АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Молитва святым преподобномученикам Феодору и Василию Печерским

Прочитайте:
  1. Древняя молитва царя Соломона
  2. Молитва ангелу-хранителю
  3. Молитва апостолу Матфию
  4. Молитва исцеления
  5. Молитва ко Пресвятой Богородице пред иконой Ее «Подательница ума» или «Прибавление ума»
  6. Молитва пред иконою Божией Матери «Всецарица»
  7. Молитва Пресвятой Троице
  8. Молитва пророку Соломону
  9. Молитва Святителю Митрофану, Воронежскому чудотворцу
  10. Молитва святому Архангелу Селафиилу

Союзом любве связавшеся, преподобнии, всяк союз козней вражиих попрасте, страдание же и смерть неповинне от сребролюбиваго князя претерпесте добле, тем молим вас, вкупе поживших и венцы мучения приемших: молитеся Господеви о нас, яко да во мнозей любви, вере и надежди добле поживше, всегда ублажаем вас, Феодоре и Василие добропобеднии. Добр светильник явлься блаженному Феодору, Богомудре Василие, избавил еси того советом своим от прелести диаволи и ко свету Богоразумия наставль. С темже последе блаженную приял еси кончину, устрелен неправедно быв во утробу от сребролюбиваго князя. И ныне, предстоя Господеви, молися непрестанно о всех нас. Преподобнии отцы Феодоре и Василие! Воззрите на нас милостивно и к земли приверженных возведите к высоте небесней. Вы горе на небеси, мы на земли низу, удалены от вас, не толико местом, елико грехми своими и беззаконии, но к вам прибегаем и взываем: наставите нас ходити путем вашим, вразумите и руководствуйте. Вся ваша святая жизнь бысть зерцалом всякия добродетели. Не престаните, угодницы Божии, о нас вопия ко Господу. Испросите предстательством своим у Всемилостиваго Бога нашего мир Церкви Его, под знамением креста воинствующей, согласие в вере и единомудрие, суемудрия же и расколов истребление, утверждение во благих делех, больным исцеление, печальным утешение, обиженным заступление, бедствующим помощь. Не посрамите нас, к вам с верою притекающих. Вси православнии христиане, вашими чудесы исполненнии и милостями облагодетельствованнии, исповедуют вас быти своих покровителей и заступников. Явите древния милости ваша, и ихже отцем всепомоществовали есте, не отрините и нас, чад их, стопами их к вам шест вующих. Предстояще всечестней иконе вашей, яко вам живым сущим, припадаем и молимся: приимите моления наша и вознесите их на жертвенник благоутробия Божия, да приимем вами благодать и благовременную в нуждех наших помощь. Укрепите наше малодушие и утвердите нас в вере, да несомненно уповаем получити вся благая от благосердия Владыки молитвами вашими. О, превеликие угодницы Божии! Всем нам, с верою притекающим к вам, помозите предстательством вашим ко Господу, и всех нас управите в мире и покаянии скончати живот наш и преселитися со упованием в блаженныя недра Авраамова, идеже вы радостно во трудех и подвизех ныне почиваете, прославляя со всеми святыми Бога, в Троице славимаго, Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

"Заговоры донской целительницы на избавление от болезней, на деньги и благополучие"

Теперь можно начитывать заговор:

Во имя Отца, и Сына, и Святого Духа. Аминь. Шел я лесом, шел я полем, шел я широким раздольем. Навстречу мне идут страннички перехожие, святые угоднички Божии, Феодор да Василий. Ой вы страннички перехожие, угодники Божии, где вы бывали, чего вы видали? А были мы в стороне святой, за городом Иерусалимом, там есть река Иордан. Там народ Божий, все православные христиане из церкви, из домов, из всяких мест, и за Спасом, и за Святой Богородицей, идут на Иордан, и придут на Иордан, и станут, с места на место не перехаживают, и не погуливают, крепко стоят, не падают. Как этот народ Божий к Иордану стекается, Крещению поклоняется, так бы и деньги ко мне стекались, притекали, крепко стояли, с места на место не перехаживали, не погуливали, к другим людям не перетекали. Ни на утренней заре, ни на вечерней, ни середи ночи темной, ни посреди полудня ясного. Не боялись бы мои деньги ни человека лихого, ни глазу черного, ни языка завистливого, ни козы, и луча, ни лодки, ни остожья, ни шеста, ни товарища моего. Аминь, аминь, сему слову вечный помин.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 383 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)