Перша медична допомога при деяких видах кровотечі.
При носовій кровотечі. Хворого слід посадити і заспокоїти, нахилити голову наперед. Рекомендується холод на потилицю або перенісся.
При кровотечі з передньонижніх відділів носової порожнини слід видалити з носової порожнини згустки крові і притиснути крила носа
до носової перегородки. через 5-7 хв. кровотеча припиняється. Фельдшер може виконати передню тампонажу носа тампонами з гемофобіном, розчином адреналіну гідро хлориду, тромбіном, гемостатичною губкою, геласпоном тощо. Інші заходи (припікання кровоточивого місця на носовій перегородці, задню тампонажу носа, перев’язку артерії проводить лікар.
При легеневій кровотечі спочатку слід заспокоїти хворого, надати йому положення напівсидячи, звільнити від одягу, забезпечити доступ свіжого повітря. Для розвантаження малого кровообігу необхідно накласти джгути на нижні кінцівки, внутрішньовенно ввести 10 мл. 2,4% р-ну еуфіліну, внутрішньом’язово – 2 мл. 2% папаверину, підшкірно – 2-4 мл р-ну но-шпи. Ефективним є введення гангліоблокаторів. З метою припинення кровотечі вводять препарати, які посилюють згортання крові і зменшують фібриноліз. Хворого необхідно транспортувати в хірургічний стаціонар.
При шлунково-кишковій кровотечі треба заспокоїти хворого, укласти його на рівну поверхню (трохи підняти нижні кінцівки), покласти міхур з льодом на живіт, дати хворому ковтнути шматочки льоду або, увівши назогастральний зонд, промити шлунок холодною водою. Потім хворому дають пити 0,1% р-н адреналіну гідрохлориду і 5% р-н амінокапронової кислоти. Розпочати інфузійну терапію протишоковими кровозамінниками, транспортувати в хірургічне відділення.
При кровотечі в черевну порожнину. Хворого необхідно укласти на горизонтальну поверхню і трохи підняти його нижні кінцівки. На живіт треба покласти міхур з льодом, розпочати інфузію протишокових кровозамінників та транспортувати в хірургічне відділення.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 464 | Нарушение авторских прав
|