Комбінований дренаж представляє собою поєднання горизонтальних дрен з вертикальними розвантажувальними свердловинами. Його влаштовують у тому випадку, коли верхній слабопрониклий шар потужністю до 15 м підстилається і підживлюється водоносним напірним горизонтом потужністю 10-15 м з доброю водопроникністю.
Горизонтальні дрени забезпечують зниження рівня ґрунтових вод і відводять за межі дренованої території воду із свердловин-підсилювачів. Наявність свердловин-підсилювачів збільшує відстань між горизонтальними дренами у декілька разів. Інтенсивна дія свердловин-підсилювачів дозволяє приймати оптимальні відстані між горизонтальними дренами в межах 250-300 м.
Свердловини розміщують на відстані 50-150 м одна від одної і закріплюють металевими, азбестоцементними або пластмасовими трубами. Для підсилення дії комбінованого дренажу можна застосувати вакуумування.
Спряження свердловин-підсилювачів комбінованого дренажу з горизонтальними дренами повинне забезпечувати вільний (без підпору) відвід дренажних вод. Підключення свердловин до закритих колекторів і дрен повинне бути закритого типу. Для цього необхідно передбачати:
Ø підключення водовідвідної труби свердловин до оглядового колодязя вище рівня води в колодязі або зверху дренажних труб не менше чим на 0,6-0,8 її діаметра;
Ø підключення свердловин-підсилювачів до відкритої колекторної мережі на рівні розрахункового горизонту води, що відповідає пропуску середньо вегетаційної витрати води.
Довжину фільтрової частини свердловин-підсилювачів приймають рівною потужності водоносного пласта, але, як правило, не більше 10 м.