С. Формування абсцеса легені.
Д. Пневмоторакс.
Е. Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії.
8. У хворого 35 р., 14 днів тому з’явилася лихоманка із трясовицею, підвищення температури до 39°С, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху. Об-но: стан хворого важкий, ЧД-28, перкуторно зліва в н/долі легені притуплення звуку, амфоричне дихання, вологі хрипи; лейкоцити крові -16,0х109/л, ШОЕ 45мм/год. Ваш попередній діагноз?
А. Бронхопневмонія.
В. Крупозна пневмонія.
С. Абсцес легені.
Д. Інфільтративний туберкульоз.
Е. Рак легень.
9. Хворий, 32 років, скаржиться на задишку, біль в правому боці при диханні, кашель з “іржавим” харкотинням, лихоманку з ознобами, слабкість. Об-но: ЧД-24/хв, у задньо-нижній ділянці правої половини грудної клітки посилене голосове тремтіння, притуплений перкуторний тон, аускультативно-крепітація. Через 5 діб лікування задишка посилилась, голосове тремтіння стало слабкішим, а везикулярне дихання майже не вислуховується. Яке ускладнення розвилось у хворого?
А. Абсцедування.
В. Ателектаз частки легені.
С. Карніфікація легені.
Д. Ексудативний плеврит.
Е. Пневмоторакс.
10. У хворого скарги на кашель з незначною кількістю слизисто-гнійного харкотиння, субфебрильна гарячка, біль у грудній клітці зліва. Пальпаторно: посилене голосове тремтіння зліва, перкуторний звук вогнищево-притуплений, аускультативно – дихання змішане, везикуло-бронхіальне.
Ваш попередній діагноз?
А. Емфізема легень.
В. Бронхіт.
С. Сухий плеврит.
Д. Вогнищева пневмонія.
Е. Бронхіальна астма.
11. Хворого музиканта-духовика з великим стажем роботи, турбує кашель і задуха при фізичному навантаженні, останнім часом став непрацездатним. При об’єктивному обстеженні над легеневою тканиною перкуторний звук коробковий. Який імовірний діагноз у хворого?
А. Емфізема легень.
В. Хронічний бронхіт.
С. Вогнищева пневмонія.
Д. Бронхоектатична хвороба.
Е. Абсцес легень.
12. У пульмонологічне відділення поступив хворий зі скаргами на напад ядухи, що не знявся після повторних внутрівенних введень еуфіліну, строфантину, введення адреналіну. Напад продовжується майже 6 годин. Хворий у вимушеному положенні ортопное, надсадно кашляє, відхаркує дуже малу кількість в’язкого слизистого харкотиння. На віддалі чути свистячі “музичні” хрипи.
При об’єктивному обстеженні виявлено бронхообструктивний синдром.
Що характерно для харкотиння при бронхіальній астмі?
А. Виявлення збудника.
В. Наявність друз актиноміцетів.
С. Поява еластичних волокон.
Д. Слизисто-гнійний характер.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 500 | Нарушение авторских прав
|