Методичні вимоги до виконання функціональних проб
1. Забезпечити нормальний мікроклімат в приміщенні для тестування: відносна вологість повітря 30-60%; температура повітря 18-20°С; швидкість руху повітря 0,1-0,3 м·с–1. У випадку виконання великих і тривалих навантажень, які супроводжуються значним потовиділенням, доцільно швидкість руху повітря у приміщенні збільшити до 1,5 м·с–1 або забезпечити прилад, на якому проводиться дослідження, вентилятором.
2. Обов’язково потрібно мати аптечку першої допомоги з ліками, які стимулюють кровообіг і дихання.
3. Прилади, на яких проводиться тестування, повинні бути чистими, справними, добре заземленими у відповідності до загальноприйнятих правил.
4. Безпосередньо у процесі проведення функціональної проби необхідно вести протокол тестування. У ньому поруч з паспортними даними повинні бути зазначені тип функціональної проби, всі її складові, час їх виконання і час запису показників, а також вимірювальні прилади, які використовуються під час тестування. Протокол проби остаточно заповнюється після розшифровки фізіологічних функцій, які реєструвалися в процесі тестування.
5. На початку тестування з досліджуваним проводиться вступний інструктаж щодо його поведінки під час проведення функціональної проби. У протилежному випадку результати тестування можуть у значній мірі визначатися емоційними реакціями школяра.
6. Точне дотримання методики тестування за визначених умов (атмосферний тиск, температура повітря, час проведення тестів тощо) забезпечує стабільність одержаних показників і дозволяє порівняти між собою результати у динаміці.
7. Важливою умовою правильного тестування є точність вимірювання і дозування фізичного навантаження.
8. Не слід допускати дітей до виконання функціональної проби у випадках:
– температура тіла вище 37,5°С;
– ЧСС перед тестуванням після 10-15 хв. відпочинку понад 100 скорочень за хвилину;
– наявність простудних та інфекційних захворювань.
9. Тестування має бути припинене, якщо школяр не в змозі виконувати запропоноване фізичне навантаження в зв’язку з появою болю у грудях, сильної задишки, блідості чи синюшності обличчя, запаморочення та інших ознаках, що свідчать про декомпенсацію серцевої діяльності.
Дата добавления: 2014-09-03 | Просмотры: 842 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|