Е. Все вище перечислене.
4. Хвора Н. поступила у терапевтичне відділення відділкової лікарні у важкому стані. Захворіла гостро. Ввечері почався сильний озноб, гарячка протягом короткого часу піднялася до 400 С; з´явився колючий біль при диханні в правій половині грудної клітки, задишка, профузне потіння і слабість. Об’єктивно: на губах – герпетичний висип, гарячковий рум´янець, задишка, пітливість. Температура - 390 С, тахікардія. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Частота дихань - 36 за І хв. Об’єктивно виявляється синдром ущільнення легеневої тканини. Яка рентгенологічна картина характерна при крупозній пневмонії?
А. Підсилений легеневий рисунок.
В. Вогнищеві затемнення декількох часточок (дольок), що зливаються.
С. Затемнення частки (долі).
Д. Неправильної форми затемнення з ділянками просвітлення.
Е. Підвищена повітряність і підсилення рисунку коренів.
5. Хворий Г., 34 роки, поступив у лікарню зі скаргами на біль у правій половині грудної клітки, гарячку 380С, різку загальну слабість.
При огляді - асиметрія грудної клітки за рахунок збільшення правої половини. Права половина грудної клітки відстає у акті дихання. Пальпаторно голосове тремтіння справа не проводиться. Перкуторно - тупий звук в нижньо-латеральному відділі грудної клітки. Аускультативно - в нижньо-латеральному відділі грудної клітки дихання не прослуховується. Яка зміна перкуторного звуку відмічається вище лінії Елліс-Дамуазо?
А. Ясний легеневий звук.
В. Тупість.
С. Притуплення перкуторного звуку.
Д. Тимпанічний звук.
Е. Притуплений з тимпанічним відтінком.
6. Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, сухий кашель, задишку, гарячку 38,50С, загальну слабість.
Об’єктивно підтверджено діагноз правобічної крупозної пневмонії. Яке харкотиння характерне при даній патології?
А. У вигляді малинового желе.
В. Слизове.
С. Слизове з прожилками крові.
Д. ”Повним ротом”.
Е. ”Іржаве”.
7. Хворий М., 78 років, на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом II типу. Госпіталізований зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,6°С, озноби, кашель з виділенням великої кількості слизисто-гнійного харкотиння з домішками крові, задишку. Захворів гостро, за тиждень, була діагностована лівостороння нижньодольова пневмонія. Лікування ампіциліном привело до деякого позитивного ефекту. Але на 7-й день хвороби відмічено різке погіршення стану: підйом температури тіла до 38,6°С, озноб, збільшення задишки, значне збільшення кількості харкотиння, поява в ньому домішок крові. Що є найбільш імовірною причиною стану, який розвився у хворого?
А. Розвиток гострого легеневого серця.
В. Розвиток запального інфільтрату в правій легені.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 431 | Нарушение авторских прав
|