку фiзкультури у 9-му класi встановлено, що пульс у 2-х хлопцiв пiсля вступної частини уроку перевищує вихiдний рiвень на 10\%, пiсля основної - на 40\% i заключної - на 10\%. Пульс стабiлiзувався через 2хв. пiсля занять. Хронометраж уроку: вступна частина - 10 хв.; основна - 30 хв.; заключна - 5 хв. За розкладом урокiв фiзкультура передбачається 2 рази на тиждень на 4-му уроцi. Яке порушення має мiсце у даному випадку?

A.* Недостатнє фiзичне навантаження на уроцi.

B. Надмiрне фiзичне навантаження на уроцi.

C. Мiсце уроку фiзкультури у розкладi.

D. Кiлькiсть урокiв фiзкультури протягом тижня.

E. Порушена структура уроку фiзкультури.

 

354. У учня К. до уроку математики латентний перiод простої зоровомоторної реакцiї - 0,2с, складної реакцiї - 0,3с, двi помилки. Пiсля уроку латентний перiод простої реакцiї - 0,1с, складної реакцiї - 0,4с, три помилки. З якою метою проведено дослiдження?

A.* Вивчення функцiонального стану ЦНС.

B. Визначення електричної збудливостi ока.

C. Визначення стiйкостi ясного бачення.

D. Вивчення функцiонального стану серцево-судинної системи.

E. Вивчення функцiонального стану системи органiв дихання.

 

373. У дошкiльному виховному закладi рiвень фiзичного розвитку дiтей визначають за показником: довжина тiла, маса тіла, кiлькiсть постiйних зубiв, довжина стрибка з мiсця, ЖЄЛ.

A.* довжина тiла

B. маса тiла

C. зубний вiк

D. моторний розвиток

E. функцiональнi показники

 

374. У дiвчинки 10 рокiв рiвень фiзичного розвитку високий (М +3δ) довжина тiла збiльшилась за рiк на 10 см (в два рази бiльше, як для її вiку), кiлькiсть постiйних зубiв вiдповiдає вiковим величинам (20), розвиток вторинних статевих ознак випереджає вiковi строки на три роки (Ма, Р, Ах, Menarche). Випередження бiологiчного вiку може бути в результатi:

A.* ендокринних зрушень

B. акселерацiї

C. складу рацiону харчування

D. занять спортом

E. недолiкiв у гiгiєнiчному вихованнi

 

375. Пiдлiток 15 рокiв за рiвнем фiзичного розвитку випереджає своїх однолiткiв (М +2,5δ), прирiст довжини тiла за рiк нижче нижньої величини для вiкової групи на 1 см, постiйних зубiв менше на два, як необхiдно мати за вiком, розвиток вторинних статевих ознак вiдстає вiд вiкових строкiв на два роки (Р, Ахо, Vo, Fo, Lo). Такi показники характеризують бiологiчний вiк:

A.* вiдстає вiд календарного

B. вiдповiдає календарному

C. випереджає календарний

D. низький

E. нижче середнього

 

382. Дiвчинка 12-ти рокiв має зрiст 143 см, масу тiла - 29,0 кг (-1,35 (δR), обвiд грудної клiтки - 63,0 см (-1,20 (δR). Бiологiчний розвиток вiдповiдає вiковi. Функцiональнi показники в межах М\±δ для даного вiку. Який фiзичний розвиток має дiвчинка?

A.* Дисгармонiйний.

B. Гармонiйний.

C. Середнiй.

D. Пропорцiйний.

E. Нижче середнього.

 

393. Дитина К. за виконання 3-х завдань теста Керна-Iрасека отримала 4 бали. З якою метою проведено цей тест?

A.* Оцiнки функцiональної готовностi дитини до навчання в школi.

B. Оцiнки механiчної пам'ятi.

C. Оцiнки образної пам'ятi.

D. Оцiнки точностi координацiї рухiв.

E. Оцiнки якостi та чистоти вимови звукiв.

 

397. Белье для детей дошкольного возраста характеризуется высокими воздухо- и паропроницаемостью, гигроскопичностью и влагостойкостью. Ткань разрежена, пористая и эластичная. Соответствует ли ткань гигиеническим требованиям.

A.* Не соответствует по пористости ткани

B. Соответствует

C. Не соответствует по воздухопроницаемости

D. Не соответствует по гигроскопичности

E. Не соответствует по влагоемкости

 

398. У учащегося 4 класса выявлено резко дисгармоничное физическое развитие. Мальчик страдает хроническим бронхитом. В течение года острыми заболеваниями он не болел. К какой группе здоровья относится мальчик.

A.* III-я

B. I-я

C. II-я

D. IV-я

E. V-я

 

412. В умовах проживання в крупному промисловому мiстi вiдмiчається пiдвищений рiвень захворюваностi дiтей. Назвiть найбiльш значущу групу факторiв, яка формує рiвень здоров'я дитини.

A.* Спосiб життя

B. Стан навколишнього середовища

C. Природно-клiматичнi умови

D. Генетична схильнiсть

E. Рiвень медичного обслуговування

 

413. В школi пiсля проведення поглибленого медичного огляду в п'ятому класi дiти розподiленi по групам здоров'я. Вказати, до якої групи здоров'я слiд вiднести дiтей, якi мають функцiональнi, морфологiчнi вiдхилення, функцiональнi вiдхилення пiсля перенесених захворювань, та тих, що часто хворiють.

A.* 2

B. 1

C. 3

D. 4

E. 5

 

425. При мед. обстеженнi школярiв проводили визначення ступеню загартування органiзму шляхом спостереження судинної реакцiї на охолодження. У загартованої дитини температура вiдновлюється не бiльш нiж:

A.* За 3,5 хв.

B. За 5 хв.

C. За 6 хв.

D. За 10 хв.

E. За 15 хв.

 

426. Дайте оцiнку фiзичного розвитку дiвчинки 10 рокiв за шкалою регресiї, якщо показники ваги тiла та кола грудної клiткки знаходяться у межах 1 δR.

A.* Гармонiйний.

B. Дисгармонiйний.

C. Середнiй

D. Низький.

E. Високий.

 

427. Дайте оцiнку фiзичного розвитку дiвчинки 9 рокiв за методом сигмальних вiдхилiв, якщо показник довжини тiла дорiвнює + 1,2 сигми.

A.* Вище середнього.

B. Середнiй.

C. Гармонiйний.

D. Дисгармонiйний.

E. Пропорцiйний.

 

428. Оцiнiть статуру хлопчика 11 рокiв, якщо згiдно з графiчним зображенням профiлю фiзичного розвитку довжина тiла дорiвнює - (+2 сигми), вага тiла - (-0,2 сигми), коло грудної клiтки - (+0,9 сигми).

A.*Не пропорцiйна.

B. Пропорцiйна.

C. Гармонiчна.

D. Середня.

E. Низька.

 

431. При осуществлении медицинского контроля за ДДУ педиатром установлено: группа проветривается до прихода детей, перед занятиями и во время прогулок (сквозное проветривание). Спальня проветривается (угловое проветривание) перед сном и после сна, во время сна осуществляется аэрация. Правильно ли организован воздушный режим.

A.* Правильно

B. Неправильно организовано проветривание групповой

C. Неправильно организовано проветривание перед сном

D. Неправильно организовано проветривание в спальне после сна

E. Неправильно организована аэрация

 

438. У 13-летнего мальчика получены следующие данные: длина тела - 147 см (+2δ), масса тела - 38 кг (+1,5δR), окружность грудной клетки - 72 см (+0,2 δR). Оцените физическое развитие ребенка

A.* Дисгармоничное

B. Гармоничное

C. Выше среднего

D. Резко дисгармоничное

E. Чрезмерное

 

441. При обследовании детского дошкольного учреждения проведено исследование микроклиматических условий в групповых комнатах. Какое состояние микроклиматических условий в групповых будет наиболее благоприятным для детей? (Т - температура, R - влажность, V - скорость движения воздуха)

A.* Т - 20С; R - 50\%; V -0,2 м/с

B. Т - 24С; R - 30\%; V - 0,01 м/с

C. T -23С; R - 35\%; V - 0,1 м/с

D. T - 16С; R - 40\%; V - 0,2 м/с

E. T - 25С; R - 65\%; V - 0,3 м/с

 

442. При обследовании класса общеобразовательной школы проведено исследование микроклиматических параметров. Какое сочетание микроклиматических условий в классах будет наиболее благоприятно для детей? (Т - температура, R - влажность, V - скорость движения воздуха)

A.* Т - 20С; R - 40\%; V - 0,2 м/с

B. Т - 23С; R - 45\%; V - 0,5 м/с

C. Т - 22С; R - 70\%; V - 0,4 м/с

D. Т - 24С; R - 60\%; V - 0,5 м/с

E. Т - 20С; R - 70\%; V - 0,4 м/с

 

453. У житловому мiкрорайонi є дитячi комбiнати з радiусом обслуговування не бiльше 500 м, радiус обслуговування шкiл - до 1 км. Санiтарнi розриви мiж дитячими закладами i житловими будинками - не менше 10 м, вiд комунальних об'єктiв - 50 м, вiд гаражiв - 10-15 м, вiд залiзних дорiг - 1000 м. Який параметр не вiдповiдає гiгiєнiчним нормам?

A.* Вiддаль вiд дитячих закладiв до гаражiв

B. Вiддаль вiд дитячих закладiв до залiзної дороги

C. Вiддаль вiд житла до дитячих закладiв

D. Вiддаль вiд дитячих закладiв до комунальних об'єктiв

E. Радiус обслуговування дитячих комбiнатiв

 

463. Ступiнь фiзичного розвитку дiтей за функцiональними показниками (ЖЄЛ, м'язова сила, моторна дiєздатнiсть) визначають за допомогою методу

A.* стандартно-сигмальних вiдхилень М±δ

B. коефiцiєнту регресiї (Ryx)

C. формул

D. iндексiв

E. коефiцiєнтiв кореляцiї (r)

 

467. В учня 8 класу пiсля травми вiдзначається рiзка атрофiя всiх м'язiв лiвої руки, тонус яких рiзко знижений, активнi рухи збереженi тiльки в лiвому суглобi, ступня учня деформована. Опорна функцiя лiвої ноги вiдсутня, опорна функцiя правої ноги збережена. Хлопчик носить ортопедичне взуття. До якої групи фiзичного виховання можна вiднести хлопчика?

A.* Спецiальна

B. Основна

C. Додаткова

D. Iнша

E. Пiдготовча

 

472. Хлопчик 12 рокiв скаржиться на головний бiль, запаморочення протягом останнього року. Хворiв ГРВI 5-6 разiв протягом року. Об'єктивно: маса тiла 46 кг, довжина тiла - 156 см

(у межах М±δ). Правильного складу тiла, задовiльного харчування, шкiра чиста. Хронiчної патологiї не виявлено. До якої групи здоров'я вiдноситься хлопчик?

A.* Друга

B. Перша

C. Третя

D. Четверта

E. П'ята

 

495. Комплексна оцiнка здоров'я дiтей та пiдлiткiв пiд час масових медичних оглядiв включає такi критерiї

A.* хронiчну захворюванiсть

B. резистентнiсть органiзму

C. рiвень фiзичного розвитку i ступiнь його гармонiйностi

D. функцiональний стан основних систем органiзму

E. рiвень досягнутого психiчного i розумового розвитку

 

496. Правильну позу школяра за партою пiд час письма забезпечує

A.* вiд'ємна дистанцiя сидiння

B. позитивна дистанцiя сидiння

C. диференцiя

D. висота стола

E. висота сидiння

 

497. Устаткування примiщень навчально-виховних закладiв для дiтей проводиться за принципом вiдповiдностi меблiв

A.* довжинi тiла

B. виду дiяльностi

C. вiку

D. стану здоров'я

E. гостроти зору

 

498. Пiд час поглибленого медичного огляду дiтей шестирiчного вiку визначають "iндекс доров'я" за чисельнiстю дiтей, якi формували групу

A.* не звертались за медичною допомогою протягом року

B. часто хворiючих

C. тривало хворiючих

D. не мають хронiчних захворювань

E. не мають функцiональних вiдхилень у здоров'ї

 

499. Пiд час оцiнки гармонiчностi фiзичного розвитку учнiв за морфологiчними показниками враховують обов'язково допомiжнi данi щодо

A.* м'язової системи

B. пiдшкiрно-жирового прошарку

C. кiстяка

D. еластичностi шкiри

E. форми грудної клiтки

 

502. У дiвчинки 6 рокiв, гармонiйно фiзично розвинутої, провели оцiнку ступеню готовностi до навчання у школi по загальноприйнятим тестам та показникам стану здоров'я. Який з них основний?

A.* Тест Керна-Iрасека

B. Тест Мартина

C. Оцiнка рухової активностi

D. Оцiнка фiзичної працездатностi

E. Оцiнка вербально-логiчного мислення

 

515. Лiкарю наркологiчного диспансеру доручено провести аналiз поширеностi наркоманiї серед населення. Якi вiковi групи вiдносяться до перiоду найбiльшого ризику залучення до наркотикiв?

A.* 15-19 рокiв

B. до 14 рокiв

C. 20-29 рокiв

D. 30-39 рокiв

E. 40 i бiльше

 

621. Дошкільний навчальний заклад розміщений в середині мікрорайону. Земельна ділянка межує з індивідуальними гаражами для 10автомобілів. У атмосферному повітрі визначені концентрації СО бенз(а)пірену, які перевищують ГДК в 1,5 рази. У вихованців ДНЗ спостерігається зниження апетиту, емоційна неврівноваженість, швидка втомлюваність. Під час поглибленого медичного огляду виявлена анемія у 10\% дітей. Які оздоровчі заходи необхідно передбачити?

A.* Перенести гаражі для автомобілів на відстань 10 м.

B. Проводити провітрювання приміщень.

C. Проводити загартовуючі заходи.

D. Проводити прогулянки дітей у парковій зоні.

E. Організувати штучну "С" вітамізацію третіх страв

 

623. Учні 10-х класів загальноосвітньої школи під час занять з основ інформатики та обчислювальної техніки працюють на протязі 40 хв. за одним персональним комп'ютером. В кінці заняття скаржаться на біль в очах, зниження функцій зору. За період навчання у школі у 17\% учнів діагностовано міопію слабкого та середнього ступеню, астигматизм. Визначте групу здоров'я для учнів, передбачте заходи з профілактики порушень органів зору.

A.* Група здоров'я ІІ. Безперервна робота за комп'ютером повинна бути не більше 25 хв. Кожний учень повинен бути забезпечений окремим робочим місцем.

B. Група здоров'я ІІ. Обмежити тривалість роботи за комп'ютером до 20 хв.

C. Група здоров'я ІІІ. Кожен учень повинен мати окреме робоче місце.

D. Група здоров'я ІІІ. Заборонити роботу на персональних компютерах.

E. Група здоров'я ІІІ обмежити тривалість роботи за комп'ютером до 10 хв.

 

624. Учні середнього шкільного віку (13 років) під час підсумкових занять з фізичного виховання показали такі результати: на стрибках у висоту і довжину на 3 бали, біг на 60 м на 2 бали. Заняття з фізичного виховання у 80\% випадків проводилися у спортзалі школи. Моторна щільність занять не перевищувала 50\% (у дівчаток 52\%). Які заходи необхідно передбачити для покращення рівня фізичної підготовленості школярів?

A.* Проводити заняття для формування навичок на спортивному майданчику. Моторна щільність уроку з фізичного виховання повинна бути не нижче 80\%.

B. 505 занять з фізвиховання проводити на земельній ділянці. Моторна щільність уроку повинна бути не менше 60\%.

C. Заняття з фізичного виховання для хлопчиків і дівчаток. Моторна щільність уроку не менше 70\%.

D. Більше уваги приділяти вправам на формування силових якостей у школярів.

E. Під час занять з фізичного виховання враховувати індивідуальні можливості кожного учня.

 

625. У підлітка 14-ти років систолічний тиск не перевищує 90 мм рт.ст. Учень скаржиться на підвищену пітливість, в тому числі головний біль, тахікардію або брадикардію. Який стан здоров'я у підлітка? Рекомендації щодо організації навчання з перевагою фізичного компонента (фізвиховання, трудове навчання)

A.* Вегето-судинна дистонія по гіпотонічному типу, група ІІІ, заняття з фізичного виховання проводити за спеціальною програмою, на уроках праці фізичне навантаження повинно відповідати функціональним можливостям організму

B. Перехідна фаза підліткового віку. Заняття з основною групою за рівнем здоров'я

C. Вегето-судинна дистонія, ІІ група здоров'я, заняття з фізвиховання проводити за програмою підготовчої групи.

D. Початкова фаза статевого розвитку. Обмеження фізичного навантаження.

E. Вегето-судинна дистонія по гіпертонічному типу. Медичне обстеження за спеціальною програмою, взяття на диспенсерний облік.

 

626. Матеріали вторинної переробки дозволяється використовувати для виробництва іграшок за такими умовами

A.* В кількості не більше 30\% домішок до основного матеріалу, тільки для дітей віком більше 3-х років, при наявності дозволу МОЗ України

B. В кількості не більше 50\%-ти домішок до основного матеріалу, тільки для дітей дошкільного віку

C. Тільки при наявності дозволу МОЗ України

D. В кількості не більше 70\%-ти домішок до основного матеріалу, при наявності дозволу санітарної служби

E. Тільки для дітей віком більше 5-ти років

 

627. Для проведення санітарно-гігієнічного виготовлення іграшок вітчизняного виробництва повинні бути надані

A.* Заявка виробника, декларація власника іграшок про їх безпечність для здоров'я, нормативна документація на продукцію, акт санітарного обстеження умов виробництва, зразки іграшок

B. Рецептура матеріалів, що використовується для виготовлення іграшок, нормативна документація на продукцію, декларація власника іграшок про їх безпечність

C. Акт санітарного обстеження умов виробництва

D. Заява виробника, зразки іграшок

E. Дозвіл МОЗ України на виготовлення іграшок, технічні умови виробництва, вартість іграшок

 

628. При проведенні санітарно-гігієнічної оцінки учбового посібника вимоги пред'являються до

A.* Паперу, шрифту, набору, друку, зовнішньому оформленню, ваги

B. Шрифту, набору, друку

C. Бактеріальному забрудненню, складу деревини, шрифту, набору, друку, ваги

D. Чіткості шрифту, друку, створенню оптимальних умов для зорової роботи

E. Шрифту, набору, зовнішньому оформленню, ваги і назви

 

629. Гігієнічній оцінці підлягають такі показники якості друку шкільного підручника

A.* Чіткість, інтенсивність, рівномірність

B. Чіткість, бактеріальне забруднення

C. Інтенсивність, показники зорової роботи, шрифт

D. Якість паперу, бактеріальне забруднення, рівномірність, якість набору

E. Шрифт, набор, зовнішнє оформлення

 

630. Динаміка зрушень в стані здоров'я дитячого колективу може проводитись

A.* Індивідуалізуючим методом

B. Генералізуючим методом

C. Методом відносних величин

D. За допомогою коефіцієнта кореляції

E. За показниками захворюваності

 

631. Для розрахунку показника "індекс здоров'я" необхідні дані

A.* Число дітей, що не хворіли протягом року, загальне число дітей, які знаходяться під наглядом

B. Число дітей, що хворіли не більше як 3 рази на протязі року, загальне число обстежених

C. Число дітей, які не мають відхилень в стані здоров'я, загальне число дітей, які знаходяться під наглядом

D. Число дітей І, ІІ група здоров'я, загальне число дітей,які знаходяться під наглядом

E. Число дітей, які не мають хронічних захворювань, число дітей які знаходяться під наглядом

 

632. Медичний контроль за урокам фізичного виховання проводиться за показниками

A.* Загальна і моторна щільність уроку, фізіологічна крива пульсу, самопочуття дітей

B. Середня частота пульсу, загальна щільність уроку, самопочуття дітей

C. Загальна захворюваність, анкетне опитування, зовнішній вигляд школярів

D. Фізіологічна крива пульсу, зовнішній вигляд школярів, розділ дітей на групи здоров'я

E. Розподілу дітей на спеціальну, підготовчу і основну групу, загальна і моторна щільність

 

633. Вид діяльності сон, перебування на свіжому повітрі, харчування належить до

A.* Діяльності, що спрямована на забезпечення вегетативних потреб організму

B. Фізіологічних потреб організму

C. Раціонально побудованого режиму дня

D. Факторів забезпечення організму дитини умовами життєдіяльності

E. Діяльності, що спрямована на забезпечення інтелектуальних потреб організму

 

 

634. Найбільш точним показником біологічного віку у дошкільнят вважається

A.* Кістковий вік

B. Нейропсихічний розвиток

C. Річні прирости, довжина тіла

D. Гармонійність розвитку

E. Педагогічна характеристика

 

635. В основу режиму дня для дітей та підлітків повинні бути покладені такі основні показники

A.* Тривалість основних компонентів, структура режиму і раціональне чергування різних видів діяльності, зміст, організація і умови виконання основних компонентів режиму

B. Тривалість основних компонентів, структура режиму і раціональне чергування різних видів діяльності

C. Тривалість основних компонентів

D. Зміст, організація і умови виконання основних компонентів режиму

E. Наявність або відсутність основних компонентів, чергування різних видів діяльності, умови виконання основних компонентів режиму

 

636. При використанні люмінесцентних ламп рівень освітленості групових кімнат дитячих дошкільних закладів на висоті 0,5 м від підлоги повинен складати не менше лк

A.* 200

B. 150

C. 75

D. 100

E. 300

 

637. Гігієнічна оцінка меблів в дитячому дошкільному закладі проводиться за показниками

A.* Відповідність характеру учбово-виховного процесу, положення тіла при користуванні меблями, основні розміри, їх відповідність віку та зросту, розміщення в приміщеннях, санітарного утримання

B. Відповідність характеру учбово-виховного процесу

C. Основні розміри, їх відповідність віку та зросту

D. Основні розміри, бактеріальне забруднення санітарне утримання

E. Положення тіла при користуванні меблями, відповідність їх державним стандартом

 

638. Фізіологічно обгрунтовано повітряний, куб м для дітей середнього шкільного віку

A.* 12

B. 20

C. 24

D. 18

E. 10

 

639. В основних приміщеннях дитячих установ де діти знаходяться тривалий час і проводяться заняття з ними, світловий коефіцієнт повинен бути не менше

A.* 1: 4

B. 1: 5

C. 1: 7

D. 1: 8

E. 1: 6

 

640. На формування здоров'я дітей та підлітків впливають біологічні фактори

A.* Спадковість, рівень статевої зрілості, темпи росту, стан здоров'я матері

B. Спадковість, фізичний розвиток, стан здоров'я батьків

C. Рухова активність, спосіб життя

D. Темпи росту, стан здоров'я матері

E. Генетичний фактор, рівень статевої зрілості

 

641. Неготовність дітей 6-річного віку до навчання в школі (характеризуються)

A.* Відставання у біологічному розвитку, наявність дефектів вимови, відхиленням у стані здоров'я, невиконання психофізіологічних тестів

B. Наявністю хронічних захворювань, відставанням у фізичному розвитку, низьким рівнем функціонального стану систем організму

C. Наявністю ІІІ групи здоров'я, виконанням тільки одного психофізіологічного тесту; рівнем - нижче середнього основного показника фізичного розвитку

D. Наявністю хронічних захворювань, невиконанням психофізіологічних тестів

E. Відставанням у фізичному розвитку, дисгармонійністю функцій

 

642. При складанні розкладу уроків в учбових закладах повинні враховуватися слідуючи гігієнічні принципи:

A.* Динаміка працездатності, раціональне чергування предметів, ступінь важкості предметів

B. Раціонально побудований режим дня, ступінь важкості предметів

C. Початок занять в школі, раціональне чергування різних видів діяльності, тривалість уроків

D. Наявність державного і шкільного компоненту, динаміка працездатності, принципи відповідності діяльності функціональним можливостям

E. Ступінь важкості предметів за шкалою Сивкова, раціональне чергування різних видів діяльності на протязі учбового дня

 

643. Принципами побудови раціонального режиму дня є

A.* Анатомо-фізіологічні особливості організму, добові коливання фізіологічних функцій, методи працездатності, стан здоров'я

B. Соціально-економічні фактори, клімато-географічні умови, періоди працездатності

C. Добові коливання фізіологічних функцій, учбовий розпорядок, типи працездатності, функціональний стан вищої нервової діяльності

D. Стан здоров'я, умови навколишнього середовища, клімато-географічні коливання, періоди працездатності

E. Анатомо-фізіологічні особливості організму, групи здоров'я, періоди працездатності, умови навколишнього середовища

 

673. Учениця 11 класу загальноосвітньої школи пред'являє скарги на частий головний біль, слабкість, порушення сну, швидку втомлюваність. Встановлено, що дівчинка встає о 6год. 30 хвилин, заняття в школі тривають 8 годин, домашнє завдання виконує протягом 3-3,5 годин. Два рази на тиждень дівчинка відвідує двохгодинні заняття по додатковому вивченню іноземної мови. Увечері протягом двох годин триває перегляд телепередач і 2 години читання художньої літератури, засинає дівчина о 2400. При клінічному обстеженні ніяких захворювань не виявлено. З найбільшою вірогідністю причиною скарг одинадцятикласниці є:

A.* Десинхроноз в результаті перевтоми.

B. Депресивний стан.

C. Вегето-судинна дистонія.

D. Полігіповітаміноз.

E. Метеотропні реакції.

 

674. В одинадцятому класі школи-ліцею медичного профілю навчається 30 учнів. Зріст учнів коливається від 160 до 174 см. Визначте потребу в двомісних партах для даного класу.

A.* 15 парт Г номеру

B. 15 парт Д номеру

C. 15 парт В номеру

D. 15 парт Б номеру

E. 15 парт А номеру

 

675. Учень 2 класу має зріст 125 см. Який номер шкільної парти відповідає зросту учня відповідно до вимог державного стандарту.

A.* А

B. Б

C. В

D. Г

E. Д

 

676. Під час вивчення режиму дня учня 6 класу виявлено: навчання в школі триває 8 годин за день, перебування на свіжому повітрі - 2,5 години, підготовка домашнього завдання - 3 години, спить учень 7 годин. Оцініть тривалість режимних елементів.

A.* Тривале перебування в школі, достатнє перебування на свіжому повітрі, надмірний час виконання домашнього завдання, недостатній час сну.

B. Тривале перебування в школі, недостатнє перебування на свіжому повітрі, надмірний час виконання домашнього завдання, недостатній час сну.

C. Тривале перебування в школі, недостатнє перебування на свіжому повітрі, нормальний час виконання домашнього завдання, недостатній час сну.

D. Тривале перебування в школі, достатнє перебування на свіжому повітрі, надмірний час виконання домашнього завдання, достатній час сну.

E. Тривале перебування в школі, недостатнє перебування на свіжому повітрі, нормальний час виконання домашнього завдання, достатній час сну.

 

688. Для вирішення питання щодо готовності до вступу в школу провели обстеження хлопчика 6 років. Соматометричні та соматоскопічні дані при використанні комплексного методу такі: фізичний розвиток середній, дисгармонійний, біологічний вік відстає від календарного віку. Експрес-оцінка функціональної готовності дитини до вступу в школу: тест Керна - Ірасека - 7 балів; тест "Вирізання кола" - виконаний за 2 хв., якість його виконання посередня. Показник механічної пам'яті - 45\%, показник продуктивності вербально-логічної пам'яті - 60\%, показник продуктивності образної пам'яті 30\%, показник вербально-логічного мислення - 9 балів. Зробіть висновок відносно ступеня готовності дитини до навчання в школі:

A.* Низька

B. Висока

C. Середня

D. Недостатня

E. Задовільна

 

689. Для вирішення питання про відповідність рухової активності дівчинки 10 років із зростом 136 см., масою 41 кг., обводом грудної клітки 68 см. визначена кількість локомоцій у кроках за допомогою крокоміра ШМ - 6 "Зоря", що дорівнює 18 тис., тривалість рухового динамічного компонента становить 120 хвилин, загальні енерговитрати - 8000 кДж. Зробіть висновок відносно якості рухової активності дівчинки:

A.* Незадовільна

B. Достатня

C. Висока

D. Низька

E. Задовільна

 

704. Хлопчик 12 років має деякі функціональні та морфологічні відхилення (міопія 0,5Д) та знижений опір організму. Хронічні захворювання відсутні. За останній рік 5 раз хворів на респіраторні захворювання. До якої групи здоров'я можна віднести цього хлопчика?

A.* Друга група здоров'я.

B. Перша група здоров'я.

C. Третя група здоров'я.

D. Четверта група здоров'я.

E. П'ята група здоров'я.

 

707. Дівчинка 14 років. Хронічне захворювання бронхіальна астма у стадії субкомпенсації. За останній рік 3 рази хворіла на пневмонію. Яка група здоров'я у цієї дівчинки?

A.* Четверта група здоров,я.

B. Перша група здоров,я.

C. Друга група здоров,я.

D. Третя група здоров,я.

E. П'ята група здоров,я.

 

749. Оценка учебника для 6-х классов произведена по следующим параметрам: гарнитуре, размеру шрифта, печати, межстрочному расстоянию, качеству бумаги. Какой из основных параметров не оценен?

A.* Плотность набора.

B. Кегль.

C. Апрош между словами.

D. Апрош между буквами.

E. Петит.

 

750. Школьница правша сидит за партой с уменьшенной дифференцией. Какое отклонение может развиться у нее?

A.* Левосторонний сколиоз.

B. Кифотическая осанка.

C. Лордотическая осанка.

D. Поясничный лордоз.

E. Правосторонний сколиоз.

 

751. У учащегося во время занятий за ученическим столом голова опущена, уменьшено растояние от глаз до тетради, органы грудной и брюшной полостей сдавлены. У него выявлен левосторонний сколиоз I-й степени. Что послужило причиной указанной картины?

A.* Заниженная дифференция.

B. Завышенная дифференция.

C. Отрицательная дистанция сиденья.

D. Нулевая дистанция сиденья.

E. Положительная дистанция сиденья.

 

752. Рабочая поза учащегося 1-го класса характеризуется следующими признаками: дифференция мебели соответствует высоте свободно опущенной руки над сиденьем, глубина сиденья соответствует 2/3 длины бедра, высота сиденья на 3 см больше длины голени со стопой. Соответствуют ли параметры мебели антропометрическим показателям ребенка?

A.* Занижена дифференция.

B. Соответствует.

C. Завышена дифференция.

D. Увеличена глубина сиденья.

E. Уменьшена глубина сиденья.

 

753. В ДДУ используются бинокли: материал - пластмасса, масса - 90 г, сила увеличения - 1х6 раз, межцентровое расстояние - 50 мм, запах - 2 балла, вытяжка не содержит технических веществ. Что является ведущим фактором риска в данных игрушках?

A.* Межцентровое расстояние.

B. Сила увеличения.

C. Запах.

D. Токсические вещества.

E. Прочность материала.

 

761. Оцінюючи стан здоров'я учнів восьмого класу загальноосвітньої школи лікар встановив наявність у одного з учнів гіпертрофію міндалін ІІІ ступеню, хронічний реніт та вегетосудинну дістонію. Функціональні можливості організму знижені. За станом здоров'я цей учень відноситься до:

A.* ІV групи

B. І групи

C. ІІ групи

D. ІІІ групи

E. V групи

 

804. За даними проекта дошкільної установи до складу всіх групових осередків входять поєднані ігрова та спальня, які відокремлюються за допомогою розсувної перегородки, приміщення для прийняття дітей, буфетна, яка поєднана з ігровою, санвузол. За яким показником планування групових осередків не відповідає гігієнічним вимогам?

A.* Поєднання ігрової та спальні для дітей ясельного віку

B. Поєднання ігрової та спальні для дітей дошкільного віку

C. Поєднання ігрової та спальні для дітей підготовчої групи

D. Поєднання ігрової та буфетної

E. Відсутність приймальні (роздягальні)

 

805. Вивчення режиму дня учня ІІІ класу дало наступні результати: загальна тривалість перебування на свіжому повітрі - 4 год; тривалість перебування у школі - 4 год; тривалість підготовки домашніх завдань - 2 год; перегляд телепередач двічі на тиждень - 1 год; тривалість сну - 11 год. Яке порушення має місце у режимі дня учня?

A.* Велика тривалість підготовки домашніх завдань

B. Велика тривалість перегляду телепередач

C. Велика тривалість перебування у школі

D. Недостатня тривалість сну

E. Недостатня тривалість перебування на свіжому повітрі

 

 

857. Група дітей у віці від 10 до 12 років у супроводі інструктора, медичної сестри і трьох батьків здійснює піший похід по місцях бойової слави. Через який час слід робити привали для відпочинку?

A.* кожні дві години

B. щогодини

C. кожні три години

D. кожні чотири години

E. Кожні п'ять годин

 


Дата добавления: 2015-02-06 | Просмотры: 2061 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.176 сек.)