А. Матеріали для самоконтролю
Завдання 1.
Б. Задачі для самоконтролю
Заключний етап – 45 хв.
Здійснюється кінцевий тестовий контроль.
Вирішити фармакотерапевтичні задачі (10) і виписати у формі рецептів
Ситуаційні задачі:
З а д а ч а № 1.
Хворий 57 років, скаржиться на появу на обох кінцівках почервоніння шкіри з чітким червоним контуром, свербіж, почуття подразнення, утруднення та болі при ходьбі, набряк кінцівок. Хворіє 2 тижні. З анамнеза відомо, що палить з 15 років до 1 пачки за добу, часто вживає алкоголь. Стан погіршився після роботи в сонячні дні на городі. При обстеженні роздратований, агресивний, відхилень з боку серцево-судинної системи не виявлено, на кінцівках червоне забарвлення шкіри з шелушінням, розміри печінки збільшені – виступає з підребір’я на 3 см, край м,який, язик червоний, гладкий, легка субіктеричність очей.
Встановити діагноз хворому
Призначити корегуючи фармакотерапію
З а д а ч а № 2.
Хворий 59 років, скаржиться на крововиливи в яснах, особливо під час їжі та гігієни ротової порожнини, слабкість. З анамнезу відомо, що декілька днів як повернувся з півночі, де виконував будівельні роботи, харчування було обмеженим консервованими продуктами.
Встановити діагноз
Призначити корегуючу терапію
Надати поради щодо корегуючої дієти
З а д а ч а № 3.
Жінка 27 років, народила за першими пологами дитину із вродженою вадою – дівчинку із енцефалопатією, мегалобластною анемією. З анамнеза відомо, що розлучилася з чоловіком під час вагітності, що супроводжувалося зниженням апетиту. недостатнім харчуванням, надавала перевагу чаю до 4-5 разів на добу.
1. Встановити діагноз
2. Призначити корегуючи терапію дитині від анемії
3. Надати дієтичні поради
З а д а ч а № 4.
Жінка 32 років, скаржиться на погіршення зору в сутінках, сухість шкіри, сухість в роті при хвилюванні. Маса тіла 92 кг, ріст 175 см. Із-за загрози прогресування ожиріння обмежує вживання жирів, частоту їжі до 2-3 разів на добу. Тиждень тому проводила голодування протягом 5 днів, з використанням водного навантаження.
1. Встановити діагноз
2. Розрахувати індекс маси тіла
3. Призначити корегуючи терапію
4. Надати рекомендації щодо збалансованого харчування
З а д а ч а № 5.
Хворий 77 років, скаржиться на болі в ротовій порожнині, слабкість. частий стул до 4-6 раз на добу, болі в животі після їжі. Періодично нудота, відрижка після їжі. Палить протягом 45 років. В аналізі крові діагностовано анемію.
1. Додатковий план обстеження хворого
2. Попередній діагноз
3. Призначити корегуючу терапію
З а д а ч а № 6.
Дитина у віці 2 місяців, народилася з масою тіла 2,5 кг, з черепно-мозковою травмою в пологах. Періодично виникають судоми, безсоння, крик та збудження. Було призначено у віці 1-го місяця фенобарбітал та вітамін Д в краплях. Через місяць зменшилася збудливість, покращився сон, але збільшилась пітливість. Особливо в ділянках голови, облисіння на потилиці.
1. Визначте діагноз дитині
2. Який механізм змін стану дитини
3. Призначте корегуючу терапію
4. Рекомендації для матері щодо догляду за дитиною.
З а д а ч а № 7.
Хворому 44 років, з діагнозом полінейропатії на тлі цукрового діабету призначено щоденно в/м,язові ін’єкції вітамінів В1 та В6 вранці та вдень, через добу вітамін В12. Через 3 дні у хворого скарги на свербіж, шкірний висип, еритему обличчя та кінцівок, напади ядухи тривалістю декілька хвилин, відчуття аритмії,
1. Механізми погіршення стану хворого
2. Негайна допомога
3. Помилки призначення, що викликали ускладнення в стані пацієнта
4. Сучасні рекомендації щодо лікування діабетичної нейропатії
5. Поясніть механізм синаптоплегії від вітаміну В1
З а д а ч а № 8.
Хворій дитині, 1,5 троків, з проявами гострої вірусної інфекції призначено педіатром таблетки Мульти-табс Малюк. Через 2 дні у дитини висипка на шкірі обличчя та живота, лихоманка зберігається. До лікування було додано супрастин. Через тиждень висипка зменшилась, але дитина перестала мочитися.
1. Обгрунтуйте тактику вибору препаратів
2. Які помилки в призначеннях
3. Невідкладна допомога дитині
4. Рекомендації щодо подальшого прийому антигістамінних засобів
З а д а ч а № 9.
Хвора 58 років, з діагнозом склеродермії 15 років приймає 10-15 мг преднізолону на добу, менопауза 8 років. В останній час скаржиться на болі в хребті, попереку, що ірадіюють до коліна справа, періодично короткочасні судоми в пальцях ніг та рук.
1. План обстеження та консультацій хворої
2. Дієтичні рекомендації
3. Рекомендації щодо вітаміно-мінеральних комплексів
4. Дози, тривалість лікування, прогноз ускладнень
З а д а ч а № 10.
Хворий 51 року, палить з 11 років до пачки на добу, працює водієм автобуса. Скаржиться на утруднення при ходьбі, болі при керуванні в ногах, відчуття «мурашки» в ногах, похолодання. При обстеженні в судинному відділенні виявлено різке зменшення кровообігу в кінцівках ніг та рук.
1. Попередній діагноз
2. Розрахуйте рівень пачка-років курильщика
3. План фармакотерапії нікотиновою кислотою
4. Рекомендації до працевлаштування
Алгоритм оцінювання знань студентів
Вихідний рівень знань 5 тестів:
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 508 | Нарушение авторских прав
|