Особливості ведення пологів при багатоплідній вагітності
Дані контрольованих досліджень, на підставі яких можливо було б визначити який метод розродження, кесарський розтин чи пологи через природні пологові шляхи, має перевагу для жінок при багатоплідді, відсутні.
Але необхідно пам’ятати, що ризик розвитку ускладнень пологів при багатоплідній вагітності вище, ніж при вагітності одним плодом.
Ускладнення пологів та післяпологового періоду при багатоплідній вагітності:
– слабкість пологової діяльності;
– відшарування та виділення посліду до народження другого плода, як наслідок - внутрішньоутробна загибель другого плода;
– передчасне вилиття навколоплідних вод;
– випадіння дрібних частин плода та пуповини;
– колізія близнюків;
– поперечне положення другого плода;
– кровотеча у третьому періоді пологів, у ранньому післяпологовому
– періоді;
– субінволюція матки в післяпологовому періоді.
При потиличному передлежанні І плода, цілому плідному міхурі, регулярній пологовій діяльності і доброму стані плодів пологи ведуть під кардіомоніторним контролем за станом плодів, за характером скоротливої діяльності матки, динамікою розкриття шийки матки (партограма), за вставленням і опусканням передлеглої частини І плода. Потрібно відмітити, що внаслідок невеликих розмірів плодів, починаючи з розкриття шийки матки на 6-7 см і більше, паралельно з цим відмічається опускання передлеглої частини в порожнину малого тазу. Це обумовлює труднощі в точному визначенні закінчення 1-го періоду пологів і початок ІІ-го періоду пологів.
Знеболення пологів не відрізняється від знеболення при одноплідній вагітності: щоб попередити аортокавальну компресію, оптимальним є положення роділлі на боці. Якщо існує багатоводдя, показаний розтин плідного міхура при відкритті шийки матки 4 см та повільне випускання вод.
Після народження першого плода показаний розтин плідного міхура другого плода. Якщо після народження першого плода почалася кровотеча або виник дистрес плода, необхідне негайне розродження.
За показаннями проводять абдомінальне розродження:
– трійня, або більша кількість плодів;
– моноамніотична двійня;
– зрощені близнюки;
– поперечне положення обох або одного з плодів;
– тазове передлежання обох плодів, або першого з них;
– дистрес одного або двох плодів;
– аномалії пологової діяльності;
– випадіння пуповини або дрібних частин плода.
У післяпологовому періоді необхідне спостереження за породіллями, профілактика та лікування субінволюції матки.
Редукція надлишкової кількості ембріонів: для покращення прогнозу вагітності при наявності в матці чотирьох та більше ембріонів запропонована їх редукція. Вона полягає в пункції серця плода під контролем ультразвуку й введення в його порожнину хлориду калію. Протягом наступних місяців мертві плоди та їх плаценти розсмоктуються. Технічно редукція може бути виконана з 7 тижневого терміну вагітності, але пропонують відкласти її до 11 тижнів в надії на загибель одного з плодів, а також для можливості діагностики вад розвитку, щоб визначити на якому плоді слід проводити операцію.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 630 | Нарушение авторских прав
|