Соціальні умови здоров’я. Законодавчі акти України і світової спільноти про здоров’я.
Прояви девіантної поведінки, їх соціальні корені та вплив на здоров’я людини і соціуму. Девіантна поведінка як соціальна проблема. Характерологічний аналіз різних видів девіації: алкоголізм, тютюнопаління, наркоманія, токсикоманія. Соціально-педагагічні аспекти профілактики різних виявів девіантної поведінки.
Людина серед людей: проблема спілкування з соціальним оточенням. Вікові особливості спілкування індивідів. Людина в соціумі. Типи взаємодії суб’єктів.
Духовний світ людини та її здоров’я. Роль духовності у формуванні здоров’я людини. Поняття “духовного”. Особливості світогляду людин як валеологічна проблема. Взаємозалежність між духовним життям і фізичним здоров’ям людини. Історична еволюція концепції здоров’я. Розвиток самосвідомості людини і здоровий спосіб життя.
Валеологічний потенціал релігії. Саногенний аспект релігійного смислоутворення. Найголовніші способи збереження здоров’я в релігійній практиці. Священні книги про здоров’я людини. Біблія як проповідник здорового способу життя. Проблеми здоров’я в нетрадиційних релігійно-містичних ученнях. Негативні аспекти впливу релігії на здоров’я людини.
Сім’я як фактор формування духовного здоров’я молодої людини. Сім’я: визначення, сутність, історичний аспект. Сучасна сім’я, її функції. Сім’я і школа.
Здоров’я і духовність: поняття про основні духовні закони. Моральність і здоров’я. Усвідомлення моральних понять як крок до створення духовних законів. Духовні закони і здоров’я людини.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 762 | Нарушение авторских прав
|