АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Санітарно – просвітницька робота
Важливою складовою частиною всієї профілактичної діяльності фельдшерського пункту є систематична, планова та цілеспрямована санітарно – просвітницька робота, основним завданням якої є підви-щення санітарної культури працівників, колгоспників, учнів, службов-ців та інших контингентів міського й сільського населення.
Знання кожною людиною причин виникнення захворювань і травм робить зрозумілим необхідність проведення відповідних заходів особистої та суспільної профілактики.
Під час організації та проведення диспансеризації населення на ФАПі
здійснюється в основному наступні заходи:
· відбір до приїзду лікаря осіб, потребуючих, на думку праців-ників ФАПу, диспансерного спостереження, або направлення хворих в амбулаторію, поліклініку, МСУ або лікарню;
· виконання призначень лікаря (профілактичних і лікувальних заходів, контроль за відвідуванням спеціальних медичних закладів), виконання трудових рекомендацій, ведення обліко-вої документації диспансерної групи й проведення санітарно-просвітницької роботи.
Під час відвідування фельдшерського пункту лікар повинен перевірити виконання фельдшером лікувально-профілактичних заходів, призначе-них хворим, що знаходяться на диспансерному обліку.
Велику роль відіграють фельдшера в обстеженні виробничих умов і побуту осіб, що знаходяться на диспансерному обліку, а також у спо-стереженні за виконанням ними трудових рекомендацій.
Основним документом під час диспансеризації є індивідуальна карта амбулаторного хворого (форма № 25), яка уважно заповнюється хірургом і знаходиться в медико-санітарній частині амбулаторії або поліклініці. Крім того, на кожного, хто проходить диспансеризацію, заповнюється обліково-контрольна карта диспансерного спостереження (форма № 30), яка служить для контролю за відвідуваннями хворого та швидкого орієнтування в складі хворих, взятих на диспансерне спостереження. Контрольні карти зберігаються в спеціальній картотеці в кабінеті лікаря. На фельдшерських пунктах необхідно мати дублікати контрольних диспансерних карт або, в крайньому випадку, списки диспансерних хворих.
При проведенні диспансеризації велику увагу слід приділяти санітар-но-просвітницькій роботі серед диспансерних, особливо у відношенні виконання лікарських призначень, необхідності оперативних втручань, дотримання режиму праці, відпочинку, харчування та ін.
Тривалість диспансерного спостереження залежить від ефективності лікувально - профілактичних заходів, що проводять, перебігу та кінця захворювань. Зрозуміло, що строк диспансерного спостереження є різ-ним для кожного окремого хворого й визначається хірургом. Щоденне керівництво й контроль за диспансеризацією проводять хірурги відпо-відних лікувальних закладів.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 1127 | Нарушение авторских прав
|