В. Ателектаз («німа легеня»).
С. Пневмонія.
Д. Бронхоспазм.
Е. Інфаркт легень.
28. У хворого, що лікується з приводу крупозної пневмонії, припокращенні стану хворого та зміні дихання з бронхіального на змішане везикуло-бронхіальне лікар почув крепітацію. Коли прослуховуємо крепітацію?
А. На вдосі і видосі.
В. На видосі.
С. На висоті вдоху.
Д. Після покашлювання.
Е. При затримці дихання.
29. До дільничного лікаря звернувся хворий зі скаргами на субфебрильну гарячку в межах 37,3 - 38°С, кашель з незначним виділенням харкотиння слизистого характеру, болі в грудній клітці, більш виражені при кашлі в нижніх відділах легень, пітливість, слабість. Захворювання почалося гостро після значного переохолодження.
Об’єктивно: частота дихання 18 в 1 хв. Голосове тремтіння однакове, не змінене. Перкуторно - ясний легеневий звук, поля Креніга і рухомість легеневого краю в межах норми. Аускультативно прослуховується жорстке дихання, сухі дискантові гудячі і дзижчаті хрипи, поодинокі незвучні хрипи. Ваш діагноз?
А. Вогнищева пневмонія.
В. Гострий бронхіт.
С. Сухий плеврит.
Д. Хронічний бронхіт.
Е. Бронхоектатична хвороба.
30. Хвора Н., завезена в терапевтичне відділення відділкової лікарні у важкому стані. Захворіла гостро. Вечером почався сильний озноб, гарячка протягом короткого часу піднялася до 400 С, з’явився колючий біль при диханні в правій половині грудної клітки, задишка, профузне потіння і слабість. Об’єктивно: на губах - герпетичний висип, гарячковий рум’янець на правій щоці, задишка, пітливість. Температура 390 С, тахікардія. Виявлено синдром ущільнення легеневої тканини. Який збудник є найбільш частим етіологічним фактором крупозної пневмонії?
А. В-гемолітичний стрептокок.
В. Стафілококи.
С. Спірохети.
Д. Пневмокок Френкеля І, ІІтип.
Е. Диплобацила Фрідлендера.
31. У пульмонологічне відділення поступив пацієнт зі скаргами на напади ядухи, що з’явилися на фоні повного здоров’я, після того як в день народження йому подарували персидського котика. Раніше котів у домі не було. Напади характеризуються затрудненим видохом, свистячими і дзижчатими хрипами на відстані, малопродуктивним кашлем, знімаються інгалятором з астмопентом.
Об’єктивно: бронхообструктивний синдром. Які етіопатогенетичні фактори спричинюють напади бронхіальної астми?
А. Змінена імунологічна реактивність по І типу реагінової чутливості та ІV по типу реакції Кумбса.
В. Патологічна реакція парасимпатичної нервової системи.
С. В-адренергічна блокада.
Д. Зацікавлення наднирників і гормональні зрушення повязані з ними.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 649 | Нарушение авторских прав
|