Вікова періодизація
Вік людини відлічується з моменту народження! до смерті орга-шму. Його умовно поділяють на певні періоди, між якими немає чітких і$еж. Розрізняють вік хронологічний та біологічний.
Хронологічний вік—це період (у роках, місяцях, днях), прожитий від дня народження до певного відлічуваного моменту. Біологічний вік визначається сукупністю анатомічних і фізіологічних особливостей організму, що відповідають віковим нормам для даної популяції. Не завжди біологічний вік збігається з хронологічним. Наприклад, у людей, що ведуть здоровий спосіб життя, мають оптимістичні погляди, біологічний "годинник" відстає від хронологічного: вони виглядають молодше за своїх ровесників, мають більшу м'язову силу, активнішу психічну діяльність. Навпаки, в наркоманів та алкоголіків біологічний "годинник" набагато випереджає хронологічний: зовні вони виглядають на 10 років старшими за свій вік, мають мляву мускулатуру, опущені плечі, ледве пересуваються; пам'ять та інші розумові процеси уповільнені, емоції знебарвлені.
Після народження дитини починається постембріональний етап онтогенезу, протягом якого відбувається подадьший розвиток організму.
Постембріональний онтогенез людини можна розділити на такі періоди: ювенільний (до статевого дозрівання), зрілий (дорослий статевозрілий стан), період старості, який закінчується природною смертю.
Поділ онтогенезу на вікові періоди у дітей відбиває етапи дозрівання ряду систем: кісткової, нервової, статевої тощо.
В сюнову пєріодішадіндм^альногорашїгку покладено біологічні ознаки (табл.1) або соціальні принципи (табл.2).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 596 | Нарушение авторских прав
|