АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Молитва Пресвятой Троице

Прочитайте:
  1. Древняя молитва царя Соломона
  2. Молитва ангелу-хранителю
  3. Молитва апостолу Матфию
  4. Молитва исцеления
  5. Молитва ко Пресвятой Богородице пред иконой Ее «Подательница ума» или «Прибавление ума»
  6. Молитва пред иконою Божией Матери «Всецарица»
  7. Молитва пророку Соломону
  8. Молитва Святителю Митрофану, Воронежскому чудотворцу
  9. Молитва святому Архангелу Селафиилу

Пресвятая Троице, Единосущная Державо, всех благих Вина, что воздадим Тебе за вся, яже воздала еси нам, грешным и недостойным, прежде, неже на свет произ ы дохом, за вся, яже воздаеши коемуждо нас по вся дни и яже уготовала еси всем нам в веце грядущем? Подобаше убо за толикия благодеяния и щедроты благодарити Тя не словесы точию, но паче делы, храняще и исполняюще заповеди Твоя: мы же, страстем нашим и злым обычаем внемше, в безчисленныя от юности низвергохомся грехи и беззакония. Сего ради, яко нечистым и оскверненным, не точию пред трисветлое лице Твое безстудно явитися, но ниже Имене Твоего Пресвятаго изрещи довлеяше нам, аще бы не Ты Сама благоизволила, во отраду нашу, возвестити, яко чистыя и праведныя любящи, грешники кающияся милуеши и благоутробне приемлеши. Призри убо, о Пребожественная Троице, с высоты Святыя Славы Твоея на нас, многогрешных, и благое произволение наше, вместо благих дел, приими: и подаждь нам духа истиннаго покаяния, да возненавидевше всякий грех, в чистоте и правде, до конца дней наших поживем, творяще пресвятую волю Твою и славяще чистыми помыслы и благими деяньми сладчайшее и великолепое Имя Твое. Аминь.

Затем читается заговор:

Во имя Отца, и Сына, и Святого Духа. Аминь. Небесной Троице, Отцу и Сыну, и Святому Духу, и всем святым ангелам и архангелам поклоняюся и молюся. Отступись, диавол, от всех дверей и от всех углов храмины сея, и от всех узлов ленных и посконных, и конопляных, и всяких разных ловушек. Здесь нет тебе места, здесь нет тебе чести, здесь с нами, с Божьими рабами (имярек), честный Крест Господень, здесь Святая Троица: Отец, Сын и Святой Дух, здесь Мати Христа Бога нашего Пресвятая Богородица. Мати Богородица по горам ходила, траву собирала, землю отмыкала. Здесь начальники сил небесных: Михаил, Гавриил, Уриил, Рафаил, Херувимы и Серафимы, и все небесные силы. Здесь святой Петр и Павел, держат они во правых ручках крест святой, цвет и траву. Господь Бог приступал, святому Петру ключи золоты давал. Те ключи от Царства Божия, а мне, Господи, подай ключи от кладезей земных. Трава растет, никто ее не сажал, никто ее не растил. Один Бог сажал, один Бог растил, один Бог взрастил. Выросла трава видима-невидима, богата и изобильна.

Так бы и у меня богатство росло видимо-невидимо, богато и изобильно. Никто его не садил, никто его не растил, один Бог растил, один Бог садил. Силою Честного и Животворящего Креста Твоего, Господи, огради, подаждь нам мир и благодать. Пресвятая Троице, спаси нас: Господи, очисти грехи наша, Владыко, прости беззакония наша, Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради. Аминь.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 383 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)