АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Етіологія пневмоній у хворих із імунодефіцитними станами -

Прочитайте:
  1. А. 4.4. Клінічні критерії диференціальної діагностики коматозних станів у хворих на цукровий діабет
  2. А. Реєстрація хворих
  3. Альтернативні методи лікування хворих зі стійким вазо спазмом
  4. АМПУТАЦІЇ КІНЦІВОК. РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА ПРОТЕЗУВАННЯ ІНВАЛІДІВ З ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК. ЛІКУВАННЯ ТРАВМАТОЛОГІЧНИХ ТА ОРТОПЕДИЧНИХ ХВОРИХ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ.
  5. Анемії: класифікація, етіологія, патогенез, їх характеристика.
  6. АНТРОПОМЕТРИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХВОРИХ
  7. Антропометричні дослідження хворих
  8. Бальнеологічні та грязелікувальні процедури, що рекомендуються цій категорії хворих, диференційоване призначення при окремих захворюваннях.
  9. Ведення хворих
  10. Ведення “ Журналу реєстрації хворих тварин “ ( форма № 1 – вет )
Pneumocystis carinii, Candida ін..гриби.
Str. pneumoniae, St. Aureus, Enterobacteriaceae, Pneumocystis carinii, Micobacterium avium, віруси (респіраторно-синцитіальний, ентеро-, аденовіруси, цитомегаловірус).

Патогенез. Механізм розвитку гострої пневмонії являє собою низку складних, що послідовно та паралельно розвиваються, патофізиологічних процесів. До них належать порушення зовнішнього і тканинного дихання різного ступеня, дихальна недостатність, гіпоксемія та гіпоксія, токсичний вплив інфекційного агента, передусім на ЦНС, симпатико-адреналову і серцево-судинну систему, а також розлади мікроциркуляції; глибокі порушення тканинного метаболізму. Інтенсивність і швидкість розвитку цих процесів залежать від особливостей індивідуальної відповідної реакції макроорганізму та токсигенності збудника.

Встановлено, що за пневмонії основним шляхом проникнення інфекції в легені є бронхогенний. Аерогенне зараження — потрапляння в бронхіоли або альвеолярну тканину «ембола» (часточки мокротиння), що містить мікроби, — спрощується в разі порушення мукоциліарного кліренсу під впливом ГРВІ або іншої причини (наприклад раптове сильне охолодження). Вірусна інфекція сприяє пригніченню функції нейтрофілів, макрофагів, Т-лімфоцитів, сприяючи розвитку запального процесу.

Початкові запальні зміни в легенях під час пневмоній виявляють у респіраторних бронхіолах. Саме в цьому місці затримуються мікроби, що потрапили, внаслідок наявності тут ампулоподібного розширення бронхіол, відсутності війкового циліндричного епітелію і меншого розвитку м’язової тканини, що перешкоджає подальшому поширенню мікробів у паренхіму легень. Інфікований випіт під час кашлю потрапляє у великі бронхи, а потім в інші респіраторні бронхіоли, зумовлюючи нові вогнища запалення в легенях. У разі обмеження інфекції навколо респіраторних бронхіол розвивається вогнищева пневмонія. Коли бактерії і набрякова рідина поширюються крізь пори альвеол у межах одного сегмента і закупорюються інфікований слизом сегментарний бронх, його гілки, виникає сегментарна пневмонія (здебільшого на тлі ателектазу), а в разі бурхливого поширення інфікованої набрякової рідини в межах частки легені — часткова (крупозна) пневмонія. Сегментарна пневмонія, що розвивається, ніби обмежується, і вкрай рідко ускладнюється деструктивним процесом, але має виразну тенденцію до фіброзної трансформації. У ділянках вогнищевої клітинної інфільтрації може початися розплавлювання, деструкція тканини з формуванням абсцесів або булл (повітряні тонкостінні порожнини), що насамкінець формують ділянку сполучної тканини в легені.

Гематогенна пневмонія спостерігається в разі потрапляння «септичного ембола» у вени великого кола кровообігу і за наявності внутрішньоутробних пневмоній. Прикладом лімфогенного поширення інфекції в дітей є перехід процесу лімфатичними шляхами на плевру, залучення регіонарних лімфатичних вузлів (бронхопульмональных, біфуркаційних, паратрахеальниих).


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 371 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)