АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Акушерський профіль (з буклетів Крок 2. 2000-2008рр.)

Прочитайте:
  1. V. Акушерський статус
  2. VІ. Акушерський діагноз і його обґрунтування
  3. Акушерський анамнез.
  4. АКУШЕРСЬКИЙ ПОВОРОТ
  5. Поперечний профіль

 

Родiлля 27 рокiв перебуває в другому перiодi пологiв, який триває вже 2 години. Очiкувана маса плода 4800 г. Серцебиття плода послаблене, ритмiчне, 160/хв. Розмiри таза 25-28-30-20 см. Ознака Вастена позитивна. Пiхвове дослiдження: вiдкриття шийки матки повне, плiдний мiхур вiдсутнiй, голiвка притиснута до входу в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення пологiв?

A. Кесарський розтин

B. Консервативно-очiкувальна

C. Лiкування гiпоксiї плоду

D. Медикаментозний вiдпочинок

E. Родостимуляцiя окситоцином

 

 

Вагiтна доставлена швидкою допомогою зi скаргами на сильний бiль в дiлянцi шлунка, блювання, головний бiль, мерехтiння мушок перед очима. Тиждень тому, у зв’язку з прееклампсією легкого ступеня, запропонована госпiталiзацiя, але хвора вiдмовилась. Об’єктивно: шкiра блiда, набряки на гомiлках i ступнях, АТ - 160/90 - 160/100 мм рт.ст. Аналiз сечi: лейк. - 3-4 в п/з, цилiндри гiалiновi i зернистi - 4-5 в п/з, бiлок - 4 г/л, питома вага 1 Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Прееклампсія середнього ступеня тяжкості

B. Харчова iнтоксикацiя

C. Прееклампсiя важкого ступеня

D. Гломерулонефрит

E. Гострий панкреатит

 

 

Родiлля 30 рокiв, соматично здорова. II перiод пологiв. Передбачувана маса плода 3100 г. Серцебиття плода глухе, 90/хв., ритмiчне, голiвка на тазовому днi, стрiловидний шов у прямому розмiрi площини виходу з малого таза, вид переднiй. Яка тактика лiкаря найбiльш доцiльна в даному випадку?

A. Родостимуляцiя

B. Кесарський розтин

C. Порожниннi акушерськi щипцi

D. Вихiднi акушерськi шипцi

E. Лiкування внутрiшньоутробної гiпоксiї плода

 

 

На 4 добу пiсля операцiї кесаревого розтину у жiнки з’явилась лихоманка, бiль в животi, температура пiднялась до 39°C. Пульс 104 уд/хв. Двiчi було блювання. Хвора загальмована, язик сухий, обкладений сiруватим нальотом. Живiт здутий. Симптоми подразнення очеревини позитивнi у всiх вiддiлах. Перкуторно - притуплення у пологих мiсцях живота. Перистальтика не вислуховується. Гази не вiдходять. Дно матки на рiвнi пупка. Матка болюча при пальпацiї. Видiлення кров’янистi, помiрнi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. Параметрит

B. Метроендометрит

C. Прогресуючий тромбофлебiт

D. Пельвiоперитонiт

E. Розлитий перитонiт

 

 

При терміні вагітності 37 тижнів у вагітної при АТ – 150/110 з’явились болі в ділянці епігастрія, порушення зору, поодинокі посмикування м’язів. При піхвовому дослідженні виявлено: шийка матки відхилена дозаду, довжиною 2 см., канал пропускає кінчик пальця. Голівка в площині входу в малий таз. Якому методу родорозрішення віддасте перевагу?

А. Проведенню амніотомії

В. Індукції пологів окситоцином

С. Комплексній дородовій підготовці

D.Пролонгуванню вагітності

E. Кесаревому розтину

 

 

В процесi пологiв при чисто сiдничному передлежаннi за методом Цов’янова плiд народився до нижнiх кутiв лопаток. Серцебиття плоду не страждає. Що необхiдно виконати для народження плода?

A. Затосувати класичну ручну допомогу

B. Провести операцiю кесарського розтину

C. Витягти плiд за нiжки

D. Витягти плiд за паховий згин

E. Витягти плiд за тазовий кiнець

 

 

Через 10 годин вiд початку пологiв при повному розкриттi маточного вiчка вiдiйшли свiтлi навколоплiднi води. Пiсля цього пологова дiяльнiсть рiзко ослабилась: потуги короткi, нерегулярнi, слабкi, голiвка плоду плода не просувається. Визначiть характер пологової дiяльностi.

A. Дискоординована пологова дiяльнiсть

B. Вторинна слабiсть пологової дiяльностi

C. Первинна слабiсть пологової дiяльностi

D. Первинна i вторинна слабiсть пологової дiяльностi

E. Тетанiя матки

 

 

Повторнородяча 30 років, перші пологи перебігали нормально, народилася дитина масою 4 кг. Дана вагітність друга. Таз нормальних розмірів. Роди продовжуються 8 год. ВДМ - 42 см, ОЖ - 110 см. Води відійшли 4 год. тому назад. Потужний період триває одну годину. Перейми різко болючі, болі внизу живота поза переймою не проходять, перейми носять потужний характер. При пальпації нижній сегмент різко болючий, контракційне кільце матки на рівні пупка. Симптоми Вастена та Цангемейстера позитивні. Серцебиття плоду приглушене, ритмічне 134 уд/хв. Який метод пологорозрвшення?

A. Вихідні акушерські щипці

B. Порожнинні акушерські щипці

C. Кесарський розтин

D. Вакуум-екстракція плоду

E. Консервативне ведення пологів

 

 

Перша вагiтнiсть. Остання менструацiя 29 травня, перше рухання плода 20 жовтня. При першому звертаннi в жiночу консультацiю 24 липня була виявлена вагiтнiсть 7 тижнiв. Передбачається, що пологи можуть настати:

A. 15 березня

B. 17 квiтня

C. 5 березня

D. 29 березня

E. 17 лютого

 

 

При пiхвовому дослiдженнi злiва пальпується переднiй кут великого тiм’ячка, справа надбрiвнi дуги i корiнь носа. Лобний шов в поперечному розмiрi входу в малий таз. Про яке передлежання йде мова?

A. Заднiй вид лицьового

B. Лобне

C. Передньоголовне

D. Переднiй вид лицьового

E. Заднiй вид потиличного

 

 

У першовагiтної 24 рокiв з початку регулярних перейм минуло 4 години. АТ - 120/80 мм рт.ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плоду 130/хв. Пiхвове дослiдження: шийка матки згладжена до 1,5 см, вiдкриття 3 см. Плiдний мiхур цiлий, напружений. Голiвка плоду притиснута до входу у малий таз. У якому перiодi пологiв знаходиться родiлля?

A. I перiод пологiв

B. Передвiсники пологiв

C. Прелiмiнарний перiод

D. III перiод пологiв

E. Початок II перiоду пологiв

 

 

До гінекологічного відділення поступила дівчинка 15 років із скаргами на кровотечу із статевих шляхів протягом 10 днів, слабкість, головокружіння. Менструація з 15 років, в перші 8 міс тому. В дитинстві перенесла кір, інфекційний паротит, скарлатину. Об’єктивно: шкірні покриви бліді. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Ректальне обстеження: дівоча пліва не порушена. Тіло матки щільне, дещо менше нормальної величини, неболюче, рухоме. Придатки з обох боків не визначаються. Аналіз крові: Нв – 55 г/л, еритроцити 2,7*1012/л. Яка найбільш імовірна причина анемії?

A. Ювенільна маткова кровотеча

B. Геморрагический диатез

C. Нарушение функции печени

D. Гормонопродуцирующая опухоль яичника

E. Болезнь Верльгофа

 

 

Жiнка 19 рокiв скаржиться на вiдсутнiсть менструацiй, млявiсть, схуднення. Рiк тому – патологiчнi пологи зi значною крововтратою. Пiсля пологiв лактацiї не було. Вагiнально: пiхва вузька, матка зменшена, яєчники не пальпуються. Лабораторно виявлено гiпоестрогенемiю. Який найбiльш iмовiрний попереднiй дiагноз?

A. Синдром Штейна-Левенталя

B. Гiпотиреоз

C. Астено-вегетативний синдром

D. Синдром Шихана

E. Туберкульоз генiталiй

 

 

Хвора 57 рокiв госпiталiзована в гiнекологiчне вiддiлення для хiрургiчного лiкування з приводу пiдслизової мiоми матки, анемiї I ст. При пiхвовому дослiдженнi: шийка матки ерозована, тiло матки збiльшене до 8-9 тижнiв вагiтностi, щiльне, не болюче, придатки з обох сторiн не змiненi, видiлення слизовi. Який оптимальний об’єм операцiї?

A. Надпiхвова ампутацiя матки з придатками

B. Надпiхвова ампутацiя матки без придаткiв

C. Консервативна мiомектомiя

D. Дефундацiя матки

E. Екстирпацiя матки з придатками

 

Хвора доставлена ургентно зi скаргами на бiль внизу живота з iррадiацiєю в пряму кишку, кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, запаморочення. Скарги з’явилися раптово. Остання менструацiя 2 тижнi тому. Шкiрнi покриви блiдi, пульс - 102/хв., t - 36,6°C, АТ - 90/60 мм рт.ст. Живiт напружений, незначно болiсний в нижнiх вiддiлах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивнi. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Кишкова непрохiднiсть

B. Фiброїд, який народжується

C. Апоплексiя яєчника

D. Позаматкова вагiтнiсть

E. Аборт, що розпочався

 

 

Хвора З. 49 років знаходиться на диспансерному спостереженні з приводу фіброміоми матки. За останній рік пухлина матки збільшилася до 20 тижнів вагітності. Який раціональний метод лікування?

A. Подальше спостереження

B. Гормональне лікуваня

C. Екстирпація матки з додатками

D. Ампутація матки без додатків

E. Лікування інгібіторами простогландинів

 

 

Хвора 59 рокiв звернулась в жiночу консультацiю зi скаргами на кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Постменопауза 12 рокiв. При вагiнальному обстеженнi: зовнiшнi статевi органи з ознаками вiкової iнволюцiї, шийка матки не ерозована, з цервiкального каналу незначнi кров’янистi видiлення. Матка звичайних розмiрiв, придатки не пальпуються. Склепiння глибокi, не болючi. Якi додатковi методи дослiдження потрiбно провести для уточнення дiагнозу?

A. Роздiльне дiагностичне вишкрiбання

B. Лапароскопiя

C. Пункцiя черевної порожнини через заднє склепiння

D. Розширена кольпоскопiя

E. Кульдоскопiя

 

 

Хвора скаржиться на затримку менструацiї протягом 20 днiв, мажучi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, болi в низу живота, бiльше праворуч, якi вiддають в заднiй прохiд, загальну слабкiсть. Симптом Щоткiна позитивний. Реакцiя сечi на хорiальний гонадотропiн - позитивна. При бiмануальному дослiдженнi: заднє склепiння вип’ячене, напружене, рiзко болюче на дотик, матка збiльшена до 5 тижнiв вагiтностi, в областi правих придаткiв - круглясте утворення, розмiром до 4 см в дiаметрi, болюче на дотик. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?

A. Маткова вагiтнiсть

В. Гострий апендицит

C. Гострий аднексит

D. Рак яєчника

E. Позаматкова вагiтнiсть

 

 

Хвора 25 рокiв госпiталiзована до гiнекологiчного вiддiлення зi скаргами на пiдвищення температури до 38,5°C, болi внизу живота, гнiйнi видiлення з пiхви. Захворiла гостро через тиждень пiсля штучного аборту. Об’єктивно: пульс - 100/хв., АТ - 110/70 мм рт.ст., живiт м’який, болючий у нижнiх вiддiлах. Гiнекологiчний статус: матка збiльшена у розмiрах, м’яка, болюча, придатки без змiн, склепiння вагiни вiльнi. Видiлення з пiхви значнi, гноєподiбнi. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?

A. Гострий аднексит

B. Гострий метроендометрит

C. Пельвiоперитонiт

D. Септицемiя

E. Лохiометра

Хвора госпiталiзована зi скаргами на перiодичнi болi в низу живота, якi посилюються пiд час менструацiй, слабкiсть, нездужання, нервознiсть, мажучi темнi кров’янi видiленя з пiхви напередоднi та пiсля менструацiї. При бiмануальному дослiдженнi: тiло матки збiльшене, придатки не визначаються, у задньому склепiннi - бугриста поверхня. При лапароскопiї: "синюшнi вiчка" на яєчниках, очеревинi матково-прямокишкового поглиблення та параректальнiй клiтковинi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. Поширена форма ендометрiозу

B. Полiкистоз яєчникiв

C. Хронiчний сальпiнгiт

D. Туберкульоз статевих органiв

E. Кистома яєчникiв

 

 

Хвора 29 рокiв доставлена бригадою швидкої допомоги в стацiонар зi скаргами на гострi болi в низу живота, блювання, часте сечовипускання. При оглядi: живiт помiрно здутий, симптом Щоткiна-Блюмберга – позитивний. Пульс - 88/хв., температура – 37°C. При бiмануальному дослiдженнi: тiло матки щiльне, не збiльшене, рухоме, не болюче, cправа та спереду вiд матки пальпується утворення 6х6 см, щiльноеластичної консистенцiї, рiзко болюче при змiщеннi, злiва додатки не визначаються, видiлення слизовi. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Кишкова непрохiднiсть

B. Перекрут нiжки пухлини яєчника

C. Ниркова колiка

D. Апоплексiя яєчника

E. Гостре запалення придаткiв матки

 

 

Хвора 58 рокiв звернулась до жiночої консультацiї зi скаргами на кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Менопауза 8 рокiв. При гiнекологiчному дослiдженнi: матка дещо збiльшена, щiльна на дотик, обмежена в рухомостi, придатки матки не визначаються, параметрiї вiльнi. При фракцiйному вишкрiбаннi з порожнини матки одержано значний мозкоподiбний зiшкреб. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. Гормонопродукуюча пухлина яєчникiв

B. Аденомiоз

C. Хорiонепiтелiома

D. Рак шийки матки

E. Рак тiла матки

 

 

Родiлля у термiнi пологiв, доставлена у першому перiодi пологiв з матковою кровотечею. Шкiра та слизовi – блiдi. Пульс – 100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При пiхвовому дослiдженнi: шийка матки згладжена, вiдкрита на 6 см. На всьому протязi вiчка визначається плацентарна тканина. Кровотеча пiдсилилюється. Яка тактика лiкаря?

A. Рання амнiотомiя з накладенням шкiрно-головних щипцiв

B. Консервативне ведення пологiв

C. Стимуляцiя пологiв окситоцином

D. Кесарський розтин

E. Накладення порожнинних акушерських щипцiв

 

 

Першовагiтна у термiнi 20 тижнiв скаржиться на болi по низу живота, мажучi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Матка в пiдвищеному тонусi, рухи плода вiдчуває. При бiмануальному дослiдженнi: матка збiльшена вiдповiдно термiну вагiтностi, шийка матки вкорочена до 0,5 см, зовнiшнє вiчко вiдкрите на 2 см. Видiлення кров’янистi, мажучi. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Завмерла вагiтнiсть

B. Загроза переривання вагiтностi

C. Аборт в ходу

D. Неповний аборт

E. Аборт, що почався

 

 

Вагiтна в термiнi 7 тижнiв направлена для штучного аборту. Пiд час операцiї при розширеннi каналу шийки матки розширювачем Гегара №8 лiкар запiдозрив перфорацiю матки. Яка першочергова тактика лiкаря для пiдтвердження дiагнозу?

A. Зондування порожнини матки

B. Бiмануальне дослiдження

C. Ультразвукове дослiдження

D. Лапароскопiя

E. Метросальпiнгографiя

 

 

В стацiонар доставлена швидкою допомогою хвора зi скаргами на рiзкi болi внизу живота, запаморочення. Остання менструацiя 2 тижнi тому. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, АТ – 80/60 мм рт.ст. Пульс - 92/хв. Живiт напружений, болючий бiльше справа в нижнiх вiддiлах. При пiхвовому дослiдженнi: матка нормальних розмiрiв, придатки болючi при пальпацiї, нависання заднього склепiння. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Апоплексiя яєчника

B. Позаматкова вагiтнiсть

C. Гострий апендицит

D. Загострення хронiчного правостороннього аднекситу

E. Перекрут нiжки кисти яєчника

 

 

Хвора 25 рокiв звернулася до лiкаря зi скаргами на значнi пiнистi видiлення iз вагiни, з неприємним запахом, печiння та свербiння в областi генiталiй. Хворiє протягом тижня. Статеве життя поза шлюбом. При оглядi слизова оболонка вагiни гiперемована, при дотику кровоточить. В областi уретри визначаються бiлi, пiнистого характеру. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. Трихомонадний кольпiт

B. Гонорея

C. Хламiдiоз

D. Кандидомiкоз вагiни

E. Бактерiальний вагiноз

 

 

Жiнка 25 рокiв госпiталiзована в термiнi 11 тижнiв вагiтностi. Скаржиться на болi внизу живота. В анамнезi 2 тижнi тому перехворiла краснухою в важкiй формi. При бiмануальному дослiдженнi: шийка матки сформована, вiчко шийки матки закрите. Матка збiльшена до 11 тижнiв вагiтностi, придатки матки без особливостей. Яка лiкарська тактика найбiльш доцiльна?

A. Пролонгування вагiтностi

B. Штучний аборт

C. Малий кесарiв розтин

D. Введення спазмолiтикiв

E. Введення утеротонiкiв

 

 

Вагiтна 19 рокiв знаходиться у вiддiленнi патологiї вагiтностi з приводу вагiтностi 36 тижнiв, тазового передлежання, крупного плода, тяжкої форми цукрового дiабету. На КТТ у плода зареєстрована брадикардiя до 100/хв. та глибокi децелерацiї. Пологової дiяльностi немає. Яка тактика у вiдношеннi даної жiнки?

A. Родостимуляцiя

B. Розродження через природнi пологовi шляхи

C. Екстренний кесарський розтин

D. Виведення плоду за тазовий кiнець

E. Продовження вагiтностi

 

 

Жiнка 30 рокiв скаржиться на безплiддя протягом 10 рокiв подружнього життя. Менструацiї з 17 рокiв, нерегулярнi, з затримками на мiсяць та бiльше. Маса тiла надмiрна, гiрсутизм. При бiмануальному дослiдженнi: тiло матки зменшене у розмiрах, яєчники збiльшенi у розмiрах, щiльної консистенцiї, безболiснi, рухомi при змiщеннi. Базальна температура монофазна, карiопiкнотичний iндекс - 70%. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?

A. Туберкульоз статевих органiв

B. Фолiкулярнi кисти яєчникiв

C. Генiтальний ендометрiоз

D. Синдром Штейна-Левенталя

E. Запальнi пухлини яєчникiв

 

 

Вагiтна в термiнi 11-12 тижнiв доставлена до гiнекологiчного стацiонару з матковою кровотечею та переймоподiбними болями внизу живота. Пiхвове дослiдження: пiхва заповнена згортками кровi, шийка матки відкрита на 2 см. В каналi визначається напружений плiдний мiхур. Матка збiльшена до розмiрiв 11-12 тижнiв вагiтностi, напружена. Видiлення кров’янистi, дуже ряснi. Якi мiри повинен прийняти лiкар?

A. Проведення токолiтичної терапiї

B. Вишкрiбання порожнини матки

C. Консервативне спостереження

D. Призначення прогестерону

E. Проведення гемотрансфузiї

 

 

Пологи завершилися народженням живого доношеного хлопчика масою 4500 г. Через 10 хвилин пiсля народження дитини почалась маткова кровотеча. Плацента вiдокремлена i видалена рукою, проведений масаж матки на кулацi, внутрiшньовенно введено розчин окситоцину. Через 10 хвилин кровотеча вiдновилася. Консервативнi методи пiдвищення скорочувальної дiяльностi матки не дали ефекту. Крововтрата за 40 хвилин боротьби з кровотечею склала понад 1200 мл. Яка подальша тактика?

A. Хiрургiчна зупинка кровотечi

B. Повторне введення розчину окситоцину

C. Вишкрiбання матки

D. Зовнiшнiй масаж матки

E. Накладання швiв на шийку матки

 

 

Породiлля 28 рокiв, пологи I, термiновi. На другу добу з’явилися скарги на бiль в дiлянцi симфiзу, що пiдсилюється пiд час ходьби. При пальпацiї лонного зчленування виявляється бiль та щiлина мiж лонними кiстками завширшки 0,8 см. Показники кровi та сечi без патологiчних змiн. Яке найбiльш ефективне лiкування?

A. Корсет (на 6 мiсяцiв)


Дата добавления: 2015-08-26 | Просмотры: 760 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.021 сек.)